מערכת COL | יום ט"ז אב ה׳תשס״ד 03.08.2004

נכשל מהלך של ר' יוסף בלוי נגד אגודת חסידי חב"ד

תגיות: יוסף בלוי
לפני כעשרה ימים הגיש ר' יוסף בלוי עתירה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב ובקשה לצו זמני המורה לשתק את אגודת חסידי חב"ד עד לפס"ד סופי בעתירה. כמו-כן דרש בלוי לאסור על רשם העמותות לאשר את החלטות אגו"ח מכ"ד בתמוז תשס"ד. כפי ש-COL דיווח, בית המשפט דחה אז את הבקשה להוציא צו מניעה זמני במעמד צד אחד, וקבע דיון, במעמד הצדדים, להיום (שלישי). היום התקיים דיון בבקשה.את אגודת חסידי חב"ד ייצג עו"ד רמי אברמוב ואת ר' יוסף בלוי ייצג עו"ד אשר דל. בפתח הדיון תהה השופט ניסים ישעיה, מדוע ענין פנימי של חב"ד צריך להגיע לבית משפט אזרחי ומדוע אינו מובא להכרעה בתוך מוסדות התנועה. עו"ד אברמוב אמר כי העמותה שלחה לי' בלוי מכתב שבו ביקשה ממנו להביא הוכחה כלשהי לטענותיו, ולהביא את טענותיו בפני העמותה, בטרם הוא פונה לבית המשפט, אך הוא בחר להתעלם מכך ומיהר לפנות לבית המשפט. בא-כוחו של בלוי לא השיב על הערתו החריפה של השופט
נכשל מהלך של ר' יוסף בלוי נגד אגודת חסידי חב
ר' יוסף בלוי ועורך דינו אשר דל - היום בבית המשפט
השופט התרשם כי אין בסיס משפטי לתת צו מניעה זמני. עו"ד דל, ב"כ של בלוי ניהל ויכוח עם השופט. כל זה התנהל בהליך בלתי פורמלי, בפתח הדיון, וכבר בשלב זה היה ניתן להתרשם כי השופט אינו מוצא בסיס משפטי כלשהו לעתירה זו. השופט הציע לי' בלוי למשוך את העתירה לצו זמני ולבטלה, כדי לחסוך מעצמו תשלום הוצאות משפט לצד השני (אגו"ח). ואולם, בא-כוחו של י' בלוי התנגד להצעת השופט ואמר: "לאחר שהתייעצתי עם מרשי אינני יכול לקבל את הצעת בית המשפט לפיה אחזור בי מהבקשה לצו מניעה זמני".

אי לכך נפתח הדיון הפורמלי. באי כח הצדדים אמרו כי הם מעוניינים לחקור את המצהירים מכל צד. עו"ד רמי אברמוב, ב"כ אגו"ח, אמר כי הוא מסכים לוותר על שלב החקירות, אך עו"ד דל לא ויתר ואמר כי הוא מעוניין לחקור, בשם מרשו י' בלוי, גם את עו"ד אביבה שביט, מנהלת מחלקת חקירות ותלונות במשרד רשם העמותות, שלא הסכימה לאשר את טענת יוסף בלוי כי הוא רשום כחבר עמותת אגו"ח. השופט אמר כי אם באי כח הצדדים מבקשים לחקור את המצהירים, הדיון לא יוכל להתקיים היום והוא יידחה עד לאחר הפגרה (כלומר בעוד כחודש-חודשיים) וכי לא יתן היום צו מניעה זמני.

משמעות החלטת בית המשפט מהיום, כי החלטות אגודת חסידי חב"ד בדבר מינוי ועד העמותה, מינוי הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב כיו"ר אגו"ח, מינוי מורשי החתימה, וכל שאר ההחלטות שהתקבלו על-ידי אגו"ח, באסיפה הכללית שהתקיימה בכ"ד בתמוז תשס"ד, וישיבות הוועד שהתקיימו לאחר מכן, אותן ביקש בלוי לטרפד, כולן תקפות ובעינן עומדות וניתן לפעול על פיהן בלא הגבלה.
הוסף תגובה
3 תגובות
1.
ועוד ידו נטויה
ט"ז אב ה׳תשס״ד
ר' יוסף בלוי בעקשנות שאי אפשר להסבירה, - ממש מזכיר את 'ויכבד ה' את לבו'.- לא חוסך כסף וזמן והולך לקראת מפלתו המוחצת בע"ה.
2.
ויבא יוסל!
ט"ז אב ה׳תשס״ד
מה הוא קופץ ותוקע את עצמו? אין גבול לחוצפה? טוב שהשופט שם אותו במקום.
6.
מוזר מאוד
ט"ז אב ה׳תשס״ד
ממש מוזרים מעשיו של יוסל הרי הוא לא טיפש והוא אמור להבין שלא ילך לו להוריד את אהרונוב מהכסא אז למה הוא עושה שטויות ובושות לעצמו
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.