מערכת COL | יום ד' טבת ה׳תשע״ו 16.12.2015

נר חמישי והתוועדות סוחפת בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה

קהל רב השתתף בהתוועדות החסידית והמרוממת שהתקיימה בהדלקת נר חמישי של חנוכה ביום חמישי בכ"ח בכסלו ברוב פאר והדר בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה ● ההתוועדות החסידית היתה סוחפת ומרגשת ונערכה סביב שולחנות ערוכים בארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית כיד המלך  התוועדות סוחפת
נר חמישי והתוועדות סוחפת בבית הכנסת
צילום: אדיר נאור
קהל רב של עשרות אנשים השתתף בהתוועדות החסידית והמרוממת שהתקיימה בהדלקת נר חמישי של חנוכה ביום חמישי בכ"ח בכסלו ברוב פאר והדר בבית הכנסת "דברי חיים" ברמלה, ביום זה אירע שחרורו של רבנו הזקן, בעל התניא, ממאסרו השני (בשנת תקס"א).

ההתוועדות החסידית היתה סוחפת ומרגשת ונערכה סביב שולחנות ערוכים בארוחת ערב וסעודת מצווה חגיגית כיד המלך והתקיימה באווירה מרוממת ועילאית שסחפה את המוני המשתתפים בה עד השעה 02:00 ועד שהקהל הגיע לביתו היה זה ממש שעות ספורות לפני זריחת החמה.

עם סיום תפילת ערבית , רב בית הכנסת "דברי חיים" בזה למעלה משני עשורים , כבוד הרב אהרן פרוס , פתח את ההתוועדות בדברים מרגשים ומעניינים ביותר על חג החנוכה וסיפר את סיפורו של החג האמיתי ובסגנונו הלהיב את הנוכחים בדברי החסידות היפים , אחריו עוד נשאו דברים בהתוועדות כבוד הרב יוסי גולדברג שהרצה אודות הנר החמישי של חג החנוכה , ובדבריו אלה ריתק את הקהל ועורר את המשתתפים להוספה בלימוד החסידות.

שולחנות בית הכנסת היו ערוכים מכל טוב והוגשה סעודת מצווה חגיגית ומפוארת כיד המלך . יש לציין כי רבים וטובים עשו לילות כימים טרחו ועמלו רבות בתרומה גדולה למען הצלחתו של האירוע הגדול של ערב התוועדות זה בבית הכנסת שהיווה סמל לאחדות ואהבת ישראל אדירה , כבוד רב בית הכנסת הרב אהרן פרוס ובינהם החברים מר ברוך פריזי , מר זיו מהל , מר רועי שניידר ועוד רבים וטובים . ערב ההתוועדות בהדלקת הנר החמישי של חנוכה לווה כולו בניגוני חב"ד מסורתיים וברוב שירה וזימרה , אין ספק כי הקהל הגדול שהגיע לערב זה של הדלקת הנר החמישי של חנוכה נהנה מחוויה רוחנית אדירה , מרגשת מרוממת ועילאית גם יחד . אכן היה זה אירוע שכולו מלא בשמחה , בו גורש כל החושך ונראה הרבה אור גדול.

לקראת סיום האירוע בין כל הקהל הרב שהגיע להתוועדות התקיימה גם הגרלה בה הוגרלו פרסים יקרי ערך , כשכל הכנסות ההגרלה הם קודש לעבודות בית הכנסת ושיפוצו המחודש שהתחיל ממש לאחרונה.

נוסיף כי בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה החל לאחרונה במבצע גדול של גיוס ואיסוף כספים מהציבור הרחב , כיום , מבנה בית הכנסת ישן מאוד ודורש שיפוץ מיידי ודחוף ביותר כשרק לפני מספר ימים שופץ ונבנה גג רעפים חדש . כיסאות בית הכנסת עדיין רעועים ובחלקם שבורים , השירותים זקוקים לשיפוץ ועוד . מאז הקמתו של בית הכנסת בתחילת שנות השישים לא הושקע כסף באחזקתו של המבנה , והתוצאה היא מצבו הירוד . מצבה של "עזרת הנשים" בביה"כ חמור יותר ולא נעים להיכנס אליה . מצבו הפיזי של בית הכנסת מונע מרבים להגיע להתפלל בו ולכן בית הכנסת נאלץ לפנות לעזרת הציבור הרחב.

בואו ותהיו גם אתם שותפים בימים אלה לשיקומו המחודש של בית הכנסת שהוא מקדש מעט , הרימו תרומה לבית הכנסת שתעזור להמשך קיומו , פרטים באתר בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , שהוקם במיוחד למען מטרה קדושה זאת , להלן: http://divreichaimshul.blogspot.co.il/

המעוניינים בקיום המצווה ותרומה לשיפוץ בית הכנסת "דברי חיים" ברמלה , ניתן ליצור קשר עם רב בית הכנסת , כבוד הרב אהרן פרוס בטלפון: 5368098 - 050 , עם מר ברוך פריזי בטלפון: 2690307 - 052 , ועם מר זיו מהל בטלפון: 3374547 - 054 .
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.