מערכת COL | יום כ"א כסלו ה׳תשע״ו 03.12.2015

מבצע חנוכה: איך נערכים השלוחים במקומות הרגישים? ● בדקנו

יש שכינו את חברון עיר האבות בתואר הלא מחמיא "בירת הטרור", אך את שלוחי חב"ד הנמרצים זה לא מרתיע, והם מתכוננים לקראת חג החנוכה המשמש ובא, ודווקא להוסיף באור. בירושלים עיר הקודש למודת הפיגועים, ההכנות בעיצומן, ואף עולות בדרגה. ואילו בתקוע למודת האירועים, שליח חב"ד רק ממשיך ופועל ללא לאות ● כך ישדרגו השלוחים במקומות הרגישים בארץ את הפעילות: חברון, מחנה יהודה ירושלים, ותקוע ● פרויקט מיוחד ● מגזין שישי  מעט אור דוחה הרבה חושך
מבצע חנוכה: איך נערכים השלוחים במקומות הרגישים? ● בדקנו
למעלה: נערכים לחנוכה בשוק מחנה יהודה. למטה: חנוכה בחברון (צילום: מנדי הכטמן, COL)

משה בן-חיים

חג החנוכה, הפך זה מכבר לסמל של הדלקות אור ברחובה של עיר, בפרסומי ניסא הכי גדול שאפשר, עפ"י הוראותיו של הרבי מליובאוויטש, בכל פינה בעולם.

גל הטרור המאיים, לא מרתיע את שלוחי חב"ד, להיפך: השנה בע"ה תגבר הפעילות ביתר שאת וביתר עוז, בבחינת "מעט אור דוחה הרבה חשך.

כינסנו תחת קורת גג אחת שלושה משלוחי חב"ד הפועלים במקומות הרגישים ביותר בארץ מבחינה בטחונית, לשמוע מהם על ההכנות והיקף הפעילות בחנוכה הקרוב, לאור המצב באה"ק בכלל, ובאזור פעילותם בפרט.

מה התכניות שלכם לאור המצב הבטחוני?

הרב איציק ניימרק, משלוחי חב"ד הנמרצים בעיר האבות:
"אנחנו פוסקים כמו בית הלל, "מוסיף והולך באור". לחברון הגיעו כוחות תגבור של חיילי צה"ל לאור המצב הבטחוני, והרב יוסי נחשון הוסיף צוותים נוספים של בחורי ישיבה מעבר לכל שנה, לעזור בפעילות חנוכה".


 


הרב איציק ניימרק. למעלה בתמונת שלוחי חברון: שני מימין (ארכיון)

הרב צבי רודרמן, שליח חב"ד במחנה יהודה וכיכר הדוידקה בירושלים: "התוכניות להוסיף בפעילות הפצת התורה והמעיינות באופן הכי רחב, ולגעת בנשמות כל המאות אלפים שעוברים בשוק מחנה יהודה, עד שתכלה רגל מן השוק. שזה בעצם הנחת הכי גדול לרבי ולקב"ה שמקרבים את בניו היקרים אליו, ובפרט בעמדנו בשנת הקהל.

"ככל שנזכה יותר יהודים בקיום המצוות עם האור של חסידות, האור בעולם יגבר ויביא טפארו דפלאחו, את ההתגלות של הרבי נשיא דורנו".

הרב דוד דהן, שליח חב"ד ביישוב תקוע: "אנחנו מתכננים להסתובב הרבה יותר בכבישים, יש הרבה יותר חיילים בשטח. מתוכננת גם פעילות בבסיסי צה"ל הסמוכים, כדי 'לעשות שמח'.


הרב דוד דהן בפעילות עם שוטרים וחיילים (ארכיון)

"אגב, זוהי פעילות שמתבצעת בכל שנה, והשנה בגלל תגבור הכוחות נפעל ב"ה הרבה יותר. גם ביישוב עצמו נשמח את הילדים והתושבים כמה שיותר, לחמם את ליבם ולפצות על הדברים שעלולים להעיב על על מצב הרוח".

למעשה הפעילות תצטמצם לרגל המצב, או להיפך, היא תגבר?

הרב ניימרק: "התכנית שלנו להגביר הפעילות הן בכמות והן באיכות. הרבה יותר הדלקות מרכזיות. השנה נפעל יותר ברמת הפרט, נגיע בע"ה לכל חייל ועמדה. שלוחי חב"ד בחברון, עושים לילות כימים, הרב ויקטור עטיה, הרב דני כהן, הרב יוסי נחשון, הרב מנחם פורטר, הרב רפאל ברוד, הרב מרדכי אלנגער.

"כל יום יש הדלקות מרכזיות, בית חב"ד חברון לא ישן בחנוכה. בבוקר מבצע תפילין, ובערב הדלקת נרות חנוכה, עד אור הבוקר, עם כל חייל בכל עמדה. בחנוכה צוות בית חב"ד עובד 24 שעות ביממה, תורנות סביב לשעון.

"לצערנו התיירות חלשה מאוד לאחרונה בחברון, וזה הזמן לחזק את תושבי חברון ובית חב"ד. אנו קוראים לציבור להגיע ולנהוג כבית הלל – מוסיף והולך".

הרב צבי רודרמן: "לא רק צריך אלא מוכרחים להוסיף, כולנו מרגישים ובטוחים שאנו קרובים מאוד לגאולה האמיתית. ובהזדמנות זו מאחר שאחד מהמבצעים שאנו מתחילים עכשיו לפעול בו , שלא יהיה יהודי ישראלי או תייר מעשרות אלפי היהודים שעוברים בשוק מידי יום שלא יניח תפילין. אני קורא לכל מי שנדבה רוחו להגיע ולזכות יהודים במצוות תפילין כשביניהם גם רבים "קרקפתא דלא מנח תפילין" ליצור איתי קשר בהקדם בסמס או בוואטצאפ במספר 054-7770769".

הרב דוד דהן: "הפעילות בע"ה רק תגבר. אנחנו נסתובב עם החנוכיות גם דרך הכפרים הערבים כשהן דלוקות ולא נכבה אותן. "מוסיפים באור".

אתם לא חוששים בתקופה האחרונה? מניין שואבים את הכוחות?

הרב ניימרק: "מי שמאמין לא מפחד", או כמו האימרה: "אמונה זה כח, ביטחון זה עוצמה. אנחנו לא מתרגשים, המצב בחברון תמיד היה כך, רק שעכשיו זה יצא לתקשורת. אור מגרש חושך, וחברון היא עיר של אור, ומלשון חיבור. מפה הכל התחיל".

הרב צבי רודרמן: "ראשית כל בהדלקה המרכזית השנה שתתקיים מידי ערב במרכז השוק בשעה 6:30, ידליקו סוחרים ואישי ציבור חשובים, והיא תאובטח ע"י נקודת משטרת מחנה יהודה בראשות המפקד אלעזר מבורך.


הרב צבי רודרמן מכין את החנוכיה במרכז מחנה יהודה, היום (חמישי)

"כמובן שהביטחון העיקרי נשאב מדברי הרבי נשיא דורנו שארץ ישראל הוא המקום הכי בטוח בעולם.

"ברצוני להוסיף עוד פרט בנוגע לשמחה. מידי שנה כשאני עומד על הסולם להרכיב את הנורות בחנוכייה, אני מתמלא בשמחה פנימית על הזכות להציב חנוכיות במקומות כאלו בירושלים, שרואים ומתחממים מהם מאות אלפי יהודים מהארץ ומרחבי העולם.

"מאחר ששוק מחנה יהודה נהיה לאחרונה מקום אטרקטיבי לתמונות כולם גם מצטלמים עם החנוכיות הגדולות, שאורן מאיר למרחוק.

"ולסיום, תרשה לי לברך את כל חברי השלוחים שמבצע חנוכה יהיה מוצלח ביותר ויביא הרבה אור, גם למשפחות השלוחים בעצמם בגשמיות וברוחניות".

הרב דהן: "את הכח מקבלים מהרבי, שלימד אותנו שלעולם לא ממעיטים, אלא רק מוסיפים. העולם הוא לא מגביל, הוא יכול רק לסייע, ובגישה של "לכתחילה אריבער", ושלא לחשוש ממגבלות העולם. כשמחוברים לרבי והולכים אחריו 'באש ובמים', - לא חוששים".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.