מערכת COL | יום כ"ה טבת ה׳תשס״ה 06.01.2005

יו"ר הכנסת והרב דרוקמן בערב חדש

ח"כ רוני בריזון (שינוי) הגיש הערב תלונה ליועץ המשפטי לממשלה נגד הרב דוד מאיר דרוקמן רבה של קרית מוצקין, שקורא לחיילי צה"ל, הסרים למשמעתו, לא לבצע את פקודת הגירוש והטרנספר נגד יהודים. בריזון טוען כי הרב דרוקמן הינו פקיד מדינה ואסור לו לומר את פסקי ההלכה. בתגובה אמר הרב דרוקמן, כי ישנה החלטת בג"צ המחייבת רב לומר את דבריו, גם אם אינם עולים בקנה אחד עם החוק החילוני. הרב דרוקמן אמר שלא יירתע מאיומי בריזון, וימשיך להשמיע את דבר ההלכה הצרופה. "ארץ ישראל אינה פוליטיקה. ארץ ישראל זאת הלכה מסיני". לצפיה: לחצו כאן
יו

Rabbi Druckman claimed that he has a right to voice his opinion against the plan and endorse the disobeying of order to remove civilians from their homes on the basis of freedom of speech and the Torah law.


Brizon, who challenged him for voicing opinions against the Government law, the army and the prime minister, claimed that he was not allowed to do so as a government employee.


In response, Rabbi Druckman, quoted a Supreme Court  rule maintaining that "Religion and religious laws are not creations of the irreligious lawmaker, therefore, it cannot be expected of secular law makers to intervene with questions discussing the duties of the Religious leaders and religious fields'. As to the question of the broadcaster how Rabbi Druckman intervenes in political themes, Rabbi Druckman retorted that the land of Israel is a perfectly religious issue, just as is Shabbos, Pesach and Tefillin.

הוסף תגובה
10 תגובות
1.
vהרב דרוקמ] חזק ואמצ אתה עושה
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
את העבודה של כולנוהרבי איתך!
2.
החזרת את הצבע ללחיי
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
היום דברת לענין, אך א. ההשוואה לעוז ולשריד, לא במקומה. הנקודה אשר אתה התחלת, שהממשלה משלמת לך להביע את דעת התורה וההלכה הייתה הנכונה, ב. חזרת לשפיות, כי הורדת הטלאי.
3.
כה לחי, הרב דרוקמן
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
הרב דרוקמן התבטא כהלכה, והשיב למחרפינו דבר מבלי להיגרר לקיצוניות-יתר מזיקה. טוב יעשה אם ימשיך ברוח זו.
4.
תגובה ל 2
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
קודם כל, חבל באמת שהרב דרוקמן לא הופיע עם הטלאי הצהוב. התנהגותו של שרון בשעות האחרונות מראה שהוא לא למד לקח והוא נותן "רוח גבית לטירור". זה פשוט שהרב דרוקמן מדבר בשם דעת התורה, זה הוא אמר במפורש בתכנית הטלביזיה, שארץ ישראל הוא איננו נושא פוליטי. כמה שאני מבין, הרב דרוקמן רצה להראות את הצביעות של התקשורת, שעל דברי יוסי שריד ועמוס עוז שאמרו שטרנספר של ערבים הוא פקודה בלתי חוקית, על הדברים האלה התקשורת לא יצאה מגידרה, ואילו שרבנים אומרים אותה הדבר בנוגע לטרנספר של יהודים כאן מתחוללת מהפיכה מלאכותית.
5.
IT IS ABOUT TIME SOMEONE STANDS UP
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
Rabbi Drukman is one hundred percent right And we should all stand up with him. g-d is with us
6.
המדפיס
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
צופה, מביט ומדפיס. העם איתך (גם אני":))
7.
הרב דרוקמן כולם צריכים ללמוד ממך
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
הרב דרוקמן זועק את זעקת הרבי כל יום ויום ובלימורא ופחד כפי שלימד רבינו לצערינו ישנם רבים בתוכינו שלא מתערבים כביכול . כולנו זוכרים את הזעקות מגע''הת פסח תש''נ חייבים הרבנים והחסידים להיות פה לרבי זי''ע כפי השיחה ד' שבט תשנ''ב.
8.
היה מאד קשה לשמוע אותך, הרב דרוקמן
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
המנחה לא הפסיקה להתערב באמצע שדיברת על כל מילה ששמעו אותך שני מילים לא שמעו, אם לעצתי תשמע, פעם הבאה בהפרעה הראשונה תודיע שתמצא לה פרייר אחר לנגח אותו או שנותנת לך לדבר בצורה מכובדת, אני כבר לא מדבר על האדם מנגד שירד עליך אישית משכורת וכו' שאמנם ענית לו יפה
9.
ישר כוח
כ"ה טבת ה׳תשס״ה
הרב דרוקמן כל הכבוד ישר כוח מחזיקים לך אצבעות המשך כך כולנ ו מאחוריך
10.
המשך הרב דרוקמן - כולנו איתך!!
כ"ז תשרי ה׳תשס״ז
כל הכבוד
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.