מערכת COL | יום י"ז אב ה׳תשע״ה 02.08.2015

היום בכפר-חב"ד: ה"ירחי כלה" הארצי; הרב קוטלרסקי ינאם

ל-COL נודע כי הרב משה קוטלרסקי, סגן יו"ר ה"מרכז לענייני חינוך" יישא דברים במעמד "ירחי כלה" בכפר-חב"ד שייערך היום. כל הפרטים  ירחי כלה הארצי
היום בכפר-חב
הרב משה קוטלרסקי נושא דברים בירחי כלה תשע"ב (צילום ארכיון: שמוליק סופר)
לכבודו של הרבי ולכבודו של בעל ההילולא כולם משתתפים: היום, י"ז באב, ערב יום ההילולא השבעים ואחד של רבי לוי יצחק שניאורסאהן זצ"ל, ייערך בע"ה בישיבת "תומכי תמימים" המרכזית בכפר חב"ד המעמד החמישי של "ירחי כלה" הארצי, החל משעה 2 בצהריים, בהשתתפות ראשי הישיבה, רבני חב"ד וראשי ישיבות, ואורחים מחוגים שונים.

הוועדה המארגנת נערכה לקראת עומס החום הצפוי היום, בהתאמת מיזוג האוויר לצרכים הנדרשים, וכן בהגשת כיבוד קל צונן במשך כל היום.

הבוקר נודע על אורח נכבד נוסף שאמור להשתתף באירוע הגדול ולשאת דברים, הרב משה קוטלרסקי, סגן יו"ר ה"מרכז לענייני חינוך" וידיד ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית ומוסדותיה, אשר נמצא בימים אלו בארץ הקודש, ויכבד את המעמד בנוכחותו ובדברי תורה וברכה.

המעמד הגדול יתקיים במעמד ובהשתתפות אורח הכבוד, הגאון הגדול רבי זלמן נחמיה גולדברג, אשר ישא דברים בענייני ממונות לפילפולא ולהלכה למעשה.

כפי שפורסם, המושב הראשון ייוחד לעיון בתורת הנגלה. במושב זה ישאו דברים הגה"ח הרב יעקב שוויכה, מרמ"י הישיבה המרכזית, והגה"ח הרב יצחק גולדברג, ראש ישיבת "תומכי תמימים" במגדל העמק. המושב השני יהיה מושב יחודי לתורת רבותינו נשיאינו. במושב זה ישאו דברים הגה"ח הרב מאיר אשכנזי, ובתורתו של בעל ההילולא יעסוק הגה"ח הרב שניאור זלמן גופין, משפיע הישיבה המרכזית.

מעמד ה"ירחי כלה" השנה מתקיים כזיכרון לראש הישיבה יובל שנים, הגאון החסיד רבי יעקב דב הכהן כ"ץ זצ"ל, אשר הסתלק בכ"ג במרחשוון השנה. דברי תורה וזיכרון לזכרו של ראש הישיבה הבלתי נשכח, ישא הגה"ח הרב יעקב גולדשמיד, מראשי הישיבה המרכזית.

המושב השלישי והמרכזי הוא מושב ההלכה למעשה. במושב זה ישאו דברים כאמור הגאון רבי זלמן נחמיה גולדברג; אורח נכבד נוסף הוא הגאון רבי אביגדור נבנצאל, רב העיר העתיקה, אשר לקראת שנת "הקהל" הממשמשת ובאה, והשטורעם הגדול שהרבי נהג לערוך בקשר עם שנה זו, ישא הרב נבנצאל דברים בנושא "בניין בית המקדש בימינו". כמו כן ישא דברים במושב זה הגה"ח הרב יוסף יצחק בלינוב, רב מרכז העיר בני ברק, בנושא בירור ודיון במנהגי חב"ד שונים.

ראשי הישיבה וחברי ההנהלה קוראים לציבור הרחב, בעלי בתים ותופסי תורה כאחד, וכן אל בוגרי הישיבה ברחבי הארץ, להקדיש את מחופשת הקיץ את היום הזה כיום שכולו תורה ולהשתתף במעמד זה, בהאזנה לשיעורי תורה מפי ראשי הישיבה וגדולי התורה בנושאים המגוונים שנבחרו, ולטעום את טעמה של תומכי תמימים, ובד בבד להתעשר במלוא חופניים של תוכן עיוני מעמיק ומרתק.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.