מערכת COL | יום כ"ד אייר ה׳תשע״ה 13.05.2015

שידור ישיר מבית חב"ד נפאל בתהלוכת הרבבה בירושלים

יותר מרבבת ילדי תשב"ר מכל החוגים צעדו בגאון יעקב אדיר בתהלוכה המרכזית של צעירי אגודת חב"ד בכיכר השבת בירושלים ● גולת הכותרת של התהלוכה הכינוס הענק והמרשים בלב-ליבה של ירושלים החרדית תחת כיפת השמים בהשתתפות רבנים משפיעים וראשי ישיבות ● השליח הרב חזקי ליפשיץ בשידור ישיר מנפאל לילדים ● אבות ואמהות מחו דמעות התרגשות כשאלפי הילדים פצחו בשירת "אני מאמין" שהרעידה את כל כיכר השבת והרחובות הסמוכים לה לסיפור המלא
שידור ישיר מבית חב
צילום: יוסי בלשניקוב
התהלוכה הגדולה והמרכזית של תהלוכות ל"ג בעומר המאורגנות ע"י צעירי אגודת חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, נערכה בירושלים בהשתתפות למעלה מעשרת אלפים ילדים, תלמידי תתי"ם מכל החוגים של היהדות החרדית.

אכסניה למפגן ענק שנה אחרי שנה מהווה ירושלים וססגוני של יותר מרבבת ילדי הת"תים בירושלים, שכולו קידוש שם שמים ברבים.

כיכר השבת והרחובות הסמוכים נסגרו על-ידי המשטרה כבר מהשעות המוקדמות של הבוקר, ועוד בטרם החלו הילדים להגיע, כבר נתמלאו שולי הכיכר בהמון אדם, שביקשו לתפוס מקום טוב כדי לצפות בכינוס המיוחד, שהפך במשך השנים לאחד האירועים היפים והמרגשים שבירושלים.

התהלוכה עצמה יצאה מרחבת סמינר בית יעקב, לכאן התרכזו אלפי ילדים מכל חלקי העיר. בעבודת ארגון מסודרת למופת סודרו הילדים לקבוצות, כשבראשה מצעד מרהיב של דגלים ותזמורת תופים של ילדים מת"ת "תורת אמת ירושלים בניצוחו של התמים שמואל עלוש.

השיירה האדירה של אלפי ילדי צאן קדשים עברה בצירי התנועה הראשיים כאשר אלפים ממלאים את המדרכות והמרפסות, כדי לצפות בתהלוכה הנאה, שצעדה לעבר כיכר השבת שם נערך כינוס אדיר ורב רושם.

הכינוס שהיה מעמד של קידוש שם שמיים, נפתח באמירת כל התהלים, עשרות פעמים בו זמנית על פי חלוקה מראש של כמה פסוקים לכל ילד, שנאמרו מפי כל ילדי התשב"ר בהתעוררות עצומה.

דברי תורה וברכה השמיעו הגה"ח הרב זאב-דב סלונים - רב מרכז העיר וחבר בית-דין רבני חב"ד, הרב יוסף-יצחק הכהן אהרונוב - יו"ר צעירי אגודת חב"ד ואגודת חסידי חב"ד באה"ק. את ברכת עיריית ירושלים הביאו חבר המועצה ונציג חב"ד בעירייה הרב יעקב הלפרין שסייע רבות לקיום האירוע בככר השבת, ולכל התהלוכות בירושלים. ומנהל אגף תרבות תורנית הרב גבריאל שטאובר כל הדוברים העלו על נס את המפגן האדיר של אחדות ישראל והזדהות עם מהות ל"ג בעומר, כפי שבא לביטוי בתהלוכות שהגה ויזם הרבי.

רגע מרגש ביותר היה כשהמנחה הזמין בשידור ישיר מנפאל את השליח הרב חזקיה ליפשיץ, שילדיו נכחו בתהלוכה, שתיאר בפני אלפי הילדים את הניסים הגדולים שאירעו בנפאל לאלפי היהודים ברעידת אדמה שקרתה שם, והמסירות נפש האדירה של השלוחים שהשקיעו להציל כל יהודי ויהודי.

המנחה הזכיר לילדים על עצרת התפילה הגדולה שהתקיימה בתהלוכה שנה שעברה ותפילתם הטהורה נשמעה עד למרחקים, והנה כאן ילדיהם של השלוחים באו לכאן להודות לה' על הניסים הגדולים.

הכינוס המרשים הסתיים בשירת "אני מאמין" אדירה שהרעידה את כל כיכר השבת והרחובות הסמוכים. גם מי שנחשב לקר מזג לא נשאר אדיש והראה סימני התרגשות. אבות ואמהות כך גם הרבנים שישבו על הבמה אף הוזילו דמעה במהלך השירה שכבשה את לבבות כולם.

פיארו את המעמד בנוכחותם, רבני קהילות חב"ד רבני שכונות, ראשי ישיבות ואישי ציבור.

את הכנס הנחה בהצלחה מיוחדת הרב נפתלי הכהן רוט, שגם עמד בראש מלאכת הארגון יחד עם הצוות המסור הרב נועם רוט, הרב ישראל כהן, הרב בנימין זילברשטרום, הרב אריה גולדברג, הרב מנחם שוחט, הרב מנחם וייספיש, הרב שמואל גלבשטיין הרב ברוך ברנדווין, התמים יוסי בלשניקוב ותלמידי ישיבת חב"ד תורת אמת.

במהלך הכינוס הופיעו בפני הילדים אומנים שונים שכל אחד העביר לילדים מסר חינוכי רב ערך.

בין הילדים הוגרלו מאות ספרי קודש ביניהם ש"ס עוז והדר, ארבעה טורים, שולחן ערוך הבהיר , רמב"ם ועוד..
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.