מערכת COL | יום י"ב שבט ה׳תשע״ד 13.01.2014

ראשל"צ: ערב הוקרה לרבי ולשלוחים ● סיקור, גלריה

שנים של מהפכה שקטה בכל קצות העיר ראשל"צ – פרצו במוצ"ש החוצה בלהט אדיר: מאות גברים ונשים התאספו באולם יוקרתי במרכז העיר, לאירוע שכולו הוקרה לרבי ופעיליו ושלוחיו בכל פינות ראשון לציון ● מקהלת חסידי חב"ד ייחודית מבני הקהילה הנעימה את הערב ● הרב יחיאל אבוחצירא סיים את הרמב"ם, וחברי מועצת העיר מכל סיעות המליאה ביטאו את הערכתם לחסידי הרבי לסיפור המלא
ראשל
צילום: מאיר אלפסי

כתב COL

לקראת יו"ד שבט השנה, הוחלט על קיום אירוע מרכזי בראשל"צ, שאיגד את חברי הקהילה בראשות הרב מרדכי צבי דוברבסקי וגבאי בית הכנסת הרב יצחק מאיר סוסובר והרב אברהם סלומון, את 22 שלוחי הרבי בשכונות העיר בראשות הרב יצחק גרוזמן ואת מוסדות החינוך המוצלחים, בראשות הרב בנימין זילברשטרום.

ההתוועדות נפתחה בדרך מיוחדת: שירה חסידית על ידי "מקהלת חסידי חב"ד ראשל"צ", שהורכבה במיוחד לקראת הערב הזה וקצרה תשואות רבות. את ניהול המקהלה הוביל, המנצח החסידי, חבר הקהילה, ר' אלאור ולנר, בליווי של אמן החליל ושליח הרבי, הרב לב לייבמן, ובהשתתפות חברי הקהילה: ר' שרון גושן, ר' מנחם לביא, ר' שייע זילברשטרום, ר' שלום בער טייכטל, ר' מענדי דוברבסקי, הת' מאירקה וולנר והחייל בצבאות ה', יוסי דוברבסקי.

לאחר דברי פתיחה של המנחה, משלוחי הרבי בעיר, הרב שניאור אשכנזי, הוזמן ראשון המברכים, ראש מחלקת הכשרות, חבר לשכת הרבנות בעיר ורב בית הכנסת פא" בעיר, הרב משה נחשוני לשאת דברי ברכה. הרב נחשוני דיבר בהתרגשות רבה על המהפכה שחולל הרבי בעולם, כפי שנחשף לה בארץ ובחו"ל, מתוקף היותו אחד מבכירי מערכת הכשרות בעולם.

הרב הצדיק יחיאל אבוחצירא, רב העיר רמלה, סיים את המחזור הל"ב ברמב"ם, והוסיף וסיפר על הקשר הייחודי בין משפחת אבוחצירא וחסידות חב"ד, ובמיוחד בין ראש המשפחה בארץ ישראל, הבבא סאלי, ובין הרבי נשיא דורנו.

לפתיחת המחזור הל"ג, הוזמן רב הקהילה וראש כולל משכן מנחם, הרב מרדכי צבי דוברבסקי, שנשא משא מקיף על הדמיון המעניין בין משה רבינו, הרמב"ם והרבי נשיא דורנו. המשא המרכזי נישא בפיו של הרב מענדל גלוכובסקי, רב קהילת חב"ד ברחובות, שהעביר באופן מרתק את המהפכה המחשבית והרוחנית שהביא הרבי לעולם.

לאורך כל האירוע, הוקרנו קטעי וידאו מרהיבים מהרבי, בעריכתו המקצועית של ר' משה גולדשטיין מכפר חב"ד, אשר מסור במשך כל השנה לעריכת שיעורי הוידאו הנערכים בבית הכנסת.

את ברכת העירייה, הביאו, סגן ראש העיר ר' אריה כהן, וחבר המועצה ר' אלי יבלון שביטאו את הערכתם לפעילות השלוחים ומוסדות החינוך בראשון. יצויין כי קרוב לעשרה חברי מועצה ובכירי העיריייה, נטלו חלק בהתוועדות.

היוזמה לקיומו של הערב, כמו גם ארגונו הופקדו בידיו של ר' מנחם מענדל דוברבסקי, מנהל כולל "משכן מנחם", שאחראי לכמה וכמה יוזמות מצליחות, כמו השיעור המצליח "בסוד הפרשה" של הרב שניאור אשכנזי, ושיעור התניא הייחודי של הרב מיכאל טייב – המעוברים כאן באתר מדי שבוע וזוכים לאלפי צפיות.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.