מערכת COL | יום י"א ניסן ה׳תש״ע 26.03.2010

בטקס חגיגי: נחנך "אולם ספריית הרבי" בתלמוד תורה ● גלריה

חג בפר-חב"ד. לרגל י"א ניסן יום הולדתו ה-108 של הרבי נחנך בתלמוד תורה "אולם ספריית הרבי" לרווחת ילדי התלמוד תורה. את הטקס כיבדו בנוכחותם: רבו של כפר-חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי, יו"ר המועצה האיזורית עמק לוד מר מנשה משה, יו"ר ועד כפר חב"ד ר' בנימין ליפשיץ, מנהל התלמוד תורה הרב יעקב ראובן סגל, והורי התלמידים. אולם הספרייה הוקם לזכות הרבי והרבנית נ"ע בסיוע המועצה האיזורית, ועד כפ"ח, הנהלת התלמוד התורה, וההורים לדיווח ולתמונות  
בטקס חגיגי: נחנך
צילום: מאיר דהן, COL

כתב COL

מעמד מכובד ורב רושם התקיים בליל י"א ניסן בחצר המפוארת של התלמוד תורה בכפר. המעמד ביטא את האהבה ואת רחשי התודה של החסידים לרבי ולרבנית בהענקת מתנה ייחודית ליום ההולדת והיא הקמת ספריה מפוארת לתלמידי התלמוד תורה שתשמש מקום מפגש לקריאה, לעיון, ללימוד ולחקר.

המעמד המכובד נפתח בצפייה במראות קודש מכ"ק אדמו"ר נשיא דורנו, באמצעיים ויזואליים מתקדמים תרומת איש החסד ר' יהודה ריבקין מחברת 'קול שר'.

מנחה הערב הלא הוא סגן המנהל איש החינוך הותיק הרב משה גברא מזמין את יו"ר כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ לומר את פרקו של הרבי – פרק ק"ט, ואת ותיק המחנכים בת"ת הרה"ח ר' משה רוזנפלד לומר את פרק ק"י, פרקה של הרבנית.

גולת הכותרת של הערב הוא מעמד קביעת המזוזות, בשלשת הפתחים הקיימים בספריה. בקביעת המזוזות מתכבדים המד"א הרה"ג החסיד ר' מרדכי שמואל אשכנזי שליט"א, ראש המועצה האזורית עמק לוד מר מנשה משה, ואיש החסד האורח מחו"ל הרה"ח ר' מנחם גורביץ.

הקהל הרחב מתבקש להיכנס אל תוך הספרייה פנימה ומוזמן לחזות, להתרשם ולהיווכח במו עיניו בפאר ובהדר המושקע במחשבה רבה ובתשומת לב בכל פרט בספריה.

הרב המד"א שליט"א מדגיש בדברי ברכתו את השינוי הרוחני והגשמי הניכר בת"ת המתחולל בשנים האחרונות, שינוי המחלחל והמשפיע על חיי הכפר כולו בבחינת "והשיב לב אבות על בנים". הרב אשכנזי מקשר בדבריו את חנוכת הספרייה לענייני דיומא הלא הם ימי חג הפסח הקרבים ובאים, שהמצווה העיקרית בחג היא: "והגדת לבנך" – עניין החינוך , ואין ערך חינוכי נעלה יותר מאשר יצירת ופיתוח אפשרויות לילדים הרכים ללמוד ולהתעלות בלימוד בהנהגה חסידית והספריה היא הכלי המיטבי לכך.

בהמשך, מתכבד לשאת דברי ברכה מר מנשה משה יו"ר המועצה האזורית עמק לוד, אשר בדברים היוצאים מן הלב והנכנסים אל כל לב מביע את שביעות רצונו ושמחתו מכך שהספרייה קמה ועומד על תלה. "יש ספריות ויש ספריה" מציין מר משה, ומבטיח להמשיך, לסייע לביסוס והתרחבות המפעלים החינוכיים המתקיימים בין כותלי הת"ת. מר מנשה משה מתכבד להסיר את הלוט, או אז מתגלה השלט המאיר באור יקרות "ספריית הרבי והרבנית". "יש שלטים ויש שלט" – מעיר בהומור מה אחד מן האורחים המשתתפים בטקס.

מנחה הערב הרב משה גברא מכבד את יו"ר וועד כפר חב"ד ר' בנימין ליפשיץ לשאת דברי ברכה. ר' בנימין,  כדרכו, במילים מעטות בכמות אך רבות באיכות מבטיח אף הוא לעמוד לימין בת"ת בכל הנדרש והמצטרך. הרב ליפשיץ  מברך את הקהל , ומחזק את ידי העושים במלאכה להמשיך לפעול מחיל אל חיל.

הדובר הבא הוא הרב יעקב ראובן הלוי סגל מנהל התלמוד תורה אשר לו זכויות רבות בשינוי הניכר המתרחש אל מול עינינו לאחרונה. "אני רואה את עצמי כשליחו של הרבי" פותח הרב סגל את נאומו, "הרבי נמצא כאן איתנו וברכתו מלווה אותנו לאורך כל הדרך. ראינו זאת במוחש מאז העלאת הרעיון של הקמת הספרייה לפני חדשים מספר ועד שהגענו עד הלום.  נוכחנו במוחש בהשגחה פרטית שלוותה אותנו לאורך כל הדרך ואת ידי העושים במלאכה. הרבי לא נשאר חייב לאף אחד, ובחנוני נא בזאת".

הרב סג"ל קישר את דבריו לפרשת השבוע. הפרשה מתחילה במילים: "צו את אהרון ואת בניו זאת תורת העולה"- רש"י מפרש: "אין צו אלא לשון זרוז מיד ולדורות", ואכן, החזון שלי של טיפוח הצד הגשמי והחזותי של הת"ת  מתפתח בזריזות אשר לא תאמן. אמנם עוד חזון למועד אך בטוחני שבעזרת ה' , בכוחו ובברכתו של הרבי נעשה ונצליח.". הרב סגל מצביע ומפנה את עיני הקהל אל עבר  מגרשי המשחקים שנבנו תרומת הרה"ח ר' יוסף יצחק פופאק וזוג' שי,' הפרגולות ופינות הנוי המשרות אווירה של חן ורוגע על התלמידים, והנכנסים לשערי הת"ת.

הרב סגל מבקש לציין את שיתוף הפעולה בין הת"ת לבין הרשויות המועצה האזורית עמק לוד וראשה מר מנשה משה, אגף החינוך במועצה בראשות גב'  רבקה ריבקין,  ועד כפר בראשות יו"ר הוועד ר' בנימין ליפשיץ ומחזיק תיק החינוך הרה"ח ר' שמואל יעקב קעניג. "אני מבשר בזאת שהצלחנו לאחרונה להקים מפעל חונכות בתוך כתלי הת"ת. אברכים שאינם נמנים על צוות ההוראה יהיו שותפים לקידום תלמידים וישמשו כאוזן קשבת לבעיות ומצוקות של תלמידים. הפעולה תתרום ללא ספק לקידום ועזרה לתלמידים באופן ממוקד ואישי יותר, וזאת בתמיכת ועד כפר חב"ד".

בסיום, הרב סגל מבקש להודות לאברכים החסידיים הורי תלמידים בת"ת ר' אליעזר שניאורסון, ר' יוסף יצחק הכהן אייזנברג ומשפחתם על נטילת האחריות המלאה לילות כימים, וגיוס המשאבים להקמתה של הספרייה ועל כך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.

לדברי הסיום  ונעילת המעמד נקרא הרה"ח ר' אליעזר שניאורסון אשר מבקש להיקרא כ"נציג מההורים". בדבריו הנרגשים הוא מבקש להודות לשותפיו למלאכת הקודש , ומציין את ייחודיותה של הספרייה בכך שהיא למעשה מוסד יחיד במינו הקרוי על שם הרבי והרבנית גם יחד. "אני שמח שהייתה לנו הזכות להיות שותפים בהענקת מתנה מעין זו לרבי ולרבנית". מסיים ר' אלי את דבריו. לעומד מן הצד נדמה שאכן אין מתנה ראויה מזו ההולמת את כבודם של הרבי נשיא דורנו והרבנית חיה מושקא נ"ע,  ואין מעמד מכובד וראוי יותר מאשר הענקת מתנת אמת מתנת תודה מקרב לב לאבינו רוענו.
 
הנעים את החגיגה בליווי מוזיקאלי התלמיד צבי ריבקין מכתה ה' בניגונים חסידיים המשמחים לב ונפש בחן וטוב טעם.

קצרה היריעה מהכיל את כל השמות  והתורמים לספרייה כי רבים הם ואי אפשר לפורטם – אך להלן אישים שלא ניתן להתעלם מעזרתם , והם: הורי התלמידים האברכים החסידיים הנעימים- האדריכל ר' ידידיה חסין, מעצב הפנים ר' שלמה חיים אדרעי, יועץ לפרוייקט הבניה ר' שניאור זלמן יוזביץ', איש החסד והמעש ר' חיים שאול נוישטט, מזכיר הת"ת ר' דוד פרידמן ואחרון חביב אב הבית המסור של הת"ת ר' חי מצמבר. יעמדו כולם על הברכה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.