מערכת COL | יום ט' ניסן ה׳תש״ע 24.03.2010

אביגדור קהלני: "שלוחי חב"ד הם מגנט לנוער היהודי" ● גלריה

בחגיגה השנתית לציון יום הולדתו ה – 108 של הרבי, בחדר הישיבות שבלשכת ראש העיר תל אביב, נכחו השנה מלבד עשרות שלוחי חב"ד בת"א, אורחים נוספים מנכבדי העיר, חברי עירייה ואנשי תקשורת שבאו להתחמם מאורם של שלוחי הרבי, ולהתברך ביום הולדתו של הרבי ● האלוף (מיל') מר אביגדור קהלני, הנושא בתואר "גיבור ישראל", ויו"ר "האגודה למען החייל" שהשתתף באירוע אמר: "שלוחי חב"ד הם ממש מגנט, אליו נמשכים כל הצעירים היהודים בארץ ובעולם. בכל מקום הם מחפשים את חב"ד, ופשוט נמשכים לאהבת ישראל הגדולה ששלוחי חב"ד מקרינים"  לדיווח ולתמונות 
אביגדור קהלני:
צילום: מאיר דהן

כתב COL

בחגיגה השנתית לציון יום הולדתו ה – 108 של הרבי, בחדר הישיבות שבלשכת ראש העיר תל אביב, נכחו השנה מלבד עשרות שלוחי חב"ד בת"א, אורחים נוספים מנכבדי העיר, חברי עירייה ואנשי תקשורת שבאו להתחמם מאורם של שלוחי הרבי, ולהתברך ביום הולדתו של הרבי.

את החגיגה המסורתית, הנחה הרב מנחם מענדל הכהן השליח בשכונת "נווה חן", שבכישרונו הברוך תיאר את מעלת היום וסגולותיו, ותיאר את ההתקדמות הגדולה בפעילות חב"ד בעיר בשנה האחרונה. את החגיגה ליווה בנעימות חסידיות הכנר החסידי הידוע ר' מאיר רוזן.

הרב יוסף גערליצקי, מנהל בית חב"ד סקר את הפעילות בעיר בכלל, ולקראת חג הפסח בפרט, ומסר "דבר מלכות", מדברי הרבי על הקפיצה והדילוג בחג הפסח.

השנה, נכח באירוע גם האלוף (מיל') מר אביגדור קהלני, הנושא בתואר "גיבור ישראל", ויו"ר "האגודה למען החייל", ומלבד תפקידיו אלו, כיהן בעבר גם כשר וכח"כ, ואף כסגן ראש עיריית ת"א, והינו ידיד ומעריץ גדול  של הפעילות הענפה בת"א, ושל השליח הראשי  בת"א – יפו, הרב יוסף גערליצקי.

מר קהלני נשא נאום מרגש, על האהדה שהוא רוחש לכל שליח חב"ד בארץ ובעולם, ולפועלו הגדול של הרבי באומרו: "שלוחי חב"ד הם ממש מגנט, אליו נמשכים כל הצעירים היהודים בארץ ובעולם. בכל מקום הם מחפשים את חב"ד, ופשוט נמשכים לאהבת ישראל הגדולה ששלוחי חב"ד מקרינים. ארץ ישראל, והעיר ת"א בתוכה, אינם יכולים להתקיים ללא הכוח הרוחני שמעניקים שלוחי חב"ד...". הוא סיים את דבריו בקריאה לידידו הרב גערליצקי "אנא, המשך להנהיג אותנו, כמו שרק אתה יודע, בדרכו של הרבי...".

אחריו, נשא דברים, חבר מועצת העיר הוותיק מר נתן וולוך, שסיפר בגעגועים על פגישתו המיוחדת עם הרבי יחד עם הרב גערליצקי, בשנת תש"ן, ועל המסר החד מהרבי שנחקק בזיכרונו עד היום. נאום מיוחד ומאלף נשא גם חוקר החסידות הד"ר יצחק אלפסי, שהאדיר את דמותו הכבירה של הרבי, ותיבל בסיפורים מרתקים אודות הקשר האישי המיוחד שזכה לו מהרבי, ועל התעניינותו ודאגתו של הרבי לפרטים הקטנים ביותר.  "אני אומר בצורה ברורה: הרבי הוא דמות חד פעמית בהיסטוריה היהודית כולה!". סיים הרב אלפסי בהתרגשות.

ראש העיר,  מר רון חולדאי, שלא מוותר על הזכות להשתתף מידי שנה באירוע המכובד, התפנה גם השנה מעיסוקיו הרבים, על מנת לקחת חלק בחגיגה ולברך את פועלם של השלוחים ברחבי העיר, ואף הצטלם בתום החגיגה, בתמונה המסורתית עם שלוחי הרבי לת"א – יפו.

בסיום האירוע, חילק השליח הראשי הרב גערליצקי, מצה שמורה למשתתפים.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.