מערכת COL | יום ט"ז חשוון ה׳תש״ע 03.11.2009

'בית התבשיל' הראשון בעולם היה של אברהם אבינו (פ)

'בית התבשיל' הראשון בעולם, היה האוהל עם ארבעה הפתחים של אברהם אבינו, אבי האומה. בכדי לאפשר לכל יהודי ללכת בדרכיו של אברהם אבינו, לארח אורחים ולזכות לישועות – מקיים 'בית התבשיל' התרמה ארצית ב'שבת הכנסת אורחים', פרשת וירא ● כך מחזירים את החיוך ושמחת החיים אל בתים אומללים  לסיפור המלא
'בית התבשיל' הראשון בעולם היה של אברהם אבינו (פ)
פעילות שגרתית בבית התבשיל (צילום: בית התבשיל)
'בית התבשיל' הראשון בעולם, היה האוהל עם ארבעה הפתחים של אברהם אבינו, אבי האומה.

כפי שכל ילד יהודי לומד בחומש בראשית, בעת שאירחו אברהם אבינו ושרה אמנו את שלושת המלאכים, שבעצם נראו להם כעוברי-אורח ערביים - נושעו בהבטחת הולדת הבן: 'כעת חיה'.

כל יהודי רוצה ללכת בדרכיו של אברהם אבינו, ולהיות נושע בדיוק במה שהוא זקוק לו עכשיו, כשם שאברהם אבינו נושע במעמד הכנסת האורחים, במה שהיה חסר לו יותר מכל באותה שעה. אלא שכיום אין מוצאים אנשים נוודים המהלכים במדבר לוהט כחום היום ומחפשים פת לחם, קצת מים וצל. גם לא לכל בית אפשר להכניס בימינו כל סוג של אורח. הדרך המיוחדת לארח אורחים בימינו, היא באמצעות רשת בתי התמחוי 'בית התבשיל', המארח בשליחות כולנו יהודים רעבים על שולחנו. במקביל הוא גם משגר אלפי מנות ארוחה חמה ביום לבתי משפחות נזקקות-מאוד, המעדיפות 'להתארח' בכבוד ובנועם על שולחנן שלהן.

זהו סיפור עצוב מאוד, יותר נכון: שרשרת של סיפורים עצובים וקורעי-לב. אור העששית מופנה אל משפחת ג. - בית שאין בו אמא, בעצם יש, אבל בגן עדן. הילדים היתומים החמודים חוזרים מבית הספר ומהגן, שוב אל הלחם המרוח בגבינה או שוקולד למריחה. אבא לא יודע לבשל וגם אין לו ממה. סיפורם הצורב של היתומים מגיע ל'בית התבשיל' והתמונה משתנה לגמרי: אל הבית השבור מגיעה יום-יום, צהריים-צהריים, ארוחה חמה, טעימה, מגוונת, עבור כל הילדים. הם פתאום יוצאים שבעים, מרוצים, והחיוך ושמחת החיים חוזרים אליהם. וזה רק אחד ממאות מקרים, שכל אחד מהם הוא פרק כואב בספר החיים... האם מישהו יכול להתעלם מהיכולת של כל אחד מאתנו לחבוש את מכאובי הילדים הקטנים האלה?

כדי לאפשר לכל יהודי לנצל את ההזדמנות של 'שבת הכנסת אורחים', פרשת וירא, להרים תרומתו להכנסת אורחים, לארח אורחים בפועל (אם אמנם לא בביתו שלו) ולהיוושע בכל מה שיהודי זקוק לו עכשיו, מקיים 'בית התבשיל' התרמה ארצית מיוחדת.

מוקד הישועות וההתרמה של בית התבשיל לרגל שבת הכנסת אורחים פתוח עכשיו.
חייגו: 1800-350-535
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.