מערכת COL | יום כ"ג אדר ה׳תשס״ט 19.03.2009

השלוחים בישראל יעבירו סדרת שיעורים לפרשת ויקרא

שלוחי חב"ד בישראל, המעבירים שיעורים רבים בפרשת השבוע, יעבירו סדרת שיעורים אחידה לפרשת ויקרא, מתוך חומרי עזר לסדרת שיעורים חדשה "בסוד הפרשה" ● החומרים כוללים דף עזר למרצה וחומר לימוד ומקורות למשתתפי השיעור. הדפים ערוכים בטוב טעם, על פי שיחותיו הקדושות של הרבי, מעוצבים כראוי והופכים את השיעור לחווייתי ומוצלח ● בתוך כך, יחלו בקרוב בתי חב"ד רבים בישראל להעביר קורס מקצועי וערוך ללימוד 14 הפרקים הראשונים של ספר התניא, וכן קורס חדש ללימוד גמרא לפי מעגל השנה לסיפור המלא
השלוחים בישראל יעבירו סדרת שיעורים לפרשת ויקרא

שרון גושן, עורך COL

שלוחי חב"ד בישראל, המעבירים שיעורים רבים בפרשת השבוע, יעבירו סדרת שיעורים אחידה לפרשת ויקרא, מתוך חומרי עזר לסדרת שיעורים חדשה "בסוד הפרשה" הערוכים בידי השליח הרב חיים הבר, 'שליח-תורה' בבית חב"ד המרכזי בבאר שבע.

החומרים היוצאים לאור על ידי מכון "בסוד התורה" שעל ידי בית חב"ד המרכזי בבאר שבע ומופצים לשלוחים על ידי ה"מרכז לעזרי שליחות" של צעירי-חב"ד בישראל, כוללים דף עזר למרצה וחומר לימוד ומקורות למשתתפי השיעור. הדפים ערוכים בטוב טעם, על פי שיחותיו הקדושות של הרבי, מעוצבים כראוי והופכים את השיעור לחווייתי ומוצלח. במהלך התקופה בה פועלים הקורסים, הם זוכים להצלחה רבה, ומידי שבוע מצטרפים שלוחים נוספים מהארץ ומחו"ל למעגל.

לקראת השבתות בהן קוראים את פרשיות ספר 'ויקרא', הזדרז הרב חיים הבר והכין את כל סדרת הדפים לעשר הפרשיות. הדפים נכרכו כחוברת למרצה וחוברת לתלמיד, ומאפשרים עריכת סדרת שיעורים מתוכננת מראש ומושכת קהל.

"ספר ויקרא עוסק רבות במשכן, שהיווה גשר בין השמים והארץ. חכמינו מלמדים כי בתוך כל יהודי קיים כעין משכן בזעיר אנפין, אותו הוא בונה באמצעות מעשיו הטובים בחיי היום יום. מובן כי כאשר נחקור ונעמיק בצפונות התורה, נמצא בו מודל ודוגמא לשילוב נכון בין קטבים בחיינו" נכתב בהקדמה לחוברת של הקורס החדש. 

קורס "בסוד הפרשה" מועבר במאות מוקדים בעולם, ומועבר בחמש שפות: עברית, צרפתית, רוסית, גרמנית, ואנגלית, זאת הודות לשיתוף בין שלוחי חב"ד בעולם, והודות למאמץ מיוחד של צוות "בסוד הפרשה".  

הקורס החדש לפרשת ויקרא עבר עיצוב ויזואלי מחודש והוא יעמוד תחת הכותרת "גשר בין שמים וארץ". הערכה כוללת: חוברת מודפסת למרצה, חוברת מודפסת למשתתף ועלון בסוד הפרשה. עזרים נוספים המוצעים לשלוחים הם: מצגת מקצועית, הקלטת השיעור, טור לעיתון ודף למשתתף בצרפתית. 


בסוד הנשמה ובסוד התלמוד

בתוך כך, יחלו בקרוב בתי חב"ד רבים בישראל להעביר קורס מקצועי וערוך ללימוד 14 הפרקים הראשונים של ספר התניא קדישא. במהלך הקורס נלמדים מושגים בסיסיים ביהדות לאורה של החסידות, כגון: כיצד מגדירים צדיק רשע ובינוני? מה המבנה האנטומי של עם ישראל? מודע חשוב לקיים מצוות? מה כה מיוחד בלימוד התורה? ועוד. הקורס בנוי כסידרה של 13 מפגשים.

לצד קורס ב"פנימיות התורה" (ספר ה"תניא") יחל לפעול גם קורס חדש ללימוד גמרא לפי מעגל השנה, בדומה למתכונת "בסוד הפרשה". לקראת כל חג תפורסם סדרה חדשה של 3-4 שיעורים על החג הקרב.

הקורס שהחל להתפרסם לראשונה לקראת חג הפורים, זכה לביקורות נלהבות והצלחה רבה ומאות שלוחים מהארץ ומהעולם עשו בו שימוש. במרכז כל שיעור סוגיה שלימה העוסקה במסכת הקשורה לחג הקרב, בשילוב דיונים הלכתיים קשורים ואפילו נקודות מחסידות ושיחות של הרבי. עורך הקורס הוא הרב מנחם מענדל רוזנפלד בשיתוף צוות מכון "בסוד התורה". בעז"ה בקורסים הבאים יוכנסו שיפורים והוספות לפי הערות שנתקבלו מהשלוחים.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.