מערכת COL | יום י"ד שבט ה׳תשס״ט 08.02.2009

יום הבחירות: לבחור נכון ולקרב את הלבבות

חסידי חב"ד ימלאו כמובן את חובתם האזרחית וכל חסיד יצביע לפי צו מצפונו, ואולם חסידי חב"ד אינם מזוהים עם מפלגה מסויימת, בהתאם למצוות הרבי מליובאוויטש, נשיא דורנו. אי לכך, לא יעסקו בתי חב"ד בישראל בעיסוקי בחירות, אך ינצלו את היום לפעולות של קירוב הלבבות ♦ מאות דוכנים להנחת תפילין יוקמו על ידי צעירי חב"ד בכל רחבי הארץ ופעיליהם ירשמו מתנדבים לסייע בהבאת סלי מזון למשפחות נזקקות ויקיימו תכניות גם לילדים - בפארקים ההומים ובמקומות הבילוי  לסיפור המלא
יום הבחירות: לבחור נכון ולקרב את הלבבות
בוחרים בכפר-חב"ד

ביום שלישי ילכו אזרחי המדינה להצביע בבחירות לכנסת ה -18. גם חסידי חב"ד ימלאו, כמובן, את חובתם האזרחית ויצביעו על פי צו מצפונם; צפוי כי מרבית חסידי חב"ד יצביעו לאחת המפלגות הדתיות-חרדיות, כמצוותו של הרבי מליובאוויטש - להצביע בעד מפלגה החרדה לדבר ה'.

ידועה גם עמדתו הברורה של הרבי בנושא שלמות הארץ, השוללת וויתורים שיש בהם סיכון. הרבי מעולם לא קיבל את הגישה שמותר לקחת סיכון בטחוני למען "שלום", שכן הדבר עומד בניגוד גמור להלכה היהודית.הרבי אמר את הדברים עוד לפני ה"הסכם" הראשון שנחתם באוסלו. 16 השנים שחלפו מאז הוכיחו את חזונו הנכון של הרבי. למרבה הצער, קברניטי המדינה, מכל המפלגות, לא שעו לאזהרותיו ואת המחיר שילמנו בחייהם של מאות הרוגים ואלפי פצועים. אם חלילה תימשך מדיניות הוויתורים – ה' ישמור מהסכנות החמורות שעלולות לאיים על כל אחד ואחד מתושבי הארץ.

צעירי חב"ד אומרים: תהא דעתכם אשר תהיה, אל תתייחסו לבחירות בקלות-ראש. אל תלכו שולל אחר ססמאות-הסרק, הזמרירים העליזים והתחבולות של הפרסומאים. אל תסתנוורו מהתחפושות ומאמצעי ההסוואה. חובה ללכת להצביע ולבחור במי שיילחם ויפעל בארבע השנים הבאות ליצירת הכלי הטבעי שבו תוכל לשרות ברכת ה', להבטחת חיינו הגשמיים והרוחניים בארץ-ישראל; הארץ, שבדיוק השבוע - בט"ו בשבט - אנחנו חוגגים את חגה, מספרים את שבחה ומבטאים את האהבה העמוקה אליה.


פעילות נרחבת לקירוב הלבבות
 
כדרכם של חסידי חב"ד, בימים שבהם הציבור הרחב נופש, ידי החסידים מלאות עבודה. לסניפי בתי חב"ד בארץ לא יהיה זה יום חופש. פעיליהם אמנם לא יעסקו במלאכת הבחירות; אף לא במעשה המרכבה... הם ינצלו את יום החופשה והבילויים לזכות את הציבור הרחב בהנחת תפילין, להציע לציבור להירשם לאחד מספרי התורה הכלליים, ליהנות מחומרי הסברה בנושאי יהדות, להצטרף לצבא המתנדבים של בתי חב"ד המביאים מזון ומצרכים לחג הפסח למשפחות עניות ויזמינו את האנשים למפגשי קירוב הלבבות - "התוועדויות" בעגה החסידית - הנערכים בבתי חב"ד.

"חסידות חב"ד היא תנועה בלתי-מפלגתית ואינה מזוהה עם מפלגה מסויימת" - מבהיר הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר אגודת חסידי חב"ד ויו"ר צעירי-אגודת-חב"ד - "ולכן שלוחי הרבי, פעילי בתי חב"ד, אינם עסוקים בהבאת בוחרים לקלפיות. מטרתנו היא לאחד את העם ולקרב לבבות", אומר הרב אהרונוב.

גם מקומם של הילדים, שינפשו ביום הבחירות, לא ייפקד. פעילות עם ילדי ישראל מתוכננת להתקיים בפארקים ובגנים הציבוריים. "במקום שהילדים יסתובבו בחוסר מעשברחובות, נזמין אותם להשתתף בפעילויות חינוכיות-יהודיות אטרקטיביות", אומרים בצעירי-חב"ד.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.