מערכת COL | יום כ"ד אב ה׳תשס״ח 25.08.2008

מדוע נסגר המוסד לבנות בירושלים?

הרב שמואל גורביץ', מנהל מכללת "מורשה" לבנות חב"דיות בירושלים מגיב במכתב להורים נוכח העובדה "שמפרסמים מידע לא נכון בכדי להפחיד את ההורים בדבר סגירת המוסד" ■ במכתבו, הוא מונה את הסיבות לסגירת המוסד, ומתחייב להחזיר בתוך מספר שבועות את הכסף להורים ■ "עד הרגע האחרון ניסינו להמשיך בכל זה שנה נוספת, אך לא הצלחנו, לצערי", הוא אומר לסיפור המלא
מדוע נסגר המוסד לבנות בירושלים?

 כתב COL

הרב שמואל גורביץ', מנהל מכללת "מורשה" לבנות חב"דיות בירושלים מגיב במכתב להורים נוכח העובדה "שמפרסמים מידע לא נכון בכדי להפחיד את ההורים בדבר סגירת המוסד".

"לפני שאני נכנס לפרטים, אני רוצה לחזור על ההתחייבות שלנו להחזיר לכל הורה את הכסף ששילם. בתוך שבועיים-שלושה נחזיר את כל הכסף עד הסנט האחרון", הוא אומר.

"להקים את המכללה היה יוזמה שלי, לאחר שראיתי צורך בכך. היה חוסר של מקומות בסמינרים הקיימים, לאחר שמידי שנה סיימו בבתי ספר תיכון מסביב העולם כ-400 בנות, ובפועל היה מקומות בסמינר רק ל-250 בנות.

יהודים נדיבים במלבורן סייעו לי כלכלית. לקחנו צוות שהסתפק במשכורת צנועה מאוד ועברנו ימים מאוד קשים ולחוצים. עם השנים השתפרנו, ושכרנו מרצים טובים יותר, ועוד, וחשבנו שנוכל להקטין את החוב שלנו.

אך בפועל הדברים לא קרו, בעיות שונות התעוררו, שאת חלקם לא יכולנו לחזות: נפילת ערך הדולר, דרך קבלת המילגות לסיוע, הורים שלא שילמו שכ"ל, שכירות גבוהה, ביטולים של הרגע האחרון, ועוד. עד הרגע האחרון ניסינו להמשיך בכל זה שנה נוספת, אך לא הצלחנו.

הרב גורביץ מציין כי מהסיבות האמורות לא רק המכון שלו נסגר, כי אם מכונים נוספים המיועדים לבנות חו"ל בישראל - נסגרו. "לא היה לי אף רווח מהמכון, והוא רק עלה לי עשרות אלפי דולרים", הוא אומר.

לסיום, מבקש הרב גורביץ סליחה מכל מי שנפגע מסגירת המוסד. 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.