מערכת COL | יום י"ב סיון ה׳תשס״ז 29.05.2007

חגיגה משולשת בדיסלדורף: דיווח מלא ● 3 גלריות ● וידאו

שורת אירועים התקיימו השבוע לציון 6 שנים לפעילות חב"ד בדיסלדורף, בראשות הרב חיים ודבורי ברכהן: הנחת אבן-הפינה למרכז 'רוהר חב"ד-ליובאוויטש', דינר חגיגי ותחילת כתיבת ספר-תורה ■ המרכז החדש נתרם על-ידי משפחת הנגידים ר' שמואל ור' יקותיאל-יהודה רוהר התומכים ומסייעים לבית-חב"ד, בהשתדלותו של הרב משה קוטלרסקי מה'מרכז-לענייני-חינוך' ■ באירוע נשא דברים הנגיד איירה לייבוביץ' שהכריז על תרומה גדולה למרכז החדש ■ באירועים השונים השתתפו מאות מיהודי העיר, ראשי-הקהילה, ראש-העיר, שלוחים, תומכי וידידי בית-חב"ד ■ COL מגיש: דיווח מפורט ובלעדי, 3 גלריות מרהיבות וגם: קטעי וידאו מהנאומים המרתקים לסיפור המלא • לגלריית תמונות מהדינר המרשים - לחצו כאןלגלריית תמונות מתחילת כתיבת סה"ת - לחצו כאןלגלריית תמונות מהנחת אבן הפינה - לחצו כאן• לצפייה - בנאומו של הרב חיים ברכהןלצפייה - בנאומו של הרב שוחט: חלק ראשוןחלק שנילצפייה - בדבריו של הרב משה קוטלרסקילצפייה - בנאומו המרתק של הנדיב ר' איירה לייבוביץ'לצפייה - בנאומו של השליח הרב ישראל דיסקין
חגיגה משולשת בדיסלדורף: דיווח מלא ● 3 גלריות ● וידאו
שלושה אירועים, יום אחד. משמאל: הרב ברכהן בהנחת אבן-הפינה • צילומים: COLמאת חיים ברון, כתב COL

שורת אירועים התקיימו השבוע לציון 6 שנים לפעילות חב"ד בדיסלדורף, בראשות הרב חיים ודבורי ברכהן, בהם השתתפו מאות מיהודי העיר, ראשי-הקהילה, ראש-העיר, שלוחים מהאיזור, תומכי וידידי בית-חב"ד.

האירוע הראשון היה הנחת אבן-הפינה למרכז 'רוהר חב"ד-ליובאוויטש' דיסלדורף והיא התקיימה בשטח המשתרע על למעלה מ-1,000 מ"ר שנרכש לפני מספר חודשים, בהשתדלותו הנמרצת של הרב משה קוטלרסקי מה'מרכז-לענייני-חינוך' מקים ומייסד חב"ד בדיסלדורף והמלווה את הפעילות בעיר במשך כל השנה, אצל משפחת הנגידים ר' שמואל ור' יקותיאל-יהודה רוהר שיחיו התומכים ומסייעים ביד רחבה לבית-חב"ד דיסלדורף.

ראש-העיר:
"מצדיע לחב"ד"

בתום טקס הנחת אבן-הפינה, חוו יהודי העיר, לראשונה בחייהם, התחלת כתיבת ספר-תורה שנכתב על-ידי הסופר ר' יהושע ליפשיץ מאנטוורפן. ספר-התורה יוכנס לבית-הכנסת שייבנה במרכז רוהר חב"ד בדיסלדורף. סב השליח, ר' ברוך גופין מכפר-חב"ד, החל בכתיבת ספר-התורה. לאחריו כובדו שלוחים ותומכי בית-חב"ד ולבסוף אף ניתנה הזדמנות לכל המשתתפים. כתיבת ספר-התורה גרמה להתרגשות רבה בקרב הקהילה.

גולת הכותרת של האירועים הייתה הדינר החגיגי לציון 6 שנים לפעילות שלוחי חב"ד בעיר. האירוע התקיים באולם האירועים המפואר שבמלון 'רנסנס'. באירוע המכובד השתתפו מסלתה ושמנה של יהודי דיסלדורף, שלוחי חב"ד מרחבי גרמניה ומהמדינות הסמוכות.

את האירוע פתח איש הטלוויזיה והרדיו מר מיכה גוטמן שסיפר למשתתפים הרבים על הערצתו לשלוחי חב"ד בעולם, במסגרת עבודתו העיתונאית. מר גוטמן הנחה את הערב בטוב-טעם.

ראשון הדוברים היה ראש-עיריית דיסלדורף, מר ווינטרוורבר, שהתמקד במרבית דבריו על תרומתם הכבירה של שלוחי חב"ד בעיר. "אנו מוכירים ומעריכים את הפעילות המבורכת", אמר.

בתום דברים המאלפים שזכו לתשואות כפיים מהקהל, הוזמן לשאת דברי ברכה השליח הראשי לגרמניה הרב ישראל דיסקין.

את המשא המרכזי של הערב, העביר הרב יצחק שוחט, רב בית-הכנסת 'מיל-היל' בלונדון וחבר קבינט הרבנים הבריטי. בדבריו, דיבר הרב שוחט על משנת שלוחי חב"ד ועוד. כמיטב המסורת, תיבל הרב שוחט את דברים בפנינים מרתקים ומעניינים.

יו"ר ועד הקהילה:
"השפעת הרב ברכהן - חשובה"

לאחריו נשא דברים ד"ר עודד הורוביץ מראשי ועד הקהילה היהודית וידיד אישי של משפחת ברכהן. עו"ד הורביץ נשא דברים מרגשים על השפעתם החיובית של משפחת ברכהן והחשיבות הגדולה בשלוחי חב"ד בעיר, כתוספת על הקהילה היהודית הקיימת. דבריו התקבלו באהדה רבה ובמחיאות כפיים סוערות כאות הוקרה על פועלו הרב בתמיכתו בחב"ד דיסלדורף

אורח הכבוד של הערב, היה הנדיב הנכבד מר איירה לייבוביץ' מוואלי, קליפורניה - שהגיע בליווי השליח ר' יוסי מלכא - שמלווה את בית-חב"ד דיסלדורף מאז הקמתו. בנאומו המרתק שזר את שלבי התקרבותו לחב"ד ע"י השלוחים בוואלי קליפורניה, הרב יהושע גורדון והרב יוסי מלכא שדרכם הגיע לחב"ד דיסלדורף כשנסע לצורך עסקיו. לפני שסיים את דבריו, הכריז על תרומתו הנדיבה והשתתפותו בבניית מרכז חב"ד בדיסלדרוף. קהל הנוכחים קם ממקומו והצדיע במחיאות-כפיים סוערות.

הרב משה קוטלארסקי מה'מרכז לענייני חינוך' שנבצר ממנו להשתתף אישית באירוע, שלח את נאומו בקלטת וידאו מיוחדת לצורך האירוע. בנאומו נשא דברי ברכה שהתקבלו בקשב רב.

את שרשרת הנאומים חתם חתן השמחה השליח הרב ברכהן. בנאומו המרגש, הודה רבות לשתתפים הרבים ולכל תומכי בית-חב"ד ובראשם הרב משה קוטלרסקי, משפחת רוהר, משפחת מר איירה והגב' איימי לייבוביץ'.

את הקטעים האומנתיים ביצעו הזמר החב"די ר' מנדי ג'רופי והנגן ר' לייבל'ה ליפסקר. שרשרת האירועים סוקרו בהרחבה בכלי-התקשורת המקומיים וגרמו קידוש שם ליובאוויטש. 

לאחר שהקהל התפזר, התיישבו השלוחים להתוועדות חסידים בביתו של הרב ברכהן, שם התוועד שעות ארוכות הרב גרשון-מענדל גרליק.

 לצפייה בנאומו של הרב חיים ברכהן
לצפייה בנאומו של הרב שוחט: חלק ראשון חלק שני
לצפייה בדבריו של הרב משה קוטלרסקי
נאומו המרתק של הנדיב ר' איירה לייבוביץ'
לצפייה בנאומו של השליח הרב ישראל דיסקין

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
9 תגובות
1.
קידוש שם חב"ד אדיר
י"ג סיון ה׳תשס״ז
למשפחת השלוחים בדיסלדורף כל הכבוד!!!
2.
חיים ודבורי, עלו והצליחו!
י"ג סיון ה׳תשס״ז
הכינו את העיר לקבלת פני משיח!


מוטי ומינה, פ"ת
3.
עלו והצליחו
י"ג סיון ה׳תשס״ז
כל הכבוד
ממש נהנתי לראות את הצלחתכם
המשיכו כך... ועד לביאת גואל צדק..


אפרים אהרונוב (קבוצה ס"ז)
4.
יפה מאוד
י"ג סיון ה׳תשס״ז
לפום צערא אגרא כמה שהשקעת בלימוד התורה בקבוצה נ"ז ובכולל אברכים בכפר חב"ד שתראה פירות בעמלך
משה נחימובסקי
רב קהילת חזון אי"ש[אינשי יראי שמייא] פרובידנסיה סנטיאגו צילה [עק פון דער וועלט]
5.
אנשי לוד - גדולים
י"ג סיון ה׳תשס״ז
1 . לשלוחים היקרים , הרב חיים ודבורי ברכהן , הצלחה רבה ועצומה גם בהמשך נהננו לראות ולשמוע על האירועים הגדולים ושמחנו בשמחתכם . זכות אבותיכם ואבות אבותיכם מסייעתכם .

2 . לאמן הקלידים הכי מבוקש בעולם - לייבלה ליפסקר - תמשיך לעשות חייל ולשמח את כל העולם . ד"ש חם לזמר העולמי מענדי גרופי .
בית חב"ד לוד .
6.
כל הכבוד
י"ג סיון ה׳תשס״ז
לידידי ורעי כאחים לי משפחת וילנקין הנכבדה לענפיה נהנית לראות רת פעילות הבת והחתן דבורי וחיים ברכהן והמון המון נחתד"ש מאהובכם בלב ובנפש חברכם לעד אולי וזוגותו מנדלסון כולל חב,ד י-ם
7.
כל הכבוד-חיים
י"ג סיון ה׳תשס״ז
אירוע מרשים ביותר .

אשריך שזכית

גאים בך כולם.....

יחיאל פליישמן
י"ח שבט
: }
8.
Kol Hakavod
י"ג סיון ה׳תשס״ז
Chaim

Proud of you

Leizer M.

9.
יישר כח לידידי חיים ודבורי
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
כבר לפני 4 שנים (עבדתי כשנה בדיסלדורף בחברת הייטק) , מהכרותי את חיים ודבורי , לא היה לי ספק לאן הדברים זורמים (ועוד היד נטויה) .
חיים הוא "בולדוזר" בכל מה שקשור לניהול בית חב"ד , להרמת פרוייקטים ולקירוב כל יהודי לשורשים , הוא לא נח לרגע וכמובן כל זה גם הודות ל"עזר כנגדו" - דבורי .
אין ספק שכך הרבי היה רוצה לראות את שלוחיו , ובזכותכם ובזכות פעילותכם אנחנו כבר זוכים ב"ה לראות את ביאת משיח צידקנו .

ד"ש מאבי ברנפלד
נתניה .
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.