מערכת COL | יום כ"ז ניסן ה׳תשס״ז 15.04.2007

'גלובס': "הרב קוטלרסקי יתבע מבוימלגרין 3 מליון דולר"

"הרב משה קוטלרסקי, איש ה'מרכז לעניני חינוך' (הגוף האחראי על שליחת שלוחי חב"ד בעולם), ומי שנחשב לאחד האנשים החזקים בחב"ד, מתכוון להגיש תביעה בהיקף 3 מיליון דולר נגד ר' שייע בוימלגרין לבית דין רבני", כך נודע ל"גלובס". הרב קוטלרסקי טוען כי הוא זה שתיווך בין שעיה בוימלגרין לבין לב לבייב, הוא שאחראי להיכרות ביניהם שהניבה רווחים בהיקף עשרות מיליוני דולרים והוא שקיבל מבוימלגרין הבטחה לתרומה בהיקף 300 אלף דולר לשלוחי חב"ד. היום, חמש שנים מאוחר יותר, קוטלרסקי עדיין לא קיבל את כספי התרומה מבוימלגרין ולכן מתכוון לתבוע 3 מיליון דולר. תגובות: מקבוצת בוימלגרין נמסר: "ישנו אדם חסר עבודה ומתוסכל שאין לו במה לעסוק מלבד הפצת סיפורי מעשיות" ■ הרב קוטלרסקי מסר ל-COL: "הדבר היחידי שנכון בכתבה הוא שאני ערכתי את ההיכרות בן לבייב לבוימלגרין, ועד עכשיו לא קיבלתי שום תמורה מבוימלגרין. מעולם לא אמרתי לאיש שאני מתכונן לתבוע את בוימלגרין ובשום סכום. קיוויתי שלא אצטרך להגיע לשום טענות ומענות". הרב קוטלרסקי סירב למסור מה בכוונתו לעשות. 
'גלובס':
הרב משה קוטלרסקי ור' שייע בוימלגרין

 

הוסף תגובה
13 תגובות
1.
מה קורה שם?
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
יותר מידי סימנים..... יותר מידי דברים קורים לאחרונה בקבוצת בוילמגרין. אולי היית טעות להפרד מלבייב??? או לחילופין ללמוד מלבייב כיצד יש לתת צדקה... בכל מקרה מכל הלב מאחל הצלחה גדולה...אנו זקוקים לחבדניקים עשירים. שנזכה לביאת המשיח או אז יהיו מעדנים מצויים כעפר.
2.
אחלה קטע
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
ואלללה.? תביאו פרטים...
3.
דיברתי עם קוטלרסקי
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
אמר שהדבר היחיד שלא נכון זה 3 מליון דולר, רוצה לתבוע הרבה יותר כסף והכל עבור השלוחים
4.
זה התשובה לשטויות
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
לבייב ובוימלגרין סופרים רווח של 145 מיליון דולר כתוצאה ממימוש בניין ה-"14 וול סטריט" בניו-יורק; בוימלגרין יקח רווח נקי של 41 מיליון דולר ולבייב יהנה מ-36 מיליון דולר נוספים
5.
פורסם היום
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
15.04.07 איש העסקים שעיה בוימלגרין רשם היום רווח בסך 41 מיליון דולר בעקבות עיסקה שהוביל שבה נמכר הבנין הידוע "14 וול סטריט" בניו-יורק שהיה בבעלות השותפות של בוימלגרין ואפריקה ישראל. ה "14 וול סטריט" הוא בנין מרכזי וידוע הממוקם מול הבורסה בניו-יורק. הבנין בן 37 קומות ובשטח כולל של כ-97,000 מ"ר. את הבנין רכש שעיה בוימלגרין לפני כשנה וחצי עבור השותפות שלו עם אפריקה-ישראל במחיר של 210 מיליון דולר. הבנין היה מאוכלס חלקית ולמרות הביקוש הגבוה לשכירת שטחים בו קיבל בוימלגרין החלטה אסטרטגית שלא לאכלס אותו מעבר למה שהיה וזה כדי להקל על האפשרויות לשינויו או מכירתו. בוימלגרין העריך אז כי הנדל"ן המסחרי בניו-יורק עומד להתייקר – הערכה שהתבררה כנכונה ... היום נחתמה העיסקה למכירת ה "14 וול סטריט" לרוכשים שבראשותם "קבוצת קרליל" – מהקרנות הפרטיות הגדולות מסוגה בעולם – במחיר של 325 מיליון דולר, דהיינו ברווח של 115 מיליון דולר תוך כשנה וחצי. לאחר ההתחשבנות הכוללת עם אפריקה-ישראל, כולל החזר של הלוואה בסך 14.7 מיליון דולר שניתנה בגין הפרוייקט, נותר בידי שעיה בוימלגרין רווח של 41 מיליון דולר. מקבוצת בוימלגרין נמסר כי את הרווח הזה מתכוון בוימלגרין להשקיע בפעילויות קבוצתו וביניהן גם בפעילות בישראל.
6.
בסןף תמיד הכל מסתבך..
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
למה תמיד הייתה לי הרגשה שלא משנה מה יהיה, אבל אצלינו גם בנושאים של חסד וצדקה חייב להתחיל איזה סיפור? תוהה..
7.
אנשי בוימלגרין נשמעים יהירים
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
זה חוצפה לענת על טענות כביכול בצורה בוטה וזה חילול השם
8.
תגובת בוימלגרין
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
קצרה וקולעת!!!
9.
ישעיה תן לו 3 מיליון
כ"ז ניסן ה׳תשס״ז
תלמד מלבייב איך נותנים צדקה ובזכות זה מתעשרים, ובכלל לחלק 3 מיליון לשלוחים זה ממש לא כסף
10.
NFC
כ"ח ניסן ה׳תשס״ז
האם אפשרי שיתוף פעולה בעתיד בין חברותיו של בוימלגרין לבין הקבוצה שלך? - שניאורסון: אשתף פעולה איתו בשמחה בעתיד. אין לי שום דבר רע להגיד עליו. למה לא מביאים את התגובה הרשמית היחידה והמכובדת של שניאורסון
12.
בושה וחרפה
כ"ח ניסן ה׳תשס״ז
בימים שבהם צריכים להיות עסוקים בלהט חסידי בשיחתו הידועה של הרבי אתם עסוקים בידיעות שלהם ולאהבת ישראל אין כלום
14.
זוהי תגובתו היחידה המכובדת של שניאורסון...
כ"ח ניסן ה׳תשס״ז
שניאורסון: אני במו"מ להסדר עם בוימלגרין בראיון ל-Nfc: "שעיה בוימלגרין הוא כמו אחי - אינני מדבר על תביעה משפטית נגדו. מגיעים לי עשרות מליוני שקלים, ואני מאמין שנגמור ברוח טובה. אשמח לעבוד איתו בעתיד" "אעמוד בראש קבוצה מארה"ב שתשקיע 100 מיליון דולר בנדל"ן, ואקבל 25% ממניותיה" מאת: אלעזר לוין | | www.Nfc.co.il פורומים Nfc [צילום: אתר COL] -------------------------------------------------------------------------------- "שעיה בוימלגרין היה במשך שנים האיש הקרוב לי ביותר, הוא כמו אחי, היינו כמו משפחה, ואינני מדבר על הגשת תביעה משפטית נגדו " - אמר היום (15.4) בראיון ל-Nfc יוסי שניאורסון, שהיה עד לפני שבועות אחדים מנכ"ל עסקיו של בוימלגרין בארץ, והתפטר. הוא הגיב בכך על ידיעה שפורסמה באחד העתונים, שלפיה הוא עומד להגיש תביעה נגד בוימלגרין. שניאורסון הוסיף: "מוסכם ביני לבין בוימלגרין, שמגיעים לי סכומי כסף, בזכות העובדה שאני שהייתי האדריכל והמבצע של עסקיו בארץ, בכל השלבים, מהחלום ועד למציאות. עבדתי למענו במשך שנים. אנחנו מנהלים מו"מ ברוח טובה לגבי גובה הסכומים. מדובר בסכום מכובד, שעדיין לא נקבע, ויכול להגיע לעשרות מיליוני שקלים. נגמור בצורה חברית, אם כי אינני יכול להבטיח שלא נלך בסופו של דבר לבוררות". על היחסים הנוכחיים בינו לבין בוימלגרין אמר שניאורסון: "היחסים כיום קורקטיים וטובים. הם ימשכו, אם גם במינון פחות גבוה. אני מקווה שלא יהיו מוציאי לשון הרע בינינו". בתשובה לשאלה מדוע פרש מניהול עסקיו של בוימלגרין, אמר שניאורסון: "מיציתי את עצמי - וכל אחד יכול לעשות לעצמו פירוש רש"י. בנוסף, קיבלתי הצעה שאי אפשר לסרב לה מקבוצת משקיעים מארצות הברית, שאעמוד בראשה ואנהל את עסקי הנדל"ן שלה בישראל". על תוכניות קבוצה זו אמר שניאורסון ל-Nfc: "הקבוצה עומדת להקים חברת אחזקות, שתשקיע 100 מיליון דולר בהון עצמי בעסקי נדל"ן. התוכנית היא לקנות חברה ציבורית קיימת בתחום זה. קיבלנו כמה הצעות, ואנחנו בוחנים אותן. הסיכום שלי עם האמריקנים הוא שאהיה המנכ"ל, ויהיו לי לפחות 25 אחוז מהבעלות על החברה, לא תמורת השקעה כספית אלא תמורת ניהול ויזום העסקים. התוכנית היא לפתח את העסקים לחברת אחזקות בינלאומית, שבה אעשה מה שעשיתי בחברות של בוימלגרין". - האם הכסף שתקבל מבוימלגרין מיועד להשקעה בחברה החדשה או בעסקים חדשים? - שניאורסון: "לא. הכסף שאקבל יהיה כסף פרטי שלי, לצרכי". - האם אפשרי שיתוף פעולה בעתיד בין חברותיו של בוימלגרין לבין הקבוצה שלך? - שניאורסון: אשתף פעולה איתו בשמחה בעתיד. אין לי שום דבר רע להגיד עליו.
16.
thats why he left
כ"ח ניסן ה׳תשס״ז
maybe thats why שניאורסון left בוימלגרין!!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.