צבי סופר
|
יום כ"ד ניסן ה׳תשפ״ד
02.05.2024
תזכורת: ימים אחרונים ל'ברכת האילנות' בחודש ניסן
היוצא בימי ניסן ורואה אילנות שמוציאין פרח צריך לברך: בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹקינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, שֶׁלֹּא חִסֵּר בְּעוֹלָמוֹ כְּלוּם, וּבָרָא בוֹ בְּרִיּוֹת טוֹבוֹת וְאִילָנוֹת טוֹבוֹת, לֵיהָנוֹת בָּהֶם בְּנֵי אָדָם
![תזכורת: ימים אחרונים ל'ברכת האילנות' בחודש ניסן תזכורת: ימים אחרונים ל'ברכת האילנות' בחודש ניסן](https://col.org.il/files/uploads/crop/2024/05/66334697bc1a9_1714636439_news_main_gallery.jpeg)
צילום: COL
היוצא בימי ניסן ורואה אילנות שמוציאין פרח צריך לברך: בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹקינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, שֶׁלֹּא חִסֵּר בְּעוֹלָמוֹ כְּלוּם, וּבָרָא בוֹ בְּרִיּוֹת טוֹבוֹת וְאִילָנוֹת טוֹבוֹת, לֵיהָנוֹת בָּהֶם בְּנֵי אָדָם:
מברכים אותה רק בחודש ניסן. גם נשים מברכות. מברכים רק על אילני מאכל.
לכתחילה יש להשתדל שיהיו לפחות שני אילנות.
מי שלא הספיק לברך בעוד הפרחים על האילנות, לא יברך אחר-כך על הפירות.
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
הוסף תגובה
0 תגובות