מנדי ברגר | יום ד' סיון ה׳תשפ״ג 24.05.2023

היסטוריה באוגנדה: הכנסת ספר תורה לבית חב"ד בקמפלה

השבוע התקיים באוגנדה שבאפריקה המרכזית אירוע היסטורי וראשון מסוגו - טקס הכנסת ספר תורה לבית חב"ד המקומי בעיר קמפלה בירת המדינה, בראשות השליח הרב משה ורעייתו רסקין • ספר התורה הוא אחד מתוך 36 ספרי התורה שנתקבלו בזכיה בגורל בכינוס השלוחים האחרון, על ידי "קרן השלוחים" בהנהגתו של הרב משה קוטלרסקי
היסטוריה באוגנדה: הכנסת ספר תורה לבית חב
צילום: חב"ד אוגנדה, COL

השבוע התקיים באוגנדה שבאפריקה המרכזית אירוע היסטורי וראשון מסוגו - טקס הכנסת ספר תורה לבית חב"ד המקומי בעיר קמפלה בירת המדינה, בראשות השליח הרב משה ורעייתו רסקין - אירוע שסוקר על ידי כלי התקשורת המקומיים.

ספר התורה שהוכנס לבית חב"ד, הוא אחד מתוך 36 ספרי תורה שנתקבלו בזכיה בגורל בכינוס השלוחים האחרון, על ידי "קרן השלוחים" בהנהגתו של הרב משה קוטלרסקי, כחלק מההחלטות הטובות לשנת 120 שנה לרבי והוקדש לזכות הרבי והרבנית חיה מושקא, ולזכות מר גינדי בוגלובוב נשיא הקהילה היהודית בדנייפר, ולזכות מר נתן זלטרבסקי מראשי הקהילה היהודית בדנייפר.

האירוע היה מפגן יהדות מרגש מאין כמוהו, חלק גדול מחברי הקהילה אמרו שזו פעם ראשונה שחוו כזו חוויה עוצמתית. כל אדם בקהל קיבל את הזכות להתברך ליד ספר התורה ולקבל תעודה עם שמו הפרטי במסגרת מהאירוע. 

לאחר הגבהת התורה התחילה התהלוכה המדהימה, בה רקדו כולם מתוך שמחה אדירה של מצווה, וחיבוק נפשי פנימי עמוק. בתוך התהלוכה התקיימה פעילות מיוחדת ואישית לילדים שבה קיבלו את התשומת לב המיוחדת שלהם באמירת פסוקי תורה, נישוק הספר תורה ומעגל ילדים וכן שי מיוחד.

לאורך כל הערב לצד בופה עשיר ו'לחיים' בשפע עד בלי די, התקרבה הצעדה לעבר בית הכנסת, שם נערכו ה'הקפות' וטקס ההכנסה לארון הקודש - עם ניגון ד' בבות ברקע, כאשר הקהל היה בהתרגשות גדולה ביותר עם עיניים סגורות ודמעות ובקשות מהקדוש ברוך הוא לגאולה פרטית וכללית.

התגובות מהקהל היו נלהבות וניכר שזה עורר את הנשמות ובוודאי הכין את כולם לקבלת התורה בשמחה ובפנימיות.

כיבדו את האירוע בנוכחותם: הרב והשליח ראשי למדינת קפריסין הרב אריה זאב רסקין, והרב ושליח ראשי לרואנדה הרב חיים בר סלע.

בית חב"ד אוגנדה הוא חלק מחב"ד מרכז אפריקה, בראשותו של השליח הראשי הרב שלמה בן טולילה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.