לשלום המתפללים: תרגיל כיבוי וחילוץ במערת המכפלה בחברון
![לשלום המתפללים: תרגיל כיבוי וחילוץ במערת המכפלה בחברון לשלום המתפללים: תרגיל כיבוי וחילוץ במערת המכפלה בחברון](https://col.org.il/files/uploads/crop/2022/12/639188283e9ec_1670481960_news_main_gallery.jpeg)
אמש (ד') בשעות הלילה המאוחרות התקיים תרגיל כיבוי רחב היקף במערת המכפלה בחברון.
בתרגיל פעלו לוחמי האש מתחנה אזורית יהודה במגוון תרחישי כיבוי וחילוץ במתחם המערה, בינהם: חילוץ מגג מערת המכפלה באמצעות מערכות חבלים, כיבוי וחילוץ בעזרת סולם גבהים, וכיבוי שריפה במבנה.
התרגיל התקיים בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל מרחב חברון, חטמ"ר יהודה, גדוד המערה של מג"ב, מד"א ונציגי היישוב היהודי בחברון.
סגן טפסר תמיר ארז מפקד תחנה אזורית יהודה: "מתחם מערת המכפלה מהווה אתגר ללוחמי האש. מדובר במבנה היסטורי, אשר מדי יום ביומו פוקדים אותו מבקרים ומתפללים רבים. זאת בנוסף לאירועים המתרחשים במתחם המערה כגון: שבת חיי שרה, ואירועים המוניים בימי חול המועד. מתאר העבודה סביב מבנה מערת המכפלה הנו מתאר מורכב. מבחינה טכנית ומבחינה בטחונית. לכן התכנסנו כלל הכוחות החבירים על מנת לתרגל מגוון מתארים המצריכים שיתוף פעולה של כל הגורמים סביב המערה ובכך לבחון את דרכי הפעולה בעת חירום. התרגיל עבר בצורה טובה מאוד, והופקו לקחים על מנת לתת את המענה הטוב ביותר במקרה בו נדרש."
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)