בסיועו של השליח: גופת הילד שנהרג בטיול בספרד תוטס ארצה
![בסיועו של השליח: גופת הילד שנהרג בטיול בספרד תוטס ארצה בסיועו של השליח: גופת הילד שנהרג בטיול בספרד תוטס ארצה](https://col.org.il/files/uploads/crop/2022/07/62c70866aabd9_1657210982_news_main_gallery.jpg)
לאחר 4 ימים של פעילות ומאמצים של קונסול ישראל בברצלונה, צוות השגרירות ומפקד זק״א בספרד, ובסיוע שליח הרבי - יוטס הלילה (חמישי) דרור סמדג'ה בן ה-7 מבאר שבע, שנהרג השבוע בטיול משפחתי בברצלונה, לישראל ויובא מחר לקבורה.
ביום שני (השבוע) הגיעה דיווח למוקד הבינלאומי של זק״א על האירוע הטראגי בברצלונה, דרור בן ה-7 נפל מחלון החדר במהלך חופשה משפחתית ונפצע אנושות, לאחר מאמצי החייאה צוות רופאים נאלצו לקבוע את מותו בזירת האירוע. הלילה כאמור יוטס ארונו לישראל, מחר יובא לקבורה בבית העלמין באר שבע.
הרב מאיר שמעון בר חן רבה הראשי של ספרד ומפקד זק״א ספרד הודה לשליח הרבי: ״מייד עם קבלת הדיווח פעלנו יחד עם קונסול ישראל בברצלונה מר יוסף דוד סנצ׳ז מולינה שנרתם בכל הכח יחד עם צוות השגרירות ושליח חב״ד בברצלונה הרב דוד ליברזון, בכדי לסייע בשחרור הגופה וסידור כלל האישורים להטסתו לקבורה בישראל במהירות האפשרית.״
גם דובי ויסנשטרן מנכ״ל ארגון זק״א הודה לשליח: ״היחידה הבינלאומית של זק״א המוכרת ע״י האום כארגון הפועל למען כבוד המת פועלת באירוע אסון ברחבי העולם באמצעות מתנדבים, רבני קהילות ושליחי חב״ד יקרים. תודתי והערכתי למפקד זק״א בספרד הרב מאיר שמעון בר חן רבה הראשי של ספרד ולשליח חב״ד הרב דוד ליברסון אשר פועלים בכל ימות השנה למען הצלת חיים וכבוד המת במסירות רבה. ברצוני להודות לקונסול ישראל בספרד מר יוסף דוד על המסירות והטיפול בימים האחרונים יחד עם צוות משרד החוץ והשגרירות למען כבוד המת וסיוע למשפחה היקרה.״
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)