"מפיצים אור רב": העיתונות על המעמד ההיסטורי בבית הנשיא
![](https://col.org.il/files/uploads/crop/2022/04/624a900b8be6e_1649053707_news_main_gallery.jpg)
העיתונות הבוקר עושה כבוד לרבי ומסקרת את ביקור רבני חב"ד ונציגי השלוחים במשכן הנשיא והצהרת החינוך שלו לכבוד י"א ניסן, יום הולדתו ה-120 של הרבי.
כפי שדיווחנו אמש, נשיא המדינה הרצוג הכריז על יום חינוך לכבוד יום הולדתו ה-120 של הרבי, במעמד חברי בית דין רבני חב"ד, חברי אגודת חסידי חב"ד ושליחי הרבי מהארץ והעולם.
הנשיא הרצוג סיפר למשתתפים כיצד חב"ד השפיעה על חיי כל משפחתו, על שמחת התורה שזכה לחגוג במחיצת הרבי, וכיצד זכר הברכה לה זכה מהרבי לא יוצאת מזכרונו.
"הרבי בירך אותי עם עיניו החודרות", שחזר הרצוג. "אני רואה את מפעל השליחות של חב"ד בישראל ובעולם, ואני מתפעם מכלל מפעלי החסד הנאצלים שהם מקיימים", אמר הנשיא.
רבני חב"ד הודו לנשיא על קיום הפגישה והודו לו על הצהרת החינוך. "זוהי הפעם הראשונה בה אנו מקיימים את המעמד הזה, שכבר צבר מסורת ותיקה בבית הלבן, בבית הנשיא בירושלים, ואנו בטוחים שמסר החינוך לאורו של הרבי יהדהד למרחקים", אמר ראש מפעל השליחות של חב"ד בישראל, הרב יוסף אהרונוב.
הנשיא הרצוג נשא דברים ובמשך דקות ארוכות סיפר על הקשר העמוק שלו עם חסידות חב"ד. "אני מרגיש כאן במשפחה", אמר הנשיא וגולל את מסכת הקשרים המרתקת ובראשה את חוויותיו מהביקור הבלתי נשכח שלו אצל הרבי בצעירותו.
בסיום דבריו, נעמדו כלל המשתתפים לתצלום משותף עם הנשיא והצהרת יום החינוך ההיסטורית לכבודו של הרבי.
סקירת העיתונות על הצהרת החינוך: צפו בכמה כתבות שהתפרסמו הבוקר בעיתונות הכללית.
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)