מנדי ברגר | יום י' אדר ה׳תשפ״א 22.02.2021

פורים וְהַאִי-מוּדָעוּת עפ"י תורת החסידות | הרב ישראל מרילוס

פורים וְהַאִי-מוּדָעוּת ע"פ תורת החסידות: הרצאה בת 20 דקות של הרב ישראל מרילוס, המגלה איך תורת הבעש"ט גרמה למהפכה בהבנת התורה • סדרת הרצאות מאת הרב מרילוס בנושאים בהם עשתה תורת החסידות מהפכה בהבנת התורה • השיעורים מבוססים ע"פ ספריו "תבנית העולמות" ו"פיצוח הקוד השמימי"
פורים וְהַאִי-מוּדָעוּת עפ
הרב ישראל מרילוס

פורים וְהַאִי-מוּדָעוּת ע"פ תורת החסידות. הרצאה בת 20 דקות של הרב ישראל מרילוס, המגלה איך תורת הבעש"ט גרמה למהפכה בהבנת התורה. 

ניתוח מעמיק להבנת משמעות הלא-מודע באדם, לדוגמה, איך הבחירה החופשית של האדם מבוססת דוקא על הלא-מודע. מתברר שהלא-מודע היא נקודה עמוקה ביותר בנפש האדם, ובפורים היא מתגלית במלוא העוצמה.

ענין הַאִי-מוּדָעוּת גם יבאר לנו שאלות חמורות, כגון, למה במתן תורה הציע הקב"ה את התורה גם לאומות העולם, ולמה הברכות שיעקב קיבל מיצחק עברו דרך תהליך של מרמה, שיצחק יחשוב שזה עשיו, וגם למה מצוות ברית מילה היא לשמונה ימים ולא ממתינים עד שהתינוק יגדל ויוכל לקיים את המצווה במודע - ואיך כל זה קשור לימות המשיח.

סדרת הרצאות מהרב ישראל מרילוס בנושאים בהם עשתה תורת החסידות מהפכה בהבנת התורה. השיעורים מבוססים ע"פ ספריו "תבנית העולמות" ו"פיצוח הקוד השמימי".

צפו בהרצאה:

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.