שלמה מן | יום ג' תשרי ה׳תשפ״א 21.09.2020

טרגדיה: נפטר הרב אברהם לידר ז"ל, איש החסד של קראון הייטס

מעצמת חסד שלא יודעת שובע: בגיל 63, נפטר בליל שבת הרה"ח ר' אברהם לידר ז"ל מקראון הייטס • היה חסיד שכולו נתינה ואכפתיות, עזר בחלוף השנים לאלפי יהודים מכל גווני הקשת שנקלעו בניו יורק בשל מצוקה רפואית
טרגדיה: נפטר הרב אברהם לידר ז
הרב לידר (צילום ארכיון)

ברוך דיין האמת: הרב אברהם לידר משכונת קראון הייטס, יו"ר ארגון 'אהבת חסד', שהקדיש את חייו לסיוע לאחרים במצבי חירום רפואיים, הלך לעולמו בליל שבת, הלילה הראשון של ראש השנה, בעקבות התקף לב, והוא בגיל 63.

הרב לידר ז"ל הגיע לארצות הברית מישראל בגיל 14, כשליווה את אביו לניתוח עיניים דחוף. בעודם בארצות הברית, כשאין הם מכירים איש, מתנדבים מארגון ביקור חולים בפלטבוש הושיטו יד לעזרתם. לימים סיפר הרב לידר כי זה מה שהשפיע עליו להקדיש את חייו למען משפחות הנקלעות למצב רפואי חמור של אחד מיקיריהם.

לאחר חתונתו התגורר הרב לידר ז"ל בקראון הייטס. בשנת תשנ"ה הקים את ארגון אהבת חסד - ארגון סיוע רפואי, הדואג לאנשי קהילת קראון הייטס ולשלוחים ברחבי העולם. הארגון מציע הסעות למרכזים רפואיים, סיוע רפואי דחוף, ייעוץ והפניות רפואיות מתאימות ואף ארוחות כשרות למאושפזים.

הרב לידר ז"ל אף היה ידוע כמי שנושא בקשרים חזקים עם שורה של רופאים מומחים לאורך השנים, אותם גייס לטובת טיפול במשפחות בשכונה.

פעם רבות הסביר: "כאשר היו מבקשים מהרבי עזרה בעניינים רפואיים, הרבי יעץ להתייעץ עם רופא ידיד - היינו רופא שהוא גם חבר. אני משקיע מאמצים רבים בתחום זה עם הרופאים שאני עובד עמם".

הרב לידר ז"ל עזר לאנשים רבים לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, ומי שלא יכול היה לשלם קיבל זאת ללא תשלום. לאורך השנים ארגן הרב לידר התרמות דם בשכונה לטובת החולים. הוא גם רכש אמבולנס שבו הסיעו מתנדבים חולים לבתי רפואה ומרפאות.

פטירתו של הרב לידר מותירה חלל עצום בקהילת אנ"ש בקראון הייטס. "הלב מסרב להאמין, קשה לעכל את זה שאיש החסד הלך כך בפתע פתאום", אומר ל-COL אחד מתושבי השכונה.

הותיר אחריו את רעייתו תבדלחט"א, את ילדיו ואת אחיו - שלמה מוויליאמסברוג, יעקב ממלבורן, נחמה בריכטר מירושלים, מלכה קפלן מירושלים, ויהודה מירושלים. אחיו ר' צבי מלוד, נפטר לפני מספר שנים.

יהי זכרו ברוך.

הוסף תגובה
14 תגובות
1.
אוי.. ברוך דיין האמת
ג' תשרי
2.
ברוך דיין האמת
ג' תשרי
חסד לפניו יהלך... ...
3.
ברוך דיין אמת
ג' תשרי
ברוך דיין האמת משתתפים בצערכם
4.
טרגדיה נוראה
ג' תשרי
זכורני כשהגיע לקראון הייטס ילד חביב וב''ה התגדל לגדול בעל החסד בשכונה יהי זכרו ברוך ת.נ.צ.ב.ה.
5.
ברוך דיין האמת פשוט לא להאמין
ג' תשרי
הרב אברהם לידר היה יהודי יקר מאד , ממש קשה לדבר עליו בלשון עבר . לי באופן אישי הוא עזר בטיפולים רפואים בניו יורק חיזק ועודד אותי וגם עזר כספית לערך לפני 25 שנה. פשוט לא להאמין לב ענק שפסק כך. דמעות עד מתי ?!
6.
אהבת חסד
ג' תשרי
אני מסתובב בשכונה.. לא יאומן לכמה אנשים הוא עזר רק בשבוע האחרון..
7.
אוי מה היה לנו.
ג' תשרי
יהודי מיוחד שאין כדוגמתו. מסור ונתון כל שעות היום והלילה לעזור לכל אחד עם כל הלב ובמאור פנים. נצטרך לגדוד של אנשים שיוכלו, אולי, לעשות את חצי העבודה שלו. מה הולך כאן????? עד מתי????? משיח נאו, בפועל ממש!!!!!
8.
אחחחח
ג' תשרי
אוי... ברוך דיין האמת. עד מתי? איזה אדם מיוחד הוא היה. חבל עלדאבדין
9.
"ברוך דיין האמת" יהודי מיוחד שכל כולו הי...
ג' תשרי
10.
ברוך דיין האמת
ג' תשרי
11.
הנתינה מתוך שמחה
ג' תשרי
הרבי: למרות ש"עבדות אני נותן לכם"(הוריות י,א)אין לעשות זאת מתוך כפי',"חוקה חקקתי גזירה גזרתי"(ל' חז"ל-תנחומא חוקת ג.במדב"ר רפי"ט) אלא יש לעשות זאת בשמחה ובטוב לבב(תרגום חפשי מ"שיחות קודש" תשל"וח ח"א ע'328- הנחה בלתי מוגה). אוי! כמה שאברהם לידר היה חזק בזה,עם כמה שמחה רק העניק ונתן,24 שעות פנוי לכל הגולבוס כי רק אחד היה אברהם,אינני מפסיק להתגעגע
12.
חבל על דאבדין........
ג' תשרי
אבידה גדולה איש חסד בלי גוזמה אין תמורתו אדם שנתן כל המרץ לעזרה לזולת ללא כל תמורה.המקום ינחם את המשפחה הנכבדה
13.
איש חסד ואמת , יחיד במינו, צדיק, יהי זכר...
ג' תשרי
14.
הלך מלאך הרב אברהם לידר זצ״ל
ה' תשרי
ברוך דיין אמת הלך לבית עולמו רב צדיק ויקר, עזר לנו עם המון אהבה וחיוכים, ישאר בליבנו לעד ת.נ.צ.ב.ה
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.