מאיר כץ | יום כ"ב אדר ה׳תש״פ 18.03.2020

לראשונה בהיסטוריה: בית חיינו 770 נסגר עד להודעה חדשה

הסוף להפקרות: אחרי ששורה של חסידי חב"ד בשכונת קראון הייטס נדבקו מנגיף הקורונה, חלקם במצב קשה, ולאחר לחץ כבד שהופעל על מי שמשמשים כגבאים - הוחלט הערב לסגור את בית המדרש הגדול למטה של בית חיינו 770 עד להודעה חדשה. גם הנהלת 'בדק הבית' הודיעו על סגירה מוחלטת של הקומה העליונה
לראשונה בהיסטוריה: בית חיינו 770 נסגר עד להודעה חדשה
770 הלילה. על הדלת: ההודעה על סגירת המקום מאת בדק הבית (צילום: באדיבות המצלם)

אחרי התפרצות המונית, לפי הערכות, של נגיף הקורונה בשכונת קראון הייטס - הוחלט הערב, לראשונה בהיסטוריה, לסגור את בית המדרש הגדול של בית חיינו 770 עד להודעה חדשה.

מוקדם יותר היום, חרף מכתבם הברור של רבני השכונה, הוראות הרופאים וההיגיון הבריא - המונים גדשו את המקום לתפילה. אחד מתושבי השכונה המנהל בפועל את בית הכנסת אמר בשיחה עם אתר COLlive הבוקר כי "770 ישאר פתוח עד ביאת משיח".

אולם, כאמור, בסוף עשה הלחץ את שלו ובערב הודיעו על סגירת המקום. הממונים הודיעו כי מניינים לתפילה יתקיימו בחצר וכי הגישה ללאקרים תאופשר. יש לציין כי בימים האחרונים הוצבו ב-770 שלטים הקוראים למי שמעל גיל 65 שלא להיכנס.

בשולי הדברים נדגיש כי המנהלים בפועל את בית חיינו אינם מטעם הגופים הרשמיים האחראים על המקום - אגודת חסידי חב"ד העולמית ומרכז לענייני חינוך.

בתוך כך, זמן קצר לאחר מכן הודיעו בהנהלת 'בדק הבית' של 770 על סגירה מוחלטת של הקומה העליונה עד להודעה חדשה. ההנהלה הבהירה כי ה'חדר שני' ישאר פתוח עד למחרת בבוקר בכדי שהזקוקים לכך יוכלו לקחת העלית ותפילין שלהם מהתאים.

הערב הוציאו רבני השכונה מכתב נוסף שבו הבהירו כי מכאן ולהבא על כל בתי הכנסת ומקוואות הגברים בשכונה להיות סגורים.

הוסף תגובה
36 תגובות
1.
נזכרו מאוחר
כ"ב אדר
עדיף מאוחר מאף פעם
כ"ב אדר
כואב מאוד. אבל התורה אמרה "ורפא ירפא"
כ"ב אדר
ומסתבר שלא הקפידו על הכללים של שטיפות ידיים היטב, שמירה על מרחקים וכמות מתאימה של מתפללים, ולצערנו הגענו למצב המאוד מאוד כואב הזה. בכל אופן, חשוב שאנחנו בארץ נפנים את המסר היטב. משיח נאו.
2.
איזה הפקרות???
כ"ב אדר
על איזה הפקרות מדובר רחמנא-לצלן??? של מאות תמימים לומדים בבית-המדרש של נשיא דורנו הרבי מליובאוויטש מלך-המשיח שליט"א ??? תגידו השתגעתם??? הקורונה היא ההפקרות לא להתבלבל בבקשה ועל אחת כמה וכמה לא להדבק ממנה רק בריאות !!!
סליחה, אבל הגזמת. פשוט הגזמת,
כ"ב אדר
בא לא נאבד כיוון. התורה מצווה עלינו להישמר מכל משמר בכל מצב. אין פעם אחת שמותר לנו להפקיר את עצמנו על חשבונם של אחרים. גם אם באמת אין סכנה לבחורים (ואגב, זוהי שטות מוחלטת) אין שום היתר לסכן מבוגרים ו\או אנשים חולים. חשוב לזכור שקיבלנו שכל על מנת להשתמש בו! ויהי רצון שאנשים יקבלו שכל.
פיקוח נפש דוחה שבת
כ"ב אדר
אז וודאי שדוחה תפילה ב770
הרבי אומר להשמע להוראות הרבנים
כ"ב אדר
וכיון שהרבנים אמרו שאסור להתפלל בבית הכנסת ושצריך להשאר בבית, אז זה מה שהרבי מלך המשיח רוצה. יש לך הרגשים בריאים ב"ה של חסיד, אבל חסיד הולך לפי מה שהרבי אומר ולא לפי ההרגש שקם איתו בבוקר.....
מגדל פיקוח למגיב 2!
כ"ב אדר
הלו שתה כוס מים. אף אחד לא דיבר נגד הבנים של הרבי וגם לא נגד המשיח עצמו. אך בהחלט להשאיר במקום אחד כמות כה רבה של אנשים זו הפקרות. ואם לדעתי תשאל גם הפקרות זו הגדרה ממעטת.
טעות
כ"ב אדר
היחיד שהשתגע זה אתה!!!
הפקר ואלט
כ"ב אדר
ברור שיש ב770 הפקרות מאז ג תמוז נד,שועלים ילכו בו....
" איזה הפקרות?!?!"
כ"ב אדר
השתגעת!!! מאות תמימים, בניגוד להוראות הרופאים (ורפא ירפא) ממשיכים לעשות עבירות בסיטונאות! (ונשמרתם מאוד, ובחרתם בחיים,) כל שנייה! מי יודע כמה אנשים נדבקו, יחלו, חלו , וח"ו ימותו (ר"ל) בגלל ה"ציות של התמימים"
תגובה ל"הפקר ואלט"
כ"ג אדר
לא רוצה להכנס לוויכוח הרי זה זמן שצריך להיות באחדות גדולה ולא בפירוד וחילוק ח"ו בין חסידים. אך חייב להגיב לתגובתך שעוררה בי צמרמורת עזה.. אשרינו שיש בתוכינו תמימים צדיקים וחדורים שכמותם שיושבים ולומדים והרי בהבל פיהם מתקיימם העולם..ועד כצה מגיעה השנאה שלקרא לצדיקים שכמותם שועלים.. מחשבות מצמררות שכנראה נובעות מקשיי וחושך הגלות... מה שנשאר לאחל שיהיה רק בשורות טובות מתוך אחדות בעמ"י וכמוהן ביננו החסידים.. ומשיח יגאלו נאו ..
3.
מסובך מדי.
כ"ב אדר
כשפוחזי שולים מתעקשים לקיים מניינים בעבור מלך המשיח, ומשפיעיהם נתלים ב""מענות"" מפתיחת ספרים אקראית, כנראה לחשב מסלול פשוט אודות רצונו של הרבי בעניין הבעלות על בית אגו"ח זה מסובך מדי...
ומה עם אהבת ישראל?
כ"ב אדר
האין זה מרצונו הקדוש של הרבי? האם לדבר סרה על יהודים הוא זה שימנע את המגיפה?
מה הקשר????
כ"ב אדר
4.
רחמנא ליצלן!!
כ"ב אדר
ידועה דעתו הק' של כ"ק אדמו"ר שאגו"ח לא יתערבו בענייני בית הכנסת!
פיקוח נפש!
כ"ב אדר
מה זה קשור לאגו"ח? זה מצב ששל פיקוח נפש, ואם זה הכרחי חיייבים לסגור!
הי, 4, תנגב את החלב.
כ"ב אדר
מן הסתם אתה בחור בישיב"ק שרק אמש נחשף לפולטיקה העלובה על בעלות 770, ומגוחך מצדי יהיה לשטוח בפניך הסברה תוכנית והגיונית על תגובתך הנרעשת והילדותית. רק שאלה אחת לי אליך, נניח שצודק הנך, מה תאמר על הוראה נוספת של הרבי שעליה אין עוררין, אודות השלילה של כל התערבות ממשלתית במוסדות החינוך. שמא מוטלת עליהם החובה לפתוח את שעריהם אך מפני ש'לממשלה אסור להתערב'? חבר, עם ראש בקיר תסדק רק את הגולגלת של עצמך.
מזל טוב
כ"ב אדר
לא צריך לדבר ולתקוף בצורה בוטה!! יש לך מה לומר- מצויין. אבל כבד את האחר!
ברכנו אבינו כולנו כאחד!
כ"ב אדר
זה לא הנושא כעת. כשיהודים במצב חמור כ"כ זה לא הזמן לוויכוחים כאלו, ובטח לא בסגנון כזה.
מה הקשר?
כ"ב אדר
אגו"ח לא התערב בזה זה גבאי 770 סגרו בגלל פיקוח נפש! אם לא היו סוגרים היה יכול לגרום אסון לאנ"ש
5.
מי שבאוהל הקדוש
כ"ב אדר
לכל אחינו שנמצאים באזור האוהל הקדוש, תתפללו חזק עלינו ותדרשו מהרבי שיתגלה..!!!
6.
דעת של הרבי
כ"ב אדר
התמימים לא יתערבו בכלל בתפקיד של הגבאים ורבנים ומזכירות ואגודת חסידי חב״ד וידוע התגובה של הרבי כשהם התערבו
7.
הסוף להפקרות??
כ"ב אדר
בית מנחם בכפר חב״ד התנהל בדיוק באותה צורה וגם אז התבטאת כך??? הרבי אמר שכל העניינים של 770 שייכים לג-ב-א-י-ם וגם אם יש בעיות לא הולכים לבית משפט או לדין תורה!
8.
מתי תבינו?
כ"ב אדר
מתי תבינו שהקורונה באה לעורר אותנו לאחדות? עד מתי תמשיכו להחזיק במחלוקת ולהדגיש בכל רגע , גם בדיווח שאמור להיות ענייני את המחלוקות?! כך אתם רוצים שיבוא משיח??
הגיע הזמן
כ"ב אדר
סוף סוף יש כאן קול נורמאלי ותקין שחושב מחוץ לקופסא.
9.
למה לערבב פוליטיקה כאן?
כ"ב אדר
מה זה משנה כרגע מי הגבאים ומי הבעלים של 770, אין צורך לערבב בכל דבר את הפוליטיקה המסריחה!!!!!! בבקשה!!!!!
10.
ברור שזה מה שצריך לעשות. אבל הגלות קשה ו...
כ"ב אדר
11.
מגיב 4.
כ"ב אדר
מה הקשר אגו"ח??? ה'גבאים' הם אלו שסגרו את הזאל. קרא את הכתבה שוב. א גוטע נאכט...
12.
להיזהר ולא להיבהל
כ"ב אדר
ונוסף על הנ"ל יש להדגיש שיש לשמור על ההוראות וכו' אבל אין מקום לבהלה כלל וכלל וצריך לבטוח שלא יהי' שום נזק וכל מה שעשיתי לא עשיתי אלא בשבילכם הגיע זמן גאולתכם. שווה לעיון: לקו"ש חל"ו פרשת שמות.
13.
המקום הבטוח
כ"ב אדר
אין אחר דברי הרבנים כלום אבל צריך לזכור ש770 הוא מהמקומות הבטוחים בעולם (ע"ד ארץ ישראל. ראה שיחת ווישב תשנ"ב: "אז דאס ווערט אזוי ווי די עצם (770) אליין", קונטרס בית רבינו: "עיקר ענינו של "בית רבינו שבבבל", הוא, הגאולה מבבל, ע"י הנתינת-כח לכללות עבודתם של ישראל לעשות מבבל (חוץ לארץ) ארץ ישראל. "לפי שבדור זה, דור האחרון של הגלות ודור הראשון של הגאולה, מסיימים ומשלימים . . לעשות מארץ העמים ארץ ישראל . . וענין זה נעשה ע"י "בית רבינו" שבחצי כדור התחתון, שממנו אורה יוצאה לכל העולם, לעשות מהעולם כולו . . ארץ ישראל"), ו"תורא מגנא ומצלא", ולסגור את 770 לדעתי זה על דרך לסגור את בית המקדש היו לא תהי' עם כל הקרבנות וכו'. אבל אין אחר דברי הרבנים כלום.
14.
נורא!!!!
כ"ב אדר
גם בית מקדשנו שבזמן גלותנו נלקח מאתנו?! המצב לא נורמלי!!!!
15.
מה יהיה?
כ"ב אדר
ידוע שכאשר ה' שם מגיפה אצל הגויים זה איתות לעמ"י. וכאשר זה גם פוגע בנו ל"ע ר"ל, זה איתות יותר גדול! צו השעה להתאחד! אין דבר יותר חשוב מזה!
16.
לכו ללמוד במקום לגלוש
כ"ב אדר
כל הבחורים בבית אז יש כל כך הרבה תגובות
17.
מזל טוב
כ"ג אדר
סוף סוף אחד שמבין עניין... הבחורים חייבים ללמוד!
18.
770 דורשת עלבונה
כ"ג אדר
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.