מנחם בן יוסף | יום ב' חשוון ה׳תש״פ 31.10.2019

ר' ישראל מנדלסון: "מתכננים להקים שכונה חב"דית גדולה"

חבר המועצה החב"די בעיריית בית שמש ר' ישראל מנדלסון, הממונה על תיק 'תעסוקה מסחר ותעשייה' וחבר וועדת תכנון ובנייה, פועל לטובת תושבי בית שמש בכלל ולחסידי חב"ד בפרט • בשיחה ל-COL הוא חושף כי ישנה בחינה עמוקה מטעם העירייה לפתח שכונת חב"ד גדולה - עם מוסדות חינוך, בתי כנסת ומקוואות
ר' ישראל מנדלסון:
מנדלסון בקביעת מזוזה; צילום: ערן לם

בטקס מכובד נחנכה השבוע בקניון ה'ביג פאשן' בבית שמש חנות רחבה ויפה של חברת 'מיניסו' (MINISO) - ענקית העיצוב היפנית, בהשתתפות המנכל"ים בארץ, מנהלי ביג פאשן ובהשתתפות חבר מועצת העיר החב"די, הממונה על תעסוקה, מסחר ותעשיה ר' ישראל מנדלסון שהתכבד בקביעת מזוזה בפתח החנות.

בשיחה עם ר' ישראל מנדלסון חבר המועצה החב"די המכהן כנציג מפלגת האיחוד הלאומי בעיר, הוא מספר על פועלו למען קהילת חב"ד בפרט ותושבי העיר בפרט, ועל הפניייה לידידו שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' בה פרש בפניו את מצוקת נושא התחבורה בעיר בכלל ושכונת רמת אברהם בפרט. "השר שפועל רבות לטובת תושבי בית שמש מאז כניסתו לתפקיד נרתם לפתור את המצוקה שנוצרה", אומר מנדלסון. השר סמוטריץ' הנחה את גורמי המקצוע במשרדו להפעיל את קו 12 כמתוכנן בהקדם.

בראיון שהעניק אמש (רביעי) מנדלסון ל-COL בכתבה בה פרסמנו את קיום הבטחות הבחירות לרשויות המקומיות של חברי המועצה החב"דיים בישראל, שנה מיום הבחירות, הוא חשף כי לראשונה כי ישנה בחינה עמוקה מטעם העירייה לפתח שכונת חב"ד גדולה בעיר לטובת חסידי חב"ד. "כולנו תקווה שהתכנית תצא לפועל - ובנוסף לקיים, ייבנו עוד בתי כנסת מקווה ומוסדות מכובדים ומפוארים בגשמיות ורוחניות כאחד". 

לשאלת COL, מהי הכוונה ל"בחינה עמוקה של העירייה להקים שכונת חב"ד בעיר", ענה מנדלסון: "בבית שמש יש מגוון אוכלוסייה רחב מכל גווני הקשת, כך שהעייריה מכינה תשתית מסויימת, לפי צורך התושבים, כדי שכל אחד יקבל מענה לצרכים שלו. כך יוצא, שאמנם העירייה לא בונה או מחליטה, אבל היא בהחלט יכולה לייצר תשתית כדי שזה יקרה".

הוסף תגובה
6 תגובות
1.
או אה, מתי זה יקרה? אני כבר מכין רהיטים...
ב' חשוון
2.
איך בונים שכונה חבדית ?
ב' חשוון
כשחבדניקים באים לגור נהיית שכונה חבדית ....כל השאר דיבורים בעלמא .
3.
בלבול מוח... אין סיכוי שזה יקרה....
ב' חשוון
מספיק להעלות כאלו כתבות ועוד אם כאלו כותרות בדיוניות.... אין סיכוי שזה יקרה... חב"ד בבית שמש מפוזרת לכל הכיוונים וזה מה שטוב! שבכל מקום יש נציגות של חב"ד מה זה הבלבול הזה להכניס את חב"ד לתוך איזה חור בבית שמש... תכתבו בכותרת כתבה בדיונית - פייק ניוז!
4.
חבד ברמה
ב' חשוון
חבד ברמה המשך לחבד עילית המשך לחבד בחרי...
ג' חשוון
5.
בזכות משפחת מנדלסון
ב' חשוון
משפחה יקרה שמפתחת ודואגת לצרכי אנ״ש ב-כ-ל חלקי העיר וכל מי שמספר אחרת הוא או אינטרסנט או בעל עין צרה. בואו לבית שמש - קהילת חב״ד היחידה בארץ!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.