שלמה מן | יום ב' חשוון ה׳תש״פ 31.10.2019

לאחר שנים של מתיחות: עם מי נפגש בחשאי רבה של בני ברק?

פגישה תחת מעטה חשאי נערכה, אחרי שנים ארוכות של מתיחות, נערכה בין רבה של בני ברק הרב יצחק אייזיק לנדא לבין הרב אברהם רובין, ראש מערכת 'בד"צ מהדרין' • מסתמן: שיתוף פעולה עתידי והצדדים ייפגשו שוב • והרבנים? לא מגיבים לדיווח
לאחר שנים של מתיחות: עם מי נפגש בחשאי רבה של בני ברק?
הרב לנדא (צילום: מאיר דהן, ארכיון COL)

לאחר שנים רבות שבמהלכן שררה מתיחות רבה, בעקבות חילוקי דעות בעולם הכשרות, התקיים מפגש חשאי שעשוי לסמן את קץ המחלוקת החריפה ואף מבשר על שיתוף פעולה אפשרי בין שניים מגופי הכשרות הגדולים בישראל.

עם פי הדיווח ב'קו עיתונות' אמש - בימים האחרונים התקיימה פגישה סודית בין הרב יצחק אייזיק לנדא, רבה של העיר בני-ברק, עם הרב אברהם רובין, ראש מערכת "בד"ץ מהדרין" המתגורר ברחובות.

מהפרטים שהגיעו עולה, כי הפגישה התקיימה בארבע עיניים ונדונו בה דרכים שונות לשיתוף פעולה עתידי בין שתי מערכות הכשרות הוותיקות והמסועפות. כמו כן סוכם בין הרבנים, כי הצדדים ייפגשו פעם נוספת.

פגישת הרבנים מגיעה על רקע המכתב שפורסם בתחילת השבוע בידי רבני העיר בני-ברק, הגאון רבי חיים יצחק אייזיק לנדא והגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, שבו הם מאשימים כי יש מי שמשכנע עסקים וחנויות אוכל בעירם לנטוש את חותם הכשרות שלהם, כשלדבריהם כל מה שמניע את המשכנעים זו קנאה, תאווה וממון.

מעבר לפגיעה בכשרות עצמה, הרי"ז פוגע ביכולת השמירה על קדושת וצניעות העיר, וגורם לאיבוד ח"ו של צביונה המיוחד. והחלשת כוחנו כשלוחי גדולי ישראל בניהול רבנות העיר", כתבו אז הרבנים במכתבם (שהובא כאן במלואו).

תגובת הרבנים לדיווח - לא התקבלה עד לפרסום הכתבה.

הוסף תגובה
1 תגובות
1.
המומחה הגדול ביותר בכשרות שהוא חסיד וירא...
י"ב חשוון
"המומחה הגדול ביותר בכשרות שהוא חסיד וירא השם" כך אמר לי גאון גדול שהוא אחד מנותני הכשרות רב באחד הקהילות החשובות בעולם על הרב הגאון רבי אברהם רובין שליט"א
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.