אברמי סגל | יום כ"ה תשרי ה׳תש״פ 24.10.2019

רבני העיר בני ברק: "יש המנסים לפגוע בכשרות המהודרת שלנו"

רבני העיר בני ברק - הרב חיים יצחק אייזיק לנדא והרב שבח צבי רוזנבלט, פרסמו מכתב בו הם מאשימים כי יש מי שמשכנע עסקים וחנויות אוכל בעיר, לעזוב את כשרותם המהודרת • "לצערנו, ישנם כאלו אשר מטרות אחרות - שכקנאה תאווה כבוד וממון - מנהלות אותם, ומנסים לשכנע בעלי עסקים ואולמות שמחה וכדו' לעזוב את הכשרות שלנו", הם כותבים
רבני העיר בני ברק:
הרב לנדא והרב רוזנבלט בסיור כשרות משותף; צילום: ארכיון COL

רבני העיר בני ברק - הרב חיים יצחק אייזיק לנדא והרב שבח צבי רוזנבלט, פרסמו מכתב בשמם, בו הם מאשימים כי יש מי שמשכנע עסקים וחנויות אוכל בעיר, לעזוב את כשרותם המהודרת. 

"אחי אל נא תרעו", כותבים הרבנים, "הננו פונים בזה ברבים בהמשך לדברינו בדרשות שבת שובה שנה זו. נתמנינו ע"י גדולי ישראל מכל החוגים להיות נטורי קרתא קדישא הדין לשמר את ייחודה של העיר היקרה לנו בני ברק, בצביונה, כעיר התורה והחסידות, עיר של קדושה וצניעות, עיר שהכשרות שלה היא כבבית הפרטי".

עוד נכתב: "לצערנו, ישנם כאלו אשר מטרות אחרות - כקנאה תאווה כבוד וממון - מנהלות אותם, ומנסים לשכנע בעלי עסקים ואולמות שמחה וכדו' לעזוב את הכשרות שלנו, או לא לבקש את כשרות זו. מעבר לפגיעה בכשרות עצמה, הרי"ז פוגע ביכולת השמירה על קדושת וצניעות העיר, וגורם לאיבוד ח"ו של צביונה המיוחד. והחלשת כוחנו כשלוחי גדולי ישראל בניהול רבנות העיר".

לצילום המכתב המלא:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.