מערכת COL | יום י"ד ניסן ה׳תשע״ט 19.04.2019

הרבי כבר צפה לפני יובל שנים: מטוסים ימריאו אנכית ● מרתק

בעקבות פרסום בכלי התקשורת על המטוס האזרחי הראשון שיוכל להמריא אנכית ללא צורך במסלול, הרב זושא וולף חושף פרשייה מרתקת ובה צפה הרבי כי בעתיד מטוסים לא יזדקקו למסלול המראה משום שימריאו אנכית... ● ואיך כל זה קשור לנסיון לספח שטחים מכפר חב"ד ב'? ● לסיפור המלא
הרבי כבר צפה לפני יובל שנים: מטוסים ימריאו אנכית ● מרתק

הרב זושא וולף

היום (חמישי) פורסם בכלי התקשורת הידיעה המרתקת הבאה:

הוא ממריא בצורה אנכית כמו מסוק, אך מהיר כמו מטוס. הצבא משתמש בו כבר שנים, אך בקרוב מטוס ה"טילט-רוטור" ישמש גם למטרות אזרחיות. כך דווח ב-CNN

החידוש הגדול במטוס הוא שאין לו צורך בשדות תעופה ועל כן ניתן לחסוך זמן יקר בשימושים אפשריים שונים שלו. כך לדוגמה, ניתן לאסוף איברים בין בתי רפואה מבלי להשתמש בשדות תעופה כלל.

בנוסף, המטוס יכול לשמש לחיפוש והצלה ברמה גבוהה, מכיוון שהוא יכול גם לטוס נמוך ועל ידי כך לזהות אנשים על הקרקע ולהרים אותם מהקרקע, וגם לטוס מרחקים ארוכים. מטוס ה"טילט-רוטור" האזרחי הראשון בעולם נבנה בארה"ב על ידי ענקית החלל האיטלקית "לאונרדו".

החברה אומרת כי היא תתחיל לבנות את מודל הייצור הראשון של AW609 השבוע, במפעל שלה בפילדלפיה. אם הכל ילך כמתוכנן, המטוס יזכה לאישור רשות התעופה הפדרלית עד סוף השנה וייכנס לשירות במהלך שנת 2020.

"W609 מייצג פריצת דרך טכנולוגית", אמר ג'אן פיירו קטיו, מנכ"ל לאונרדו, בתערוכת הסחר הבינלאומי של ארגון המסוקים בחודש שעבר באטלנטה.

עם תשעה מושבים לנוסעים ושני מושבים לאנשי צוות, המטוס המיוחד טס בזכות מנועי מדחף הנמצאים בקצוות של כל כנף. כל מנוע מסתובב בהתאם למצב המטוס - ריחוף, נחיתה, המראה או שיוט בשמיים.
יש לציין כי המטוס בגירסא הצבאית משרת זה מכבר בחיל האוויר האמריקני, וחיל האוויר הישראלי הביע בעבר התעניינות בתצורה הצבאית של מטוס ה'טילט-רוטור', כמחליף אפשרי של מסוקי תובלת הסער המתיישנים.


מטוס ה-22 'אוספרי', בעל יכולת המראה ונחיתה אנכית (אתר חיל האוויר)


כעת, נראה כי הטכנולוגיה מחלחלת בהצלחה גם לתחום האזרחי, ולא רחוק היום בו נראה מטוסים אזרחיים ממריאים ללא צורך במסלול. 

אבל מה שנראה חידוש טכנולוגי מהפכני של שנת תשע"ט, הרבי צפה כבר לפני יותר מיובל שנים!

כך מסופר בתשורה (בר מצווה וולף, ו' ניסן תשע"ו), במדור "מאה פניני רבי":

המטוסים ימריאו אנכית

האלוף שלמה שמיר, היה מפקד חיל הים ולאחר מכן היה מפקד חיל האוויר. במהלך שנות הכ"ף הוא כיהן מספר שנים כמנהל "מינהל מקרקעי ישראל".

בתפקידו זה הוא עמד בקשר עם ראשי עסקני חב"ד בעניינים הנוגעים לכפר חב"ד א' וכפר חב"ד ב' וכו'. באותם ימים עמד על הפרק הרחבה עתידית של נמל התעופה בן גוריון, ובמינהל מקרקעי ישראל ביקשו לפנות את סמינר "בית רבקה" ממקומו בכפר חב"ד ב', להפקיע שטחים עבור הרחבת שדה התעופה הסמוך ומסלוליו.

בהשפעת הרב שמואל חפר, מנהל הסמינר ומראשי עסקני חב"ד, נפגש האלוף שמיר עם הרבי ליחידות ממושכת.

לאחר מכן סיפר האלוף לרב חפר, כי בפגישתו עם הרבי עלה נושא רצונם של המינהל להפקיע שטחים מכפר חב"ד ב' עבורם, אולם הרבי אמר לו כי אין בכך צורך, כי בעתיד ימריאו המטוסים בצורה אנכית לגובה, ולא כיום שהם זקוקים למסלול המראה ארוך, במילא יתבטל הצורך בהפקעת שטחים נרחבים לצורך מסלולי המראה...

[יצויין כי בשנה האחרונה נודע על פיתוחים חדשים בשטח זה, ובתקשורת פורסם אודות אבות טיפוס של מטוסי נוסעים אזרחיים הממריאים אנכית!]

(שמעתי מהרב שמואל חפר)
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.