מערכת COL | יום י"א כסלו ה׳תשע״ט 19.11.2018

מכינת ישיבת ליובאוויטש אוקראינה יצאה לאוזגרוד

לישיבת ליובאוויטש אוקראינה לבני השלוחים מרחבי תבל נוספה השנה כיתת 'מכינה' ייחודית לנערי בר מצווה שעליה נמנים טובי ילדי השלוחים מרחבי אירופה וממדינות נוספות ● השבוע הם יצאו למסע בן חמישה ימים לחגוג את בר המצווה של הת' שניאור זלמן וילהלם בעיר אוז'גרוד במחוז הקרפטים מרחק של למעלה מ-20 שעות נסיעה מהישיבה ● לסיפור המלא
מכינת ישיבת ליובאוויטש אוקראינה יצאה לאוזגרוד
לישיבת ליובאוויטש אוקראינה לבני השלוחים מרחבי תבל נוספה השנה כיתת 'מכינה' ייחודית לנערי בר מצווה שעליה נמנים טובי ילדי השלוחים מרחבי אירופה וממדינות נוספות. שמה הטוב של המכינה המושקעת והמנוהלת בידי צוות מסור ואיכותי במיוחד יצא למרחוק ולא בכדי.

התקדמותם בלימוד הגמרא והחסידות בקצב מהיר ומעורר השתאות והאוירה החסידית המיוחדת השוררת במכינה הינם ההכנה הטובה ביותר לתלמידים מצוינים אלו המעוניינים להתכונן כיאות לכניסתם לישיבת תומכי תמימים בשנים הבאות בעז"ה.

שהייתם הממושכת של נערים צעירים אלו הרחק ממקום מגוריהם-שליחותם מביאה את הנהלת הישיבה שלא חוסכת כל מאמץ גשמי ורוחני להעניק לתלמידים את הטוב ביותר, לתור אחר פעילויות מיוחדות בהתאם לגילם של התלמידים, בנוסף ללימודים, ההתוועדויות והפעילויות המרתקות והסדירות. הזדמנות שכזו נוצרה בשבוע האחרון לרגל בר המצווה של הת' שנ"ז וילהלם מתלמידי המכינה שנחגגה במקום השליחות, בעיר אוז'גרוד במחוז הקרפטים בפאתי אוקראינה, מרחק של למעלה מ-20 (!) שעות נסיעה מהישיבה בעיר דנייפר.

כיתת המכינה יצאה למסע בן חמישה ימים כשהם מלווים בצוות מסור שהתמסרותו המיוחדת לתלמידים הפליאה את כל מי שפגש בהם במהלך הנסיעה. עם עצירתם בקייב לתפילה הם סרו למסעדת 'מענדיס' לארוחת צהריים שהתפתחה עד מהרה להתוועדות חסידית מרוממת עם הרב שלמה שיחי' וילהלם ששהה במקום ושש להתוועד עם נערי החמד שהקשיבו בשקיקה לדבריו המעוררים.

השבת המרוממת וההתוועדויות המיוחדות יחד עם סב חתן הברמ"צ הרב לוי שיחי פאריז משפיע ישיבת ליובאוויטש בלונדון, הותירו רושם עמוק בליבותיהם של התלמידים, כשהדוגמה החסידית שהם מגלמים בהתנהגותם ובתפילתם הפליאו את כל רואיהם, אורחי הבר מצווה.

אירועי בר המצווה שנחגגה ביום ראשון היוו אירוע היסטורי בעיר אוז'גרוד שחוותה לראשונה מזה עשרות שנים בר מצווה חסידית אותנטית. 'תלמידי המכינה בשמחתם והתלהבותם החסידית בלטו במיוחד והביאו איתם את אווירת תומכי תמימים לעירנו' אומר הרב מענדל שיחי' וילהלם השליח בעיר ואבי חתן השמחה. 'הרושם שהותירו התלמידים על אנשי הקהילה בלתי ניתן לתיאור. אחד היהודים קשיש בן כ-90 לא הסכים לעזוב את האולם ולחזור לביתו כשהוא חוזר בהתרגשות שוב ושוב על דבריו לפיהם כזו שמחה יהודית מקורית בעיר הוא זוכר רק מתקופת טרום מלחמת העולם השנייה...

התלמידים שבו לישיבה לאחר המסע הארוך ומרגש כשהם מלאי חוויות וחדורי חיות מחודשת להמשך לימודיהם והצלחתם המרובה ב"ה. 'השקעתם המרובה של הצוות הנפלא והנהלת הישיבה בבנינו, ילדי השלוחים, מעוררת התפעלות וראויה לכל שבח, ואני משמש בדברים אלו כפה להורים כולם שלא פסקים מלציין את התפעלותם ותודתם' אומר לנו אחד ההורים 'אנו מאושרים שבננו לומד במסגרת איכותית ומיוחדת זו ובטוחים שברכות הרבי לילדי השלוחים יעמדו לו וכל חבריו להצלחה רבה ומופלגה לגדול כתמימים ראויים בעז"ה לנחת רוח המשלח'.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.