מערכת COL | יום ט"ז אייר ה׳תשע״ח 01.05.2018

ביום העמוס בשנה לשלוחים: סיפור אישי מהכנות לתהלוכה • ראיון

לכל שליח זה היום הכי עמוס בשנה. מאות אלפי ילדים בארה"ק ובעולם כולו - יצעדו יחדיו לכבודו של רשב"י, יאמרו פסוקים, ישמעו דברי-תורה וישתתפו בהופעות מיוחד ואף יזכו בפרסים יקרי ערך • COL פנה לכמה שלוחים וביקש מהם: תנו לנו 'טעימה' - סיפור אחד ומיוחד, מתוך כל ה- הריצות, האישורים, ההערכות לתהלוכה הגדולה, התיאום עם האמנים ו\או הבדרנים, עם המדריכים, המשטרה וכל הגורמים הרלוונטיים • בפנים - מה ענו השלוחים: הרב ישראל דייטש מפתח תקווה, הרב שלומי בוטמן מירושלים, הרב חיים וויספיש מרינתיה והרב אליעזר פרסיה ממגדל העמק • "כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק" >>>
ביום העמוס בשנה לשלוחים: סיפור אישי מהכנות לתהלוכה • ראיון
מימין - השלוחים: פרסיה, ויספיש, דייטש ובוטמן


מאת: מנדי זילברשטרום, COL

***

רגע לפני שצועדים עם מאות אלפי ילדים בארה"ק ובעולם כולו - לכבודו של רשב"י: לכל שליח זה היום הכי עמוס בשנה.

COL פנה לכמה שלוחים וביקש מהם: תנו לנו 'טעימה' - סיפור אחד ומיוחד, מתוך כל ה- הריצות, האישורים, ההערכות לתהלוכה הגדולה, התיאום עם האמנים ו\או הבדרנים, עם המדריכים, המשטרה וכל הגורמים הרלוונטיים.

וגם: מתי למעשה אתה יכול לומר לעצמך, 'זהו, הכל מוכן?'...

***

הרב ישראל דייטש - קריית מטלון, פתח תקווה: "זו השנה הראשונה שאנו פועלים בשכונה, ואף השנה הראשונה שבה תיערך תהלוכת ל"ג בעומר גדולה עם ילדי ישראל. כשהתחלנו לחפש שחקן/אמן לתהלוכה - כבר כמעט ולא היה תקציב עקב ההוצאות המרובות.

"בהפתעה מוחלטת - חבר יקר שלח לנו מס' פלא' של סמי-הכבאי, ומאז פרסמנו את השתתפותו, אנחנו מקבלים הודעות רבות מהורים מרוצים שיביאו את ילדיהם לתהלוכת לכבודו של רשב"י. 

מתי 'הכל יהיה מוכן'?.. רק אחרי שנסיים ונעבור את ל"ג בעומר. תמיד יש את הסידורים של הרגע האחרון. עוד פרסום, עוד הזמנה, ועוד ארגון לוגיסטי - ב"ה, אף פעם לא נגמר"...

הרב שלומי בוטמן - נווה יעקב, ירושלים: "ב"ה אנחנו פחות או יותר אחרי כל ההכנות הטכניות. היום התחלנו כבר לשבת עם הצוות של הבנים ושל הבנות ולעשות חלוקת תפקידים.

"השנה זו פעם ראשונה לאחר 6 שנים, שנתלו כ-500 מודעות ברחבי השכונה, וכל המודעות נשארו במקומם.


בתמונה: בוטמן, לצד הבובה החסידית...

"התחלנו את ההערכות לפני כחודש, בו מילאנו כבר את כל הטפסים במשטרה וכד'. את ההופעה והאולם - כבר סגרנו מיד אחרי החגים".

הרב חיים וויספיש - רינתיה מזור ונופך: "זהו סיפור של השגחה פרטית שהייתה לנו בשנה הראשונה בשליחות שלנו פה: לפני ל"ג בעומר - כמה שהתרמנו ואספנו עבור התהלוכה, עדיין היה חסר לנו סכום כסף. אני לא ידעתי מהיכן אני הולך לשלם ל'אמן' (שהיה חסר חלק ניכר מהעלות שלו). בדרך פלא, מיד לאחר התהלוכה הגיע אלי מישהו, ושם בידי תרומה. כשבדקתי - זה היה בדיוק הסכום שהיה חסר.

"ולשאלתך, מתי נתין לומר ש'הכל מוכן'?... האמת שעד הרגע האחרון אי אפשר לומר 'הכל מוכן', כי כל זמן שעדיין לא התחילה התהלוכה, אנו חושבים איך אפשר להביא עוד ילד לתהלוכה".

הרב אליעזר פרסיה - מגדל העמק: "אנחנו כעת בהכנות אחרונות ממש לתהלוכה. עושים טסט - האם המגפונים עובדים, האם כל דבר נמצא במקומו, ספרונים במתנ"ס, כרטיסי הגרלה מוכנים, להכין את השטח במתנ"ס לכל הילדים, לקשט את מקום יציאת התהלוכה וכו'... וכל זה לאחר חודש של עבודה.

"בחודש האחרון אנו עובדים מסביב לשעון: פרסום בכל העיר, סיכום עם בתי-ספר, להתקשר למשפחות להזמין, להיות מתואם עם כל השלוחים היקרים שפועלים בכל רחבי מגדל העמק ועורכים השנה 5 תהלוכות שיהיו נגישות לכל ילדי העיר, הכל דורש מאמץ גדול.


בתמונה: 'חד, חד'.. בודקים את המגפונים - רגע לפני התהלוכה.

"אנחנו מקווים שלאחר הפרסום שעשינו על אוטובוסים, שלטי חוצות גדולים, ברשת החברתית תיבות דואר ועוד, תהיה הצלחה למעלה מן המשוער.

"היום בבוקר, התקשר אלי השוטר העירוני, וביקש ממני לשנות את המסלול שתוכנן - ולצעוד לא ברחוב הראשי - בכדי לא לסגור את הציר המרכזי. עניתי לו שלא מקובל עלי ולא יהיה דבר כזה, וחייבים לתת לנו לצעוד במרכז העיר. התהלוכה לכבוד רשב"י צריכה להיות במרכז העיר. אני רוצה להודות לאנ"ש מגדל העמק שמשתתפים הן בגופם והן בממונם".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.