מערכת COL | יום ט"ז ניסן ה׳תשע״ח 01.04.2018

החב"דניק שחילץ את הילד הנעדר: "הקב"ה נתן כוחות" ● בלעדי

לאחר שעות של חיפושים בערב החג אחר ילד מיוחד כבן 9, הוא נמצא בביצה טובענית וחולץ באומץ רב ע"י ר' יעקב בר-סלע, חסיד חב"ד ומתנדב איחוד הצלה בבית שמש ● בשיחה במוצאי החג ל-COL משחזר בר-סלע את רגעי החילוץ: "ראיתי ילד כבן 9 כשגופו בתוך הביצה הטובענית, ורק ראשו מעל למים. לא יכולתי לזוז, התחלתי לשקוע" ● לסיפור המלא>>>
החב
משמאל: ר' יעקב בר סלע, הילד על זרועותיו והשוטר. צילום: דוברות המשטרהמערכת COL

לאחר שעות ארוכות של חיפושים אחר נעדר ילד מיוחד כבן 9 ע"י עשרות שוטרים, פרשים מתנדבים והיחידה האוירית של משטרת ישראל אותר הילד שעות בודדות לפני כניסת החג כשהוא שקוע בבוץ עמוק מתחת לגשר בבית שמש.

המשטרה הקימה חפ"ק והזניקה שוטרים רבים, פרשים , מסוק משטרתי ומאות מתנדבים ואזרחים שנרתמו למשימה וביקשו לסייע.

ר' יעקב בר-סלע, קיבל אף הוא כמתנדב באיחוד הצלה, הודעה על החפ"ק שהוקם והילד שנעדר. חברו מוטי, מתנדב אף הוא, חבר אליו עם רכב מסוג ריינג'ר כדי לסייע בהצלת נפשות.

וכך מספר ל-COL ר' יעקב בר-סלע:

"מהשעה 10:30 בבוקר ערב החג, כשקיבלנו התרעה על ילד שנעדר, התחלנו בחיפושים. חיפשנו במקומות שכלי רכב רגילים לא יכולים להגיע אליהם, עקב יכולתו של כלי הרכב המיוחד לנוע בשטחים אלו. כך חולפות שעות, ולא קורה שום דבר.

"לקראת רבע לארבע (!) אחר הצהריים, והחג כבר מתקרב... אמרתי לו: 'מוטי, אולי נסע לגשר בכניסה לרמת בית שמש א'...'בר-סלע ממשיך לתאר: "הגענו, התחלנו לסרוק, פתאום מוטי צועק לי: "אני שומע קול של ילד"...
ירדתי מהרכב, וסיכמנו שהוא יבוא מסביב עם הריינג'ר, ואני אכנס כדי לבדוק.
אני רואה מתחת לגשר מעין תעלה עמוקה ובתוכה מי ניקוז שיצרו ביצה עמוקה ומעופשת. אני שומע בבירור קולות חלושים של ילד, הברות מקוטעות."אין ברירה", אני אומר לעצמי, "נכנסים". אני נכנס, ומתחיל לשקוע. חושך מוחלט ואני לא רואה כלום. אני רוצה להתקדם, עוד פסיעה ועוד אחת, והביצה מושכת אליה, כמו דבק.... אני חש שוקע....

"ואז, אני קולט ילד כבן 9, שקוע כולו עד לראשו בתוך הביצה... רק ראשו מורם למעלה, והוא קורא בקול חלוש.

"אין לי מושג כמה שעות הוא היה במצב הזה, שיניו נקשו זו לזו מקור, וכולו רעד. התקדמתי, הכנסתי ידיי בתוך הביצה והרמתי אותו על ידיי.

"כעת, המשקל שלי ושלו יחד, הקשו עוד יותר על התנועה. "מ-ו-ט-י, אני תקועעע!" זעקתי לעבר חברי. לא יכולתי לזוז...

"ברגעים אלו הרגשתי בדיוק את הקושי שעבר על הילד, כל פסיעה היתה כרוכה במאמצים אדירים, הרגליים כאבו. כל פסיעה נוספת, שוקעים יותר...

והנה, הגיע שוטר מהעבר השני של המנהרה, ויחד עם לוחמי האש חילצו אותנו החוצה, לחפ"ק המשטרתי, שם כבר המתינו ההורים הנרגשים".


סוף טוב. שני מימין: ר' יעקב בר-סלע, עם מפקד תחנת בית שמש ומתנדבי איחוד הצלה

אתה חש גיבור על המעשה המיוחד שעשית?
"זה נס של ערב פסח, נס של הילד. לא יודע מה היה עלול לקרות אם היה נשאר שם עוד זמן מה". "אני חושב שאלו היו כוחות מיוחדים שהקב"ה נתן לי להגיע אליו", הוא מסכם בפשטות.

"אומץ רב וסיכון עצמי"

רב רשף יורם חדד מפקד משמרת בכבאות והצלה בית שמש:
"בשעות הצהריים המאוחרות של ערב החג, פגשנו בצוות משטרה שפנה אלינו בבקשת סיוע לחברם ששקע בביצה טובענית, לאחר שבאומץ רב וסיכון עצמי, נכנס לתוכה כדי להוציא ממנה ילד ששקע בתוכה.

בפעולה מהירה ומקצועית של לוחמי האש המאומנים בחילוץ בכל המתארים האפשריים, חילצנו את השוטר באמצעות חבלים לאחר שהיה סיכון לשלומו".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.