מערכת COL | יום ג' תשרי ה׳תשע״ח 23.09.2017

נשיא רוסיה: שפע ברכות ליהודי רוסיה לרגל ראש השנה

תגיות: בערל לאזאר
נשיא הפדרציה הרוסית וולדימיר פוטין, נפגש עם הרב הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר בערב ראש השנה. כמיטב המסורת שיגר גם אגרת ברכה מיוחדת ליהודי רוסיה לקראת ראש השנה הבעל"ט • שפע ברכות ליהודי רוסיה
נשיא רוסיה: שפע ברכות ליהודי רוסיה לרגל ראש השנה
צילום: הקרמלין
שעות ספורות לפני כניסת ראש השנה, הוזמן רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לקראת ראש השנה.

בפגישה בה השתתף גם נשיא איגוד הקהילות ברוסיה ר׳ אלכסנדר ברדה, התעניין הנשיא פוטין על הישגי הקהילה היהודית ברוסיה בשנה החולפת והבטיח את עזרתו למספר בקשות עבור הקהילות השונות בכל רחבי רוסיה ושמע מהרב הראשי על הקהילות החדשות שנפתחו, התלמידים הרבים שהתווספו השנה למוסדות החינוך ועל מבנים חדשים שנחנכו במהלך השנה שחלפה במוסקבה ובמספר ערים ברוסיה.

כמיטב המסורת מזה עשור של שנים, שיגר פוטין אגרת ברכה מיוחד אשר הגיעה ללשכתו של רבה הראשי של יהודי רוסיה הרב בערל לאזאר, כמדי ערב השנה החדשה והיא אף מתפרסמת בעיתונות הרוסית הרשמית.

באגרת מאחל הנשיא את מיטב האיחולים ליהודי המדינה וכותב:

שפע ברכות ליהודי רוסיה לרגל ראש השנה.
חגיגת ראש השנה עפ"י הלוח העברי היא אירוע חשוב ביותר בחיי הקהילה היהודית, מתן כבוד רב למסורת הרוחנית ולתרבות של העם היהודי. משמח הוא שאתם משתפים גם את הדור הצעיר למסורת עתיקת ימים זו. בימי החג מסכמים היהודים את כברת הדרך שערכו, מתווים תוכניות לעתיד לבוא וגם חשים אחריות מיוחדת לרווחתם של אלה הזקוקים לעזרה ולעידוד.
אני מאמין שהארגונים היהודיים ברוסיה ימשיכו להשתתף גם בעתיד בקידום יזמות חשובות בחינוך, בהשכלה, בצדקה ובגמילות חסדים, יזמות שהציבור זקוק להן כל כך, - ובו בזמן הם יוסיפו לתרום להשריית הסובלנות והיחסים הטובים בין בני דתות שונות.
אני מאחל לכם שנה טובה ומתוקה, שנה של שלום והצלחה.
ולדימיר פוטין

ב'איגוד הקהילות היהודיות רוסיה' סיימו מבעוד מועד את ההכנות הרבות לקראת חגי ירח האיתנים, במשלוחי תשמישי קדושה למאות הקהילות הפזורות בכל רוסיה, בעלי תפילות ובעלי תקיעות, וסיוע לשלוחי חב"ד וקהילות היהודיות הרבים הפזורים בכל ערי רוסיה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.