מערכת COL | יום א' אב ה׳תשע״ז 24.07.2017

האלוף בן-חנן ביקר בכפר חב"ד ושיחזר פגישות עם הרבי • גלריה

תגיות: זושא וולף, JEM
ביקור לא שגרתי: בכפר חב"ד ביקר האלוף יוסי בן חנן, לשעבר מפקד חיל השריון ומאלופים המעוטרים והנועזים בצה"ל. האלוף בן חנן עמד בקשר קרוב עם הרבי נשיא דורנו, וחלק נכבד מהקריירה הצבאית שלו הוא מייחס לקשר שהיה לו עם הרבי • בן חנן הגיע לכפר מלווה בידידו תת-אלוף במיל. שלמה כהן • במהלך הביקור ב-770, העניק הרב זושא וולף, מנהל משרד JEM בישראל, לאלוף יוסי בן חנן את הספר "הסיפור שלי", בו מופיע בהרחבה תיאור מסכת הקשרים שלו עם הרבי • לסיפור המלא, גלריה
האלוף בן-חנן ביקר בכפר חב

ביקור לא שגרתי בכפר חב"ד: בשבוע שעבר ביקר בכפר חב"ד האלוף יוסי בן חנן, לשעבר מפקד חיל השריון ומאלופים המעוטרים והנועזים בצה"ל. האלוף בן חנן עמד בקשר קרוב עם הרבי נשיא דורנו, וחלק נכבד מהקריירה הצבאית שלו הוא מייחס לקשר שהיה לו עם הרבי, ולהוראות והדרכות שהוא היה מקבל לעיתים קרובות.

עילת ביקורו של האלוף בן חנן בכפר חב"ד היה להיפגש עם אנשי המוסד JEM, ולקבל את ספר-האלבום החדש "הסיפור שלי", בו מופיע בהרחבה תיאור הקשר של האלוף בן-חנן עם הרבי.

בסמיכות ליום ההילולא ג' תמוז השנה, ראה אור על ידי חברת המחקר והמדיה החב"דית JEM, בראשות הרב אלקנה שמוטקין, הספר-אלבום "הסיפור שלי". בספר זה קובצו ארבעים ואחד סיפורים איכותיים ומרתקים מכלי ראשון, של אישים בעלי שם מארץ הקודש ומרחבי תבל, שסיפרו על הקשר המיוחד שהיה להם עם הרבי, ועל השפעת הרבי על חייהם.

"הסיפור שלי", אשר יצא לאור במסגרת פרוייקט "מפגשים עם הרבי" של חברת JEM, הנו ספר מושקע ביותר, אשר יצא לאור בעריכת הרב יחיאל קייגען, והוא מלווה בעשרות תמונות נדירות ומרהיבות מהרבי. עם הופעתו סמוך ליום ההילולא, הפך הספר לרב מכר, והוא מבוקש מאוד בקרב שלוחים ובתי חב"ד, ובציבור הרחב.

בספר החדש מופיעים גם ראיונות רבים של אישים תושבי ארץ הקודש אשר מספרים אל מערכת הקשרים שלהם הרבי, ובהם גם סיפורים מיוחדים הנחשפים לראשונה בספר זה, וכן סיפורו המיוחד של האלוף בן חנן.

לפני כשבע שנים, העניק יוסי בן-חנן ראיון מקיף לפרוייקט "מפגשים עם הרבי" של JEM על מכלול קשריו עם הרבי, והשפעת הרבי על הקריירה הצבאית שלו. הראיון עמו נערך בשגרירות ישראל בצרפת, כאשר בן חנן כיהן באותם ימים בתפקיד ביטחוני באירופה.

כאמור, בשבוע שעבר הגיע האלוף בן חנן לביקור מיוחד בכפר כדי לקבל את הספר. בן חנן הגיע לכפר מלווה בידידו תת-אלוף במיל. שלמה כהן, אשר אף הוא עומד מזה שנים ארוכות בקשרים עם אנשי חב"ד, והוא אף סייע רבות בעברו בתפקידיו השונים לכפר חב"ד, באמצעות ידידו הרב מנחם לרר.

את ביקורם בכפר חב"ד פתחו השניים בסיור בהוצאת הספרים קה"ת, ובמשך שעה ארוכה סיפרו השנים על קשריהם עם הרבי ועם חב"ד, קשרים שהחלו בשלהי שנות השבעים, ונמשכים עד לימים אלה.

לאחר מכן ביקרו השניים בקומת הכניסה של בניין 770. האלוף בן חנן התרגש לצפות עם מלוויו בראיון שנערך עמו ושפורסם בהפקה "אמונה ובטחון" של JEM, ולאחר מכן הוא וחברו הניחו תפילין בבית הכנסת ב-770.

במהלך הביקור ב-770, העניק הרב זושא וולף, מנהל משרד JEM בישראל, לאלוף בן חנן את הספר "הסיפור שלי".

בהמשך, בעמדו במבואת הכניסה של הבניין, המקבילה למבואת הכניסה ל"בית חיינו – 770", העלה בן חנן זיכרונות מפגישותיו עם הרבי במקום זה לפני למעלה משלושים שנה, על השיחות שהוא ניהל עם הרבי באותן הזדמנויות, והברכות שהרבי העניק לו להתקדמות במעלה הדרגות והתפקידים בצה"ל.

במהלך הביקור העלה בן חנן זיכרונות ממה שאירע לאחר שהוא קיבל בחלוקת הדולארים את ברכת הרבי לקבל את תפקיד מפקד חיל השריון:
"חזרתי חזרה לארץ וביקשתי פגישה עם הרמטכ"ל משה לוי, המכונה 'משה וחצי'. אמרתי לו: "יש לי תשובה בשבילך, אני נשאר בצבא, אני אקבל את הפיקוד על החיל השריון". הוא אומר לי: "אל תגיד לי, שעכשיו שהיית באמריקה אצל הרבי מליובאוויטש". אמרתי לו: "נכון, הייתי". הוא אומר לי: "מה?! אתה הולך לרבי מליובאוויטש ושואל אותו מה לענות לי?! אני הרמטכ"ל! אתה נוסע לאמריקה לרב שאף פעם לא בא לארץ, אנחנו לא יודעים בכלל אם הוא יבוא. לא כל האנשים שלו משרתים בצבא. והוא זה שנותן לך את העצה - אם כן או לא להישאר בצבא?! מה קרה לך, יוסי?!"

אמרתי לו: "משה, אתה פשוט לא מבין. אבל אני אענה לך בשאלה. עד מתי יש לך להיות רמטכ"ל"? הוא אומר לי: "עוד שבעה חודשים". אמרתי לו: "עד מתי הרבי מליובאוויטש יהיה בתפקידו? מה הקדנציה שלו? מי קובע את הקדנציה שלו? הוא - יהיה עוד שנים רבות בעזרת השם. ואולי בכלל - הרבה מאוד שנים.

וזה מה שקרה. הרבי הוא ראש תנועת חב"ד. ולימים כש"משה" וחצי היה חולה מאוד, הייתי הרבה מבקר אותו. הוא פעם נזכר בשיחה הזאת, והוא אמר לי: "צדקת יוסי, אני טעיתי""...
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.