מערכת COL | יום י"ד טבת ה׳תשע״ז 12.01.2017

בעקבות לחץ יד לאחים: ספר הטפה מיסיונרי הוסר מהמדפים

פניות מאזרחים רבים שהגיעו למוקד החירום של יד לאחים, העלו מידע מדאיג ● בחנות בקופת הכניסה של 'רשות הטבע והגנים' במערת הנטיפים הסמוכה לבית שמש המוכרת ממתקים, מזכרות מהמקום, מפות וספרים, מוצע למכירה גם ספר בעל תוכן מיסיונרי לילדים לסיפור המלא
בעקבות לחץ יד לאחים: ספר הטפה מיסיונרי הוסר מהמדפים
הספר המיסיונרי לילדים, טרם הורדתו מהמדפים באתר קיסריה
רכז השטח של המחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים הרב בנימין וולקן שיצא למקום באופן מידי גילה לתדהמתו כי אכן מדובר בספר המיסיונרי "אוצר סיפורי המקרא שלי" שהודפס על ידי ההוצאה לאור המיסיונרית "החברה לכתבי הקודש" - שאנשיה מזוהים עם הכת המיסיונרית-נוצרית "היהודים המשיחיים" - ושמכיל סיפורים מהתנ"ך המעורבבים עם סיפורי נצרות רח"ל.

עוד עלה מהבדיקה כי ספר מיסיונרי זה היה הספר היחיד שהוצג במקום שלא היה לו תוכן תיירותי הקשור לאתרי הרשות. פעילי יד לאחים שנשלחו במקביל לאתרים נוספים של 'רשות הטבע והגנים', כמו קיסריה, מצפה רמון ועוד, הזדעזעו גם הם לגלות כי הספר המיסיונרי מוצג בריש גלי למכירה.

הנהלת יד לאחים מיהרה לשגר מכתב בהול להנהלת 'רשות הטבע והגנים', עם העתק לשר התיירות הממונה על הרשות. במכתב הנושא את הכותרת "פעילות להמרת דת בקרב ילדים באתרי רשות הטבע והגנים", חשפו ביד לאחים את המיסיונרים העומדים מאחורי ההוצאה לאור של הספר "אוצר סיפורי המקרא שלי", וציינו כי מעבר לסכנת שמד רוחני לילדים יהודים שהספר מביא עמו, מדובר גם לכאורה בעבירה על חוק העונשין המטיל עונש מאסר על שידול קטינים להמרת דת: "מחובתנו גם להדגיש בפניכם כי יש בכך חשש לעבירה על החוק, שכן בחוק העונשין קבוע עונש מאסר על פעולות לשידול להמרת דתו של קטין: סעיף 368 (ב): 'המשדל קטין, בפנייה ישירה אליו, להמיר דתו, דינו – מאסר ששה חדשים'".

לאחר כמה ימים הבינו ב'רשות הטבע והגנים' את הטעות שנעשתה והבהירו כי לא יחדשו יותר את מלאי הספרים המיסיונרים. מבדיקה שערכו אנשי השטח של יד לאחים עלה כי אף הספרים שהיו במלאי הורדו מידית מהמדפים, ולדברי המוכרים הם עשו זאת לאור הוראה מהמטה הראשי של 'רשות הטבע והגנים'.

ביד לאחים הודיעו כי ימשיכו לעקוב אחר יישום ההוראה וכי הם מצפים ממשרד התיירות לחדד את הנהלים בנושא.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.