מערכת COL | יום כ' חשוון ה׳תשע״ז 21.11.2016

הרב קרינסקי: "הרב קוטלרסקי שכח להגיד תודה למישהו אחד"

הפרוייקט המיוחד של COL לקראת כינוס השלוחים העולמי ממשיך ● והיום: הקלטה נדירה מבאנקעט כינוס השלוחים תשנ"ב, מנאומו הדרמטי של הרב משה קוטלרסקי, העומד בראש ארגון הכינוס ● עוד בהקלטה: למי שכח הרב קוטלרסקי לומר תודה כשהקריא את רשימת העוסקים והמסייעים לכינוס  כנסו להאזנה ולקריאה
הרב קרינסקי:
למעלה: הרב קוטלרסקי נואם במהלך כינוס השלוחים. למטה: הרב קוטלרסקי בשיחה עם הרב בערל שמטוב במהלך הכינוס (צילומים: ארכיון ליובאוויטש)

בשנת תשנ"ב בעת חלוקת המשקה בהתוועדות השבת. כשהגיע תורו של הרב חיים יהודה קרינסקי העניק לו הרבי בקבוק באומרו: "דאס איז להביא לימות המשיח". באותה שבת, נשא הרבי את השיחה הנפלאה אודות שליחות אליעזר – לפעול "יחוד מ"ה וב"ן", כשההוראה לפועל הינה שעל עבודת השליחות כולה להיות חדורה ב"להביא לימות המשיח".

למחרת, בתום מעמד ה'באנקעט', נשא הרב משה קוטלרסקי דברים נרגשים מעומק הלב אודות החידוש שהיה בכינוס זה, בכך שהוא התמקד כולו בעניין של "להביא לימות המשיח".

פרקים קודמים
איך התחיל ה'רול קול'? תופתעו לשמוע
הצצה מרתקת: הרבי מדריך ומלווה את ארגון כינוס השלוחים

"
מגיעים כעת לנעילת הכינוס", אמר הרב קוטלרסקי, "לפני שנקריא את ההחלטות אומר שהכינוס בשנה זו היה מהכינוסים הקשים ביותר - משום שלא מדובר על משהו חדש של עוד מבצע, בניית בניין, או הנחת תפילין. אלא עניין של "וחי בהם" - להביא לימות המשיח לא נוגע רק לעניין אחד, אלא לחיי היום-יום של שליח, 24 שעות, לכל העניינים - להכין את העולם לקבל את פני משיח צדקנו".

הרב קוטלרסקי חזר על ווארט מהרבי, המסביר את הנאמר "תולדות יצחק בן אברהם אברהם הוליד את יצחק" - האומר שעלינו לזכור כל העת מיהו ה'תולדות' שלנו "יש לך בית חב"ד גדול, מוסדות גדולים, ישיבות, אתה עוסק 'געוואלדיקע עניינים', אבל אסור לך לשכוח לרגע ש"אברהם הוליד את יצחק" מיהו אביך? ממי נובעת ההתמסרות? מהרבי. 'שלוחו של אדם כמותו'. כחנו ושליחותנו נובעים - מהאברהם אבינו שלנו, משה רבינו של דורנו - הרבי שליט"א. זה דבר שאמור 'לקחת' כל רגע מהשליחות וכל פעולה בשליחות, צריך לחיות באופן יום-יומי עם ההוראות והשיחות שמגיעים יום-יום".

"
כשהרבי מדבר שיחה, וכשמגיע ר"ד, על השלוחים לעסוק בזה ולא לשכוח לרגע ש"אברהם הוליד את יצחק" למהר וללמוד ולהפנים ולחיות את זה", הכריז בפאתוס.

הרב קוטלרסקי אף דיבר ברגש רב על כך שהרבי הוא המארח של הכינוס, ונוטל על כתפיו את האחריות על כל ענייני השליחות.

הרב קוטלרסקי סיים את דבריו בייחול שהכינוס הבא יתקיים בירושלים עיר הקודש.

בסיום דבריו, הזמין את הרב יהודה קרינסקי לשאת דברים. הרב קרינסקי פתח את דבריו באמרו כי הרב קוטלרסקי הזכיר שמות של אנשים שונים שסייעו לכינוס, אך אדם אחד הוא שכח - את הרב קוטלרסקי בעצמו.... הרב קרינסקי הודה לרב קוטלרסקי מעומק הלב בשם כלל השלוחים על התמסרותו ודאגתו העמוקה במהלך כל השנה, ובפרט בארגון הכינוס.

COL שלף מהארכיון את ההקלטה הנדירה מכינוס השלוחים תשנ"ב, והיא מוגשת להורדה.

לחצו להורדת ההקלטה

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.