מערכת COL | יום ז' חשוון ה׳תשע״ז 08.11.2016

"בבנקעט רואים העוצמה, השינוי חובק עולם" ● בלעדי

תגיות: נס ציונה
לראשונה, תסע קבוצת מקורבים לכינוס השלוחים הקרוב, עם תכנייה מסודרת ובין היתר, תכנס ל'בנקעט' המרכזי בכינוס העולמי ● היוזמה יצאה לדרך ביוזמת צעירי חב"ד, ומי שיעמוד בראש הקבוצה הוא שליח הרבי בנס ציונה, הרב שגיא הר-שפר ● מה המיוחד בקבוצה זו שלא היה בעבר, למה צריך את זה, ומי ישתתף בה? בראיון ל-COL חושף הרב שגיא לראשונה פרטים על הפרוייקט המיוחד. עוד בכתבה המלאה: פרסום ראשון של מסגרת התכנייה  לראיון המלא
למעלה: השליח הרב שגיא הר-שפר. למטה, נוסעים לרבי: עם קבוצתו בג' תמוז האחרון

כתב COL

שליח הרבי בנס ציונה הרב שגיא הר שפר קיבל ערב אחד טלפון מפתיע מהרב מנדי קרמר, מצעירי אגודת חב"ד. על הפרק, הצעה מאתגרת: לקראת כינוס השלוחים הקרוב, לארגן יחד עם שלוחים נוספים נסיעה מאורגנת של מקורבים, עם תכנייה מסודרת וכניסה ל'בנקעט' המרכזי.

מאז, הדברים התגלגלו, תכנית המסגרת גובשה, ההרשמה בשלבים אחרונים, והקבוצה הראשונה מסוגה תצא להשתתף בכינוס השלוחים הקרוב.

"פנו אלי לרכז תכנייה מסודרת למקורבים, יחד עם עוד שלוחי חב"ד", מספר ל-COL הרב שגיא הבוקר בראיון. "נכון, זו לא הפעם הראשונה שאני מארגן קבוצת מקורבים, ובג' תמוז האחרון היתה האחרונה, אבל הפעם התבקשתי לארגן תכנייה מסודרת למקורבים מרחבי הארץ, מה שנקרא 'הכל כלול'. מסידורי הטיסות, השהות שם, תכניות, סיורים, התוועדויות, גשמיות ורוחניות."

מדוע צריך את המסגרת הזאת, ומה היא שונה מכל שליח שלוקח איתו לכינוס מספר מקורבים?

"שאלה מצויינת. השליח נמצא בכינוס ועסוק בתכנים ובתכניות, ולא תמיד יש לו זמן להקדיש במיוחד למקורבים שהביא איתו, והם עלולים להסתובב באפס מעשה, וזה חבל. מאידך, אם השליח יקדיש תכניות למקורבים שלו – הוא יפסיד את התכניות של הכינוס... זה הרעיון שעומד מאחורי הארגון הזה.

"לכן עבדנו אני ועוד מספר שלוחים על תכנית מיוחדת, הכוללת סדר יום עשיר בפעילות רוחנית, עם התוועדויות של משפיעים מהשורה הראשונה. כן, יהיו גם 'נגיעות' של יציאה לטיול, לדוגמא: הצצה לבתי חב"ד של השלוחים ברחבי ניו יורק, התוועדות במוצ"ש בבית חב"ד במרכז מנהטן, ביקור ב'גראנד זירו', פסל החירות, מוזיאון יהודי הנמצא בסמוך. אך כאמור, אלו רק 'נגיעות'. העיקר והמוטו זה הנסיעה לרבי, וכניסה לבנקעט, שם יחוו את העוצמה. יהיה להם הרבה מה לספר בבית...

מי למעשה קהל היעד?

קהל יעד ראשון, הם המעגל הקרוב סביב השליח: מקורב של בית חב"ד שכבר לומד חסידות והתקדם, והגיע הזמן שייסע לרבי. השליח מכיר אותו זמן רב, ועכשיו הוא אומר לו: "בא איתי לרבי".

"קהל יעד שני: חסידי חב"ד לכל דבר ועניין, קשורים לשליח, אבל לא היו אף פעם אצל הרבי ואין להם איפה להיות וגם לא מסגרת מסודרת. המטרה היא קודם כל נסיעה לרבי נשיא דורינו לחיזוק ההתקשרות לאילנא דחיי, וגם להכיר להם את המוסדות המרכזיים של חב"ד בליובאוויטש. הם מקבלים מסגרת הולמת: תכנית לימוד מסודרת ב-770, עם נסיעה לאוהל, שיעורים, התוועדויות.

"כאמור, בג' תמוז ערכנו נסיעה של מקורבים מהמעגל הראשון, שהוכתרה בהצלחה רבה. זה בהחלט נתן דחיפה למהלך הנוכחי.


הרב שגיא הר שפר עם מקורבים אצל הרבי: בשדה התעופה, בחזית 770, וליד האוהל הק'


איך מסתדרת תכנייה אחידה ל'שני המעגלים' הללו?

"גם חסיד שהיה 10 פעמים אצל הרבי צריך לעבור ריענון. בדיוק כמו חייל מילואים, שיודע הכל אבל בכל פעם עובר ריענון מחדש. חסיד לפני שנכנס לרבי ולאוהל, צריך לעשות הכנה ראויה, ללמוד 'קונטרס ההשטתחות', וכל מה שחסיד צריך לעשות, וזה תקף לגבי כולם בשווה. מדובר באנשים להם זו הפעם הראשונה, והם ודאי צריכים את זה. גם מי שהיה כבר אצל הרבי, זה לא יזיק לו לרענן 'הוראות בטיחות'...

איך זה מאורגן למעשה? טסים כולם יחד?

"באופן כללי אירגננו ארבע אפשרויות טיסה בחברות שונות ולכל טיסה אורך זמן שונה לשהות אצל הרבי. יש כאלו, נניח אנשי עסקים, שרוצים את התכנייה הקצרה יותר, לנסוע בחמישי ולחזור בסוף הבנקעט. התכנית היא אותה תכנית, אך יש כמה אפשרויות טיסה ובהתאם לכך פרק הזמן בו שוהים אצל הרבי במסגרת זו. יש גם כאלה שקנו כרטיסי טיסה יחד עם השלוחים, היו כאלו שקנו באופן עצמאי, ויש גם כמה שהתקשרו מבתי חב"ד בעולם וביקשו לחבור אלינו שם, אצל הרבי.

מה היקף השלוחים והמקורבים שישתתפו?

"כרגע אנו בתהליך הרישום, מדובר בכמה עשרות, כרגע יש כ-20 איש. הטיסות כמעט מלאות ואני מעריך שבסופו של יום יהיו כמה עשרות.

הייתה לך התלבטות האם לצרף מישהו לקבוצה?

"גם זה קורה. יש יהודי חביב שמגיע להתפלל בבית חב"ד מידי פעם, וביקש להצטרף לנסיעה כי רצה "טיול לאמריקה במחיר מוזל". אמרתי לו שאני לא סוכן נסיעות, המשתתף חייב להיות מ'קהל היעד'...

שינוי חובק עולם

מדוע דווקא לכינוס השלוחים?

"כל הזדמנות היא טובה להביא אנשים לרבי. עשינו קבוצה לג' תמוז שמאוד הצליחה. אין דבר יותר גדול מזה שהמקורב שלך רואה את העוצמה, הוא חש חלק ממהפך עולמי בעולם כולו. בעבר הבאתי מספר מצומצם של מקורבים לכינוס. כשרואים את העוצמה, מבינים שזה לא איזה שליח בנס ציונה, שעשה משהו. אלא השינוי בנס ציונה, הוא למעשה חובק עולם!

"אמחיש זאת: כל אחד שמגיע פעם ראשונה בחייו ל-770, הוא מקבל 'שוק'. בוידאו ובתמונות, זה נראה אולם ענק, והנה הוא רואה אולם לא גדול במיוחד. הוא שואל "זה כל האולם?..." בדיוק את אותה ההפתעה, אבל באופן הפוך, הם מקבלים כשרואים את חב"ד כמה שהיא גדולה. זה פועל המון, אדם מפלס דרכו בקושי מתכנייה לרעותה, זה משהו עצום. אני גם מציע לשלוחים: רק תביאו אותם, זה יותר מהכל..."

*

לצפיה בתכנייה המיוחדת - לחץ כאן
להרשמה, הרב שגיא הר-שפר: 054-6506770

הערה: מסגרת התכנייה המתפרסמת כאן לראשונה, היא בשלבי סגירה אחרונים, וייתכנו שינויים.


הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.