מערכת COL | יום ו' חשוון ה׳תשע״ז 07.11.2016

המעצמה: ה'תלמידים השלוחים' לישיבות ברחבי הארץ התכנסו

ביום חמישי האחרון, קיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי' את כינוס התלמידים השלוחים, בו נטלו חלק למעלה מ-70 תלמידים-שלוחים היוצאים ביום שלישי הקרוב לישיבות "תומכי תמימים" בכל רחבי הארץ ● מי נאם? מה הוחלט? ומה היו רגעי השיא? ● דיווח מיוחד וגלריית ענק מאת הצלם שימי קוטנר  התלמידים השלוחים התכנסו
המעצמה: ה'תלמידים השלוחים' לישיבות ברחבי הארץ התכנסו
צילום: שימי קוטנר, COL
ביום חמישי האחרון, קיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי' את כינוס התלמידים השלוחים, בו נטלו חלק למעלה מ-70 תלמידים-שלוחים היוצאים ביום שלישי הקרוב לישיבות "תומכי תמימים" בכל רחבי הארץ.

הכינוס נפתח בנסיעת כלל השלוחים אל האהל הקדוש, סדר חסידות נערך ב'טענט' הסמוך, בו למדו השלוחים את המאמר "אל יפטר אדם מחבירו אלא מתוך דבר הלכה" שנאמר על-ידי הרבי במיוחד לקבוצת התלמידים השלוחים.

לאחר תפילת שחרית, התיישבו השלוחים לכתיבת פ"נ וחתימה על הפ"נ הכללי. רגע השיא היה כאשר נכנסו כל התלמידים-השלוחים יחדיו אל האהל הקדוש, יחד עם המנהל הרוחני ומשפיע ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית - 770, הרב שלמה הכהן זרחי, שקרא את הפ"נ הכללי.

לאחר מכן, נפתח מושב הבוקר בסמיכות לאהל הקדוש. ראשון הדוברים היה הרב לוי יצחק וובר, שליח הרבי בפילדלפיה, שתיאר את גודל השפעת השלוחים על הצעירים מהם, החיות אותה הם מפיחים בכתלי הישיבות וההתמסרות הנדרשת מהם לכל אחד ואחד.

הרב יצחק גולדשמיד, שליח הרבי בלונג-איילנד, התמקד בנאומו בשיחת כינוס השלוחים תשמ"ז, בה ביאר הרבי את החילוק בין שליח לעסקן ציבורי. הרב גולדשמיד פירט כיצד על השלוחים להיות בבחינת 'חי בעצם' בכדי לפעול ולהיות 'חי להחיות', והדגיש כי בתלמידי הישיבות יש להדגיש כל העת את עיקר תפקידם, לימוד התורה ותורת רבינו בייחוד. 

בין הדברים, אמרו השלוחים 'לחיים' זה לזה ופרצו בריקודים סוערים, כשהתחושה המשותפת לכולם: "אשרנו מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו ומה יפה ירושתנו".

מושב הצהריים נפתח בתפילת מנחה בביתו הק' של הרבי, כשלאחריה נערכה התמונה המסורתית על רקע בניין בית חיינו - 770. מיד לאחר התמונה, פרצו השלוחים במעגל נלהב עם הניגון "שלוחי אדוננו", ובלבות כולם מפעמת ההרגשה הברורה כי הרבי מלווה את כל אחד ואחד מהם בשליחותו ובמקומו.

הרב שלמה שטרנברג, המנהל הרוחני של ישיבת "חובבי תורה", נשא משא מאלף שנמשך שעה ארוכה אודות תפקיד השלוחים והדרכים לביצוע השליחות. השלוחים כרו אוזן ורשמו לעצמם את הדברים המאלפים.

לאחר מכן הוזמן הרב מיכאל אהרון זליגסון, משפיע בישיבת "אהלי תורה" ומעורכי ה'מפתחות' בתורת הרבי, שנשא סקירה מאלפת אודות שליחת התלמידים השלוחים, למן ראשיתה בשלהי שנות היו"ד, ועד לסדר הדברים בשנות הנפלאות. עיקרה של הסקירה עמד אודות השלוחים לאוסטרליה ששנה זו מציינת יובל לשליחותם.

הכינוס רב הרושם נחתם בסעודת-התוועדות רעים, בה נשאו דברים כמה מהתלמידים השלוחים, הועלו עצות ורעיונות כיצד לבצע את עבודת השליחות על הצד הטוב ביותר, שיביא בקרוב את הייעוד המיוחל בביאת משיח צדקנו.

הצלם שימי קוטנר מגיש גלריית ענק.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.