מערכת COL | יום י"ט אלול ה׳תשע״ו 22.09.2016

מבצע תפילין וקול שופר ברחבי ניו יורק ● מיוחד

הרב יוסף הרטמן שחזר בימים אלו מ'בית חיינו', מסכם מבצע תפילין ומבצע שופר ברחבי ניו יורק, יחד עם 'חוליות' התמימים ● נכרי שמקבל כל שבוע שיחת השבוע ונש"ק, הלוחם מויאטנם שהניח תפילין, עובדות המספרה שהפסיקו עבודתן לשמוע שופר ● מדוע נאספו הרופאים והעובדים מאחורי הדלת? וגם: קול השופר שפיצח "אגוז" קשה  קול השופר ברחבי ניו יורק
מבצע תפילין וקול שופר ברחבי ניו יורק ● מיוחד


בימים אלו, חזר הרב יוסף הרטמן מ"בית חיינו" לביתו בנחלת הר חב"ד בקריית מלאכי. ביום שישי, לפני שבועיים, הצטרף לאחת ממאתיים החוליות של התמימים ה"כובשות" את רחבי ניו-יורק בכל ערב שבת.

הרב י. הרטמן שליח הרבי נשיא דורנו, לנחל'ה, מחנך ופעיל וותיק ב"מבצע תפילין" סיפר ל-COL:

".....הצטרפתי לשני התמימים: ישראל ארבוב, מנחם מענדל רסקין. המבצע מתנהל בצורה צבאית כמעט.לכל תמים ישנן רחובות מוגדרים בהם הוא פועל. למעלה מארבע מאות תמימים יוצאים בכל ערב ש"ק ברכבות באוטובוסים וברכב שכור (כדי לחסוך בזמן).

...הגענו לרובע קווינס. התמים ישראל ארבוב הלך לבדו ואני נותרתי עם מענדי רסקין. (בהשגחה פרטית, הוא נכדי...) נכנסנו לבית מרקחת ענק. בעל הבית מקבל אותנו בחיוך לבבי. הבוקר הספיק להניח תפילין אך מעוניין לשמוע שופר. תקעתי בשופר....

"מסתבר שקול התקיעה משך לחנות יהודי קשיש, חובש כובע ויאטנמי מרופט, לחם במלחמת ויאטנם. הוא התרגש מאד לשמוע את קול השופר, נכנס לחנות והניח תפילין עם מענדי שי', בשמחה ובהתרגשות רבה. ספרנו לו כי יש לי בן =הרב מנחם הרטמן ונכד הרב אברהמי הרטמן, בשליחות הרבי נשיא דורנו בויאטנם. הוא הופתע והתרגש לשמוע כי ישנם יהודים במקום ומתקיימת פעילות רוחנית במקום רחוק זה, בו לחם בצעירותו.

"היעד הבא חנות גדולה למזון. הבעלים -נכרי המבקש באופן קבוע, את שיחת השבוע ושני נרות לשבת עבור....."אשתו" היהודייה, ר"ל. בלי "כוונה" הוא משמש שליח ובזכות המצווה, בעז"ה, ייפרדו זה מזו והיא תבנה בית יהודי נאמן....

..."אינני מעוניין לשמוע שופר" מקדם את פנינו בעל מספרה ענקית. בפנים יושבות שלוש עובדות הממתינות לנשים.... כשהן שומעות את הצעתנו באנגלית כמובן, מיד שלושתן קמות מכיסאן ומביעות את רצונן לשמוע שופר....בהתרגשות רבה הן מניחות כיסוי ראש ושפתותיהן מרחשות תפילות ובקשות בעת רצון זו.... אכן,לב ישראל ער!

אנו עוברים כשלושים חנויות, נתקלים בטיפוסים שונים. המשותף לכולם: קבלת פנים חמה ולבבית, זו תוצאת של שנת עבודה תמימה,התמימים היקרים שי' מסורים מאד, הם נוסעים למבצע תפילין, בשלג ובכפור, לעיתים בחום הכבד והמחנק של ניו יורק. בטוחני כי כך מתקבלים כל ארבע מאות התמימים שי' בהם תלמידי ה"קבוצה" מאה"ק ותלמידי "אוהלי תורה" ואחרים. בשנת היובל למבצע תפילין שהוכרז ע"י הרבי נשיא דורנו, בשנת ה'תשכ"ז, בימי המתח והחרדה,
לפני מלחמת "ששת הימים", כיום, ניתן לקבוע כי, ב"ה, נוצר מהפך עצום בעם ישראל, מאות אלפים ואולי מיליונים של יהודים הניחו תפילין. רבים מהם יצאו מגדר של "קרקפתא דלא מנח"....

אגוז קשה לפיצוח

...לפני שנכנסים לחנות הבאה "מכין" אותי נכדי כי מדובר ב"אגוז" קשה לפיצוח. בכל שבוע מבטיח כי יניח בשבוע הבא... אמרתי לו כי מניסיוני העשיר, צריך להתחיל בתקיעת שופר והנחת התפילין תבוא בקלות לאחר שהלב היהודי ייפתח..... אכן כך בדיוק היה. הייתה לו התלבטות קלה אך כששמע ש"באתי במיוחד מישראל" כדי לזכותו בתפילין נאות לבקשתנו.

אחדים ניצלו את השעה המיוחדת ועת רצון של תקיעת שופר בחודש אלול, בשנת "הקהל". הסברנו, בעיקר הת' מענדי שי' באנגלית רהוטה, כי מאירים עתה "י"ג מידות הרחמים". ניתן לבקש ולאידך לקבל החלטות טובות. הליטו את ראשם בכפות ידיהם ומלמלו חרש...

צעיר עצר אותנו על המדרכה, שאל אם יש לנו שופר השבנו בחיוב. בהשגחה פרטית היה זה מול בית משותף גדול בו מתגורר מקורב של מענדי שי'. הוא צלצל איליו לרדת למדרכה ושניהם שמעו את קול השופר ב"רשות הרבים"...

בקרנו בשלוש קליניקות של רופאים. הם מקבלים חומר על פרשת שבוע ושומעים בצימאון דבר תורה על הפרשה. ביניהם, קליניקה משותפת ליהודים ולהבדיל, לנכרים. המזכירה מקבלת את פנינו ומבקשת להמתין עד שהד"ר יסיים את הטיפול בלקוח. כאשר יצא אלינו הד"ר הכנסנו לחדר בדיקות ריק שם שמע שופר. הקולות של השופר בקעו החוצה.

כאשר יצאנו מהחדר ראינו כמה רופאים ועובדי המקום שנאספו מאחורי הדלת לשמע הקולות המשונים והמוזרים שבקעו מהחדר...."

בדרך חזרה, מספרים שני התמימים הנ"ל סיפורים מרתקים על תוצאות "מבצע תפילין" על צעירים שהתקרבו לחיי תורה ומצוות, התקשרו לרבי.

הגיעו ללמוד ב"770" באו להתפלל בציון הקדוש, כתבו פדיון נפש לראשונה בחייהם ועוד. בכל חנות, בית מרקחת, מסעדה אמרו לנו "היהודים הפשוטים": "צריך משיח עכשיו!"... באמונה טהורה ותמימה.

נוכחנו שוב ושוב כי לב ישראל ער הוא. מתחת למעטה העבה של "קוצים" "בוץ" רוחניים, שוכנת נשמה טהורה "יהלום" כפי שאמר מורנו הבעש"ט."

סיכמנו: יום אחד של פעילות, כדגם לכל הפעילות הקדושה והענפה המתבצעת בכל ערב שבת ע"י התמימים היקרים שי'. אברכים נשואים גם כן יוצאים ברכבם למבצעים... ב"ה, ישנה פעילות מבורכת בניו יורק ובכל העולם, כולל כמובן בארצנו הקדושה... המבצע הסתיים להיום...מגיעים חזרה ל"770"...הנה ה"חדר" של הרבי נשי"ד... לצערנו ולכאבנו הוא אינו מואר בגשמיות כמו בימים ההם...יורדים ל"זאל" לבית הכנסת ובית המדרש רואים את "הכיסא" המכוסה.... הלב ממש מתפלץ לרסיסים... כמו מאליה פורצת בקשה=זעקה פנימית מעומק הלב:

"ריבונו של עולם עשינו מה שציוותנו, עשה אתה את מה שצריך והבא לנו את הגאולה האמיתית והשלימה מיד ממש עוד בשנת "הקהל" זו!

"רצוננו לראות את מלכנו! עם ישראל מוכן ודורש גאולה עכשיו! רבנו הקדוש! רוצים לראותך למטה מעשרה טפחים כאן איתנו. "מלך ביופיו תחזינה עינינו" בגאולה האמיתית והשלימה בבנין בית המקדש השלישי בירושלים הקדושה והשלימה בארצנו הקדושה והשלימה, בחסד וברחמים."
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.