מערכת COL | יום ט"ו תמוז ה׳תשע״ו 21.07.2016

בכפר ורבורג חגגו את "חג הגאולה" עם סעודת הודיה

תגיות: יוסף הרטמן
במוצאי יום שלישי י"ג בתמוז תשע"ו התקיימה במושב כפר ורבורג בדרום "התוועדות" לרגל "חג הגאולה" של רבי יוסף יצחק שניאורסון, האדמו"ר הקודם של חסידות חב"ד ● הרב יוסף הרטמן, המעביר במושב חוג קבוע על פרשת השבוע, ריתק את הנוכחים בסיפורים על מסירות נפשו של הרבי הקודם לפני המאסר ובעת המאסר, ועל ניצחון היהדות ● האירוע אורגן ע"י השליח ומנהל בית חב"ד במקום הרב שמואל זוהר ורעייתו חנה וילדיהם  חג הגאולה בכפר ורבורג
בכפר ורבורג חגגו את

במוצאי יום שלישי י"ג בתמוז תשע"ו התקיימה במושב כפר ורבורג בדרום "התוועדות" לרגל "חג הגאולה" של רבי יוסף יצחק שניאורסון, האדמו"ר הקודם של חסידות חב"ד.

האירוע נפתח ב"סעודת מצווה" בשרית וכיבוד כיד המלך שאורגן ע"י השליח ומנהל בית חב"ד במקום הרב שמואל זוהר ורעייתו חנה וילדיו. למעלה משלושים גברים ונשים, שישבו בנפרד, בסוכת הענק של אודי ותמי אגרנוב במושב נהנו מאד מה"קמח". לאחר מכן הגיעה גם ה"תורה". "אם אין קמח אין תורה" אמרו חכמינו....

הרב יוסף הרטמן, שליח הרבי לנחלת הר חב"ד בקרית מלאכי, המעביר במושב חוג קבוע על פרשת השבוע מידי יום שלישי בערב, ריתק את הנוכחים בסיפורים על מסירות נפשו של הרבי הקודם לפני המאסר ובעת המאסר. המאסר התקיים לפני 89 שנה בדיוק ברוסיה הקומוניסטית.כן ביאר בהרחבה: מדוע החג קשור לכולנו?

"מי ניצח במאבק שניטש, קרוב למאה שנה, הקומוניזם או היהדות?" שאל הרב הרטמן. התשובה כמובן היהדות ניצחה.! הקומוניזם התפורר וקרס, ב"ה, בשנת תש"נ (1990) אך "עם ישראל חי וקיים"!

הרב שמוליק זוהר אמר דברי תורה וברכה וסיפר סיפור מרתק על הרבי נשיא דורנו, חתנו של הרבי הקודם האדמו"ר הרי"יצ.

רב המושב הרב נעמן שליט"א אמר דברים מענייני דיומא ובירך בחום, את אנשי חב"ד הפועלים כאן ובכל העולם במסירות נפלאה, בשליחות הרבי ובכוחו וזוכים להצלחות כבירות בקירוב לבבות, בדרכי נועם ובשמחה.

הוקרנו שני סרטונים על המחתרת החסידית ברוסיה באותם ימים ועל הרבי נשיא דורנו. החברים שרו ואמרו ל"חיים". הערב המוצלח הסתיים בתפילת ערבית במניין.

הייתה זו גם "סעודת הודאה" לקדוש ברוך הוא על החלמתו המלאה של בעל הבית =החבר היקר אודי אגרנוב. הרב הרטמן הזכיר לנאספים כי בדיוק בשנה שעברה בערב הזה (י"ג בתמוז) אודי נסע למרכז רפואי כיוון שלא חש בטוב, כמובן גם רעייתו תמי הצטרפה. המוזמנים "חגגו" בביתם בלעדיהם... היום, ברוך השם, כולם כאן בריאים ושמחים.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.