מערכת COL | יום כ"ח סיון ה׳תשע״ו 04.07.2016

בישיבת הקטנה "תורת אמת" מתעמקים נגלה ובחסידות

עם סיומו של ה'מבצע-תורה' הקודם שהתפרס על פני חודשי החורף, החליטו בישיבת הקטנה "תורת אמת", לפתוח במבצע חדש ומיוחד מסוגו שיגרום תוספת בלימוד התורה - לא רק בכמות, אלא גם ובעיקר באיכות ●  כך נולד המבצע הנוכחי, במהלכו מתעמקים התמימים מידי שבוע בסוגיא אחת נבחרת בנגלה, ובסוגיא אחת נבחרת בחסידות  מתעמקים נגלה ובחסידות
בישיבת הקטנה
הנכנס בימים אלה לזאל הישיבה הקטנה "תורת אמת" בירושלים, אינו יכול להסתיר את התפעלותו לנוכח עשרות התמימים היושבים ומפצחים 'חקירה' ידועה של הגאון ר' חיים מבריסק, העוסקת בגדרים בסיסיים בדיני ירושה.

קבוצה אחת של תמימים מתווכחים בלהט בהבנת הדברים, וקבוצה אחרת מצטופפת סביב שולחנו אחד הר"מים כשהם מבקשים להבין את לשונו המיוחדת, ובהחלט ניתן לומר שהזאל 'רועש' בקול לימוד תורה.

המחזה הנפלא הזה, הוא פרי עמלם המשותף של ראש הישיבה, הרב ראובן שי' בורושנסקי והתלמידים השלוחים, שעם סיומו של ה'מבצע-תורה' הקודם שהתפרס על פני חודשי החורף, החליטו לפתוח במבצע חדש ומיוחד מסוגו שיגרום תוספת בלימוד התורה - לא רק בכמות, אלא גם ובעיקר באיכות.

כך נולד המבצע הנוכחי, במהלכו מתעמקים התמימים מידי שבוע בסוגיא אחת נבחרת בנגלה, ובסוגיא אחת נבחרת בחסידות. 

מידי שבוע מתפרסמת חוברת ערוכה ומושקעת המכילה בתוכה את הסוגיות לשבוע הנוכחי. כך לדוגמא, בשבוע הראשון למדו התמימים סוגיא בנגלה מחידושי ר' חיים ובחסידות למדו סוגיא ערוכה בנושא 'מהות הספירות'. ובשבוע השני ילמדו התמימים סוגיא בנגלה מה'קצות', ובחסידות - בעניין שכל ומידות, וכן הלאה לאורך זמן המבצע.

את החוברות המושקעות ערך נו"נ בישיבה הרב מאיר שי' בריכטא, בסיועו הרב של הת' השליח מנחם מענדל שי' טל.

יריית הפתיחה של המבצע הייתה במהלך כינוס מיוחד וחגיגי שערכה הנהלת הישיבה לכבוד חלוקת תעודות למצטייני המבצע הקודם. בנאומו חשף ראש הישיבה את פרטי המבצע הלא-שגרתי, ומאז - הישיבה כולה נכנסה להילוך גבוה בלימוד התורה לנחת רוח כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו ולזירוז התגלותו.

אך גם ראש הישיבה עצמו לא שיער איזו הפתעה מצפה לו ולכל התמימים...: במהלך הכינוס דיבר גם המשגיח הרב מאיר שי' מחפוץ ועורר את התמימים על הצורך וההכרח להשתתף במבצע חשוב זה. לאחר סיום דבריו ביקש הרב מחפוץ להודיע שכתוספת חיזוק לתמימים המשתתפים במבצע, הוא מקבל על עצמו לדאוג שתתקיים הגרלה ביניהם על כרטיס טיסה לרבי! ההפתעה הייתה עצומה, והתמימים הנרגשים פצחו בשירת "טייערע ברידער"...

כל זאת בנוסף על התכנית המקורית, לפיה ייצאו התמימים למסע בארץ הקודש למשך יומיים, ועל ידי המבצע יוכלו לממן את השתתפותם במסע החווייתי.

ואם בכל זאת לא די, הרי שלמבצע זה מתווסף גם מבצע של א.ת.ה בישיבה כהכנה לג' תמוז, בו מוסיפים התמימים בלימוד חסידות ובפרט בלימוד המאמר 'ואתה תצוה' אשר מידי הפסקת צהריים נמסרים שיעורים , והתמימים מקשיבים ומסכמים. וכן מוסיפים בהנהגה חסידית וזוכים בספרי קודש בסך כספי גבוה.

אין ספק, שההתעוררות המיוחדת בישיבה להוספה בלימוד נגלה וחסידות בכמות ובאיכות, תזרז ותביא בפועל את התגלות הרבי ותיכף ומיד ממש.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.