מערכת COL | יום כ"ה אייר ה׳תשע״ו 02.06.2016

נפטר דוד צ'ייס ע"ה ששימש כיו"ר קרן ידידי מחנה ישראל

תגיות: מחנה ישראל
בארה"ב נפטר היום מר דוד צ'ייס ע"ה ששימש כיו"ר קרן ידידי מחנה ישראל ● בשנת תשמ"ח הזמין צ'ייס את הרבי להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה ל-770. הרבי נענה בחיוב, והתנה ב‘דיל' איתו: צ'ייס ינאם באידיש, והרבי ישתתף באירוע ● צ'ייס הסכים ל'עיסקה', ובאירוע אמר: "רבי איך האב דיר ליב זייער זייער" (רבי אני אוהב אותך הרבה מאוד)  נפטר דוד צ'ייס ע"ה
נפטר דוד צ'ייס ע
בארה"ב נפטר היום מר דוד צ'ייס ע"ה ששימש כיו"ר קרן ידידי מחנה ישראל.

במהלך חלוקת דולרים שהתקיימה ביום ראשון ט"ו אלול תשמ"ח ניגש ר' דוד מר דוד צ'ייס, וסיפר לרבי כי בתוכניתו להרחיב ולהגדיל את בנין 770 לבנין גדול ומפואר. הוא הסביר לרבי את כל פרטי העניין, ולאחר מכן ביקש–הזמין את הרבי להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה שברצונו לערוך באותו יום בחצר 770.

להפתעתו ולהפתעת הכל נענה הרבי בחיוב להזמנה, אלא שהתנה עמו תנאי, וכפי שכינה זאת הרבי ‘דיל' עם מר צ'ייס. העסקה הייתה שמר צ'ייס ינאם בטקס הנחת אבן הפינה בשפת האידיש - שהיא שפת אמו. הרבי לחץ את ידו של מר צ'ייס במשך כל השיחה עמו, ואמר שאם מר צ'ייס יכין נאום באידיש הרבי יואיל להגיע לטקס הנחת אבן הפינה. מר צ'ייס הסכים ל'עיסקה' ואמר לרבי באידיש: "להתראות ב-5.00".

במעמד מר צ'ייס פתח את דבריו באנגלית על הזכות הגדולה שנפלה בחלקו לבנות כאן את בית מדרשו ומרכזו העולמי של הרבי שליט"א, ואז הוסיף (באנגלית): רבי, אמנם התחייבתי לך לדבר באידיש, אך מה אעשה ושכחתי שפה זו כמעט לגמרי והדבר קשה עלי, אך זאת אומר: "רבי איך האב דיר ליב זייער זייער (רבי אני אוהב אותך הרבה מאוד)", באחלו לרבי בריאות והצלחה סיים מר צ'ייס נאומו.

גם לאחר מכן זכה מר צ'ייס לקירובים גדולים.

ברוך דיין האמת
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.