מערכת COL | יום ט"ו אייר ה׳תשע״ו 23.05.2016

"רַאבִּינוֹ פרקש, אין לי מילים להודות" • סיפור מרגש

הרב זלמן פרקש, משפיע ישיבת חב"ד בבואנוס איירס בסך הכול נכנס למכולת לרכוש מספר מוצרים • המוכר נקב בשמו, "רַאבִּינוֹ פרקש", ואחד העומדים בחנות פנה אליו נרגש וסיפר לו את הסיפור המדהים • כיצד השפיע סיפורו של הרב יקותיאל פרקש שליט"א על הרופאה שניצלה על חייו של יהודי בארגנטינה? • סיפורו של הרב פרקש בעדות אישית, והסיפור המלא - בכתבה המלאה  מצווה גוררת מצווה 
הרב יקותיאל פרקש בראיון לחברת JEM. בעיגול: בנו הרב זלמן (עיבוד: COL)

הרב זלמן פרקש, משפיע ישיבת חב"ד בבואנוס איירס, ארגנטינה סיפר ל-COL את השתלשלות הסיפור:

כאשר הוא נכנס לחנות המכולת לרכש כמה מוצרים קידם אותו המוכר בברכה ונקב בשמו, "רַאבִּינוֹ פרקש". אחד הנוכחים במקום פנה לרב פרקש בהתלהבות, ושאל אותו האם הוא-הוא הרב פרקש. לאחר בירור קצר התברר, כי אותו יהודי התכוון לאביו של הרב זלמן, הגאון החסיד הרב יקותיאל פרקש.

לפני מספר שנים התראיין הרב פרקש האב לתכנית My Encounter של חברת JEM וסיפר על מופת מופלא שחולל הרבי לאשתו של רופא אתו הוא עמד בקשר אודות הטיפול בבתו שהיתה חולה באותו זמן. הרבי הורה לאשה להתחיל לשמור על כשרות האכילה והשתייה וחייה ניצלו באופן ניסי.

לאחר שנודע לאיש כי מדובר באביו של הרב זלמן, הוא החל לספר בהתרגשות: "שמי הספרדי הוא מיגל, אך שמי היהודי הוא ישראל הכהן ריין. אני מתגורר באסונסיון, פארגוויי.

בשנה שעברה חליתי במחלה קשה, עד שהרופאים אמרו נואש. "באותו זמן שוטטתי באחד הימים באתרים, עד שהגעתי לסרטון שבו מספר אביך - הרב יקותיאל פרקש - על בתו שחלתה, על הקשר עם אותו רופא, כיצד אשת הרופא חלתה גם היא ועל הוראת הרבי שתתחיל לשמור כשרות. "הפירוט של המצב והתיאור החי גרם לי להתחבר מאוד אל הדברים, ולאחר שצפיתי שוב ושוב בסרטון החלטתי שהדברים נוגעים אליי והחלטתי להתחיל לשמור כשרות.

"כאשר הגעתי לבית חב"ד כדי לבקש את עזרתם בהכשרת המטבח, עודד אותי השליח לעשות את הדברים, וכראיה לכך שהדבר עשוי להועיל לבריאותי - הוא הראה לי את הסרטון שאותו הכרתי היטב; הסיפור של הרב פרקש על הנס שאירע לאשת הרופא...".

סיכומו של הסיפור הוא שביתי הוכשר כהלכה ומצבי הוטב פלאים. אני כעת נמצא בבואנוס איירס ומנצל את ההזדמנות לרכוש מוצרים כשרים כדי להמשיך לעמוד בהחלטתי לשמור על כשרות האכילה והשתייה". "אנא", ביקש ישראל מהרב פרקש, "מסור לאביך היקר שאין לי מילים כדי להודות לו!".

לצפייה בסיפורו של הרב פרקש:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.