מערכת COL | יום י"ד ניסן ה׳תשע״ו 22.04.2016

מאות אלפים השתתפו בסדרים של חב״ד ● תיעוד עולמי מההכנות

כולם היו בסדר: מאות אלפי יהודים השתתפו בסדרי הפסח שארגנו בתי-חב"ד מסביב לעולם, על-פי הוראת הרבי ● בארץ לבד נערכו כמאתיים סדרים ● הסדרים הגדולים נערכים במזרח הרחוק ● מיוחד ב-COL: תיעוד ראשון מסביב לעולם  סדרי הפסח
מאות אלפים השתתפו בסדרים של חב״ד ● תיעוד עולמי מההכנות
ההכנות לסדרי הפסח מסביב לעולם (צילומים: באדיבות בתי-חב"ד)

חיים ברון

כולם היו בסדר: מאות אלפי יהודים השתתפו בסדרי הפסח שארגנו בתי-חב"ד מסביב לעולם, על-פי הוראת הרבי.

מאז עודד הרבי נשיא דורנו את קיום הסדרים הציבוריים, בתי-חב"ד עורכים סדרים המוניים אליהם מוזמנים כל יהודי המקום.

בארץ לבד נערכו כמאתיים סדרים המוניים. הסדרים הגדולים נערכים במזרח הרחוק, שם צפויים להשתתף אלפי מטיילים מישראל והעולם. בבתי-חב"ד אלו, מתחילים בדרך כלל את הסדר לפני כניסת החג, בכדי שיוכלו להסביר במקרופון למשתתפים את כל תוכנית הסדר. בחלק מהמקומות נערכים סדרים בשפות שונות, לפי אופי המשתתפים.
לבתי-חב"ד מסייעים מאות רבות של בחורים מישיבות חב"ד ברחבי הגלובוס, אותם הטיסו כמידי שנה ה'מרכז-לענייני-חינוך'. הבחורים עברו מבחנים מיוחדים ומי שנמצא מתאים שובץ לבית-חב"ד. עלות פרויקט הטסת הבחורים מתקרב לשני מיליון דולר.

ה'סדר' הראשון בעולם

הסדר הראשון בעולם ייערך בניו-זילנד, זו השנה הרביעית ברציפות, בניצוחו של השליח הרב אליעזר לייאנס. ליל הסדר המרכזי מתקיים בעיירת הנופש קווינסטאון באי הדרומי של ניו זילנד באולם מפואר והאוכל בושל על-ידי שף ישראלי מקומי.

"לא קל לערוך את ליל הסדר בניו זילנד כשאין שום דבר כשר להשגה וצריך לייבא הכל", סיפר הרב לייאנס ל-COL קודם כניסת החג, "את ההכנות התחלנו כבר חודשים קודם לכן כשהוצאנו משלוח גדול של מצות ובשר כשר מאסטרליה.

"בכלל זה הישג גדול שהצלחנו לקבל אישורים מיוחדים. עד לפני שנתיים היה אסור להכניס בשר כשר ונאלצנו לחגוג עם דג בליל הסדר. יש לציין שהשחיטה היהודית אסורה במדינה וכללי הייבוא של מוצרים טריים נוקשים ביותר".

עוד סיפר הרב לייאנס: "
כל שנה זה מרגש מחדש להכין את ליל הסדר בקצה העולם, בו חוגגים יהודים רבים שרובם מגיעים בספונטניות ממש ברגע האחרון, רק בזכות השלטים שלנו. 4 סדרים נוספים למטיילים נערכו בערים נוספות  במדינה  בעזרתו הגדולה של הרב משה קוטלארסקי סיו"ר המרכז לעניני חינוך".

מותג יהודי עולמי

הסדרים של חב"ד הפכו בעשורים האחרונים למותג יהודי שכולו אהבת ישראל. הרבי עורר פעמים רבות להביא את "הבן החמישי" לסדרים הציבוריים ועל-פי משנתו פועלים השלוחים ללא לאות, שבועות רבים לפני החג, באמצעות שלל קמפיינים, בכדי להגיע לכל יהודי ויהודי ולהזמינו לסדרים הציבוריים.

לידי המערכת הגיעו תמונות ראשונות מההכנות לסדרים הציבוריים.

COL מאחל לשלוחי הרבי המסורים, למשתתפי הסדרים ולכל בית ישראל - פסח כשר ושמח ושנזכה לחגוג עוד השנה בביאת משיח צדקנו בבית המקדש השלישי.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.