מערכת COL | יום ה' ניסן ה׳תשע״ו 13.04.2016

ספר חדש מגלה: המדע העכשווי מעיד כי "אין עוד מלבדו"

האם ידעתם כי גילוי מדעי שנתגלה רק לאחרונה בנושא כוח המשיכה מופיע כבר במאמרי אדמו"ר הזקן בעל התניא? האם ידעתם כי תבנית השרטוטים באלקטרוניקה זהה לגמרי לסדר השתלשלות העולמות? האם יש משהו מיוחד עליו ניתן להצביע במפת כוכבי הלכת בימי ההילולא של נשיאי החסידות? כיצד מתייחסת תורת החסידות למושג ה"זמן" ברובד הרוחני – ואיך זה קשור ל'תורת הייחסות'?  ספר חדש
ספר חדש מגלה: המדע העכשווי מעיד כי
"תבנית העולמות", ספרו החדש של הרב ישראל מרילוס
לקראת י"א ניסן, מתבשרים אנו על הופעת ספרו החדש של הרב ישראל מרילוס מבני ברק – "תבנית העולמות".

הספר מרכז מאות מאמרים ושיחות מכל הרביים על הענינים העמוקים ביותר בתורת החסידות ומַקבִּיל אותם עם תופעות הטבע ועם תגליות המדע. לדוגמה, כל השתלשלות העולמות מקבילה להפליא לשירטוטים ותרשימים באלקטרוניקה.

כמו בספריו הקודמים – "חכמת ישראל" ו"פיצוח הקוד השמימי" – מצליח המחבר בכתיבה קולחת ופשוטה לשלב פנינים יקרים מתורת החסידות ותורת הסוד, ולהצביע על השתקפות ברורה של עניינים אלו בעולם המחקר המדעי. הספר עוסק בתבניות מקבילות בתורה ובמדע המעידות על אחדות הבורא.

הספר כולל גם ביאור עמוק על מהות הזמן לאור תורת החסידות ומסביר את הסתייגותו של הרבי לגבי תורת הייחסות של איינשטיין. בנוסף מגלה המחבר לראשונה ביאור עמוק על תורת האבולוציה ע"פ הגישה של תורת החסידות. המחבר מתרץ בטוב טעם ודעת ענינים במדע שלכאורה נראים כסותרים למה שמובא בתורת החסידות – כגון סיבוב כדור הארץ על צירו ועוד.

על שליטתו של המחבר בחכמת המזלות כותב הגאון המקובל ר' יצחק מאיר מרגנשטרן שליט"א בהסכמה שנתן על הספר: "הרב המחבר הינו בקי נפלא בחכמת התכונה והשכיל ברוב חכמה לפשט את סוד העיבור וחכמת המזלות שרבים נבוכים בו".

בפרקים הראשונים מוצגים נושאים נבחרים מתורת החסידות כדי לגלות את עוצמתה של תורה זו. לדוגמה, סיפור יציאת מצרים, כפי שמשתקף עם כל פרטיו בכל הרמות: בתורה, בעם ישראל, בגוף האדם ובכל העולמות. וכן השתקפות הכלל "כל הגבוה ביותר נופל למטה ביותר", והרחבה גדולה על מעלתו של "מספר שמונה". כמו כן מוקדש פרק שלם על שיחה שמיימית שאמר הרבי למעלה מ-40 שנה לפני "ג' תמוז". הספר מלווה במראי מקומות, המאפשרים לכל המעוניין להרחיב ולהעמיק בנושא.

עבור לומדי התורה והחסידות, מהווה הספר תשתית רחבה למאמר חז"ל "קוב"ה אסתכל באורייתא וברא עלמא"; עבור אלו העוסקים בהבנת הקשר שבין תורה ומדע, יהיה החיבור מקור בלתי נדלה לדוגמאות מרתקות בנושא זה. אלו ואלו יווכחו כי עניינים שביסודם קשורים לכאורה עם כוח האמונה בלבד, הופכים לאחר עיון בספר לידיעה מוחשית.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.