מערכת COL | יום ב' ניסן ה׳תשע״ו 10.04.2016

מחר: יחנך מרכז מבקרים חדש במאפיית המצות בכפר חב"ד

מאפיית המצות בכפר חב"ד הפכה במשך השנים לאטרקציית ביקור ראשונה במעלה לתלמידי בתי ספר מכל רחבי הארץ, וגם למבקרים ואישי ציבור ● בימים אלו מסתיימת בנייתו של מרכז מבקרים חדש לע"נ ר' יעקב סטמבלר ע"ה, לטובת אלפי המבקרים בכל יום, ומחר (שני) בע"ה יושלמו העבודות ● מהנהלת המאפייה מספרים ל-COL: "להביא את מרכז המבקרים שלב אחד קדימה" ● סיקור מיוחד, תמונות מרכז מבקרים חדש
מחר: יחנך מרכז מבקרים חדש במאפיית המצות בכפר חב
כתב COL

מי שנכנס בימים אלו למרכז המבקרים בכפר חב"ד, יבחין בשילוט מהודר ומושקע עם איורים שובי עין על תהליך עשיית המצה. כל זאת, בסמוך לחלונות המפורסמים מהם מביטים התלמידים בהשתאות בכל התהליך: מחדר ערבוב הקמח במים, לישתו, דרך ה"פינרים" המרדדים את התערובת עד לקבלת הבצק, משם לשולחנות הרידוד במהירות גדולה, ועד למצה הריחנית היוצאת מהתנור הלוהט.

כך בונים מרכז מבקרים חדש

מאפיית המצות בכפר חב"ד, עוד מימי "הצריף" הקטן בימי בראשית, הפכה לא רק למאפיית מצות מהודרת, אלא כשם נרדף ל"מבצע מצה", בעידודו הישיר של הרבי. במסגרת המבצע, מגיעים אלפי ילדים מבתי ספר בכל רחבי הארץ, לסיור בלתי אמצעי בתהליך הכנת מצה שמורה: מרגע הלישה, ועד לאריזת המצה המוגמרת, כשכל ילד יוצא מהסיור ובידו מצה שמורה לליל הסדר. מבוגרים רבים ברחבי הארץ זוכרים עד היום את ימי בראשית ההם, כחוויה בלתי נשכחת.

גם אישי ציבור בכירים ופוליטיקאים, הגיעו לסיורים במקום כחלק בלתי נפרד מסיור בכפר חב"ד. עם השנים, המבנה שהוקם בפחונים, הפך למבנה אבן גדול, וכמות המבקרים עלתה לכדי אלפים ביום. השנה, החליטו במאפיית המצות ללכת שלב אחד קדימה: בניית מרכז מבקרים מהודר בהשקעה גדולה.

בהנהלת המאפייה מספרים בשיחה ל-COL:

"בכל יום מגיעים כאלפיים מבקרים למאפייה. לרגל ציון 6 שנים לפטירתו של ר' יעקב סטמבלר ע"ה ביום י"א ניסן, החליטה משפחתו להביא את מרכז המבקרים שלב אחד קדימה, ולשפץ אותו בהשקעה גדולה".

מה הניע אתכם למהלך?

"במהלך השנים, במכתבי הרבי למאפיית המצות, עודד מאוד את "מבצע מצה לתלמיד". החלטנו לתת תנופה חדשה לעניין, שכל מבקר לא זו בלבד שיראה את תהליך עשיית המצה, אלא גם ילמד על מושגי פסח: חמץ ומצה, מצה שמורה, ועוד מענייני החג.

"הרבי לימד אותנו שכל העולם נברא לשמש את הקב"ה. כמו שעם הזמן המאפייה השתכללה בכל ההידורים, כך גם "מבצע מצה" הוא חלק בלתי-נפרד מכך, וגם בזה השתמשנו במיטב השכלולים. זה 'מבצעי הרבי' נטו".

איך תהליך השיפוץ מתבצע, תוך כדי הסיורים של "מבצע מצה"?

"במשך היום מגיעים המבקרים, ובלילה ממשיכים לקראת סיום השיפוצים. בקרוב מאוד התהליך יושלם, ואלפי המבקרים יוכלו להנות מ"מבצע מצה" כסדרו וכהלכתו. ובע"ה שנזכה עוד בפסח זה לאכול מן הזבחים ומן הפסחים".

מי שנושא "מבצע מצה" בהוראת הרבי בער בקרבו, היה ר' יעקב סטמבלר ע"ה, והמרכז המבקרים החדש נבנה לזכרו ולע"נ.

צפו בתמונות ממרכז המבקרים החדש>>


הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.