מערכת COL | יום י"ד שבט ה׳תשס״ה 24.01.2005

השתתפות שיא ב"כינוס התמימים העולמי"

ביום יו"ד שבט, שבו מלאו חמישים וחמש שנים לנשיאותו של הרבי, התקיים בניו-יורק "כינוס התמימים העולמי", שיועד לקהל התמימים העצום שעשה את יום זה בחצרות קדשנו. למעשה, ניתן לקבוע כמעט בוודאות שבעשרת השנים האחרונות לא התקיים כל אירוע המיועד לתמימים, שנכח בו קהל רב כבכינוס זה. כ-1,500 תמימים (!), תלמידי ישיבות חב"ד-ליובאוויטש ברחבי העולם, ישבו תחת קורת גג אחת, התוועדו, ניגנו יחד, צפו בוידאו נדיר בפרסום ראשון, והאזינו לדברי המשפיעים שי'. דיווח מפורט וגלרייה עם עשרות תמונות - בכתבה מלאה.
השתתפות שיא ב
צילום: אשר ליצמן

הנהירה אל הציון הק' ביום יו"ד שבט הולכת ומתגברת משנה לשנה, כאשר בין הבאים בולטים תלמידי התמימים מכל רחבי העולם. בישיבות חב"ד בארה"ב ובקנדה ומקובל זה מספר שנים לעשות יום מיוחד זה בחצרות קדשנו, ב-770 ובסמיכות לאהל הק'. הכמות הגדולה בלעה"ר של התמימים השוהים בבית-חיינו, ובקשת כו"כ משפיעים שראו את נחיצות הדבר, עוררה את "ועד תלמידי התמימים העולמי" לנצל את ההזדמנות יוצאת-הדופן ולציין את היום באמצעות "כינוס התמימים העולמי" – כינוס והתוועדות חסידית בהשתתפות חשובי המשפיעים והשלוחים. הכינוס התקיים באולם המרכזי שב"קמפוס חמש – בית רבקה", המאכלס זה מספר שנים את ההתוועדויות הגדולות הנערכות בהזדמנויות מיוחדות על-ידי אגודת חסידי חב"ד העולמית, אולם למרות ההיסטוריה המפוארת של האולם, ברור כי אירוע זה הוא יחיד מסוגו. למעשה, ניתן לקבוע כמעט בוודאות שבעשרת השנים האחרונות לא התקיים כל אירוע המיועד לתמימים, שנכח בו קהל רב כבכינוס זה. כ-1,500 תמימים (!), תלמידי ישיבות חב"ד-ליובאוויטש ברחבי העולם, ישבו תחת קורת גג אחת, התוועדו, ניגנו יחד, צפו בוידאו נדיר בפרסום ראשון, והאזינו לדברי המשפיעים שי'. ראוי לציין כי לנוחות התמימים התקיימו הסעות מ-770 אל האולם, החל מהשעה 7:30 בערב. התמימים צפו בוידיאו מיחידות הרבי עם תלמידי התמימים, בתור הקדמה קטע מיחידות בשנת תשמ"ג ושיחה משנת תשמ"ו, דממה מוחלטת שררה באולם כל עת הקרנת הוידיאו. את הכינוס הנחה בכישרון רב הת' מנחם שכטר. על אף שלנוחות רוב המשתתפים הנאומים היו באידיש ובאנגלית, ה'ועד' לא שכח לסדר תירגום סימולטני עבור דוברי עברית ע"י אוזניות מיוחדות שחולקו. בין הנואמים – הרב צבי הירש ראסקין שליט"א, בנו של השליח הנודע הרב יהודה לייב ע"ה וממנהלי ה'מתיבתא' במונטריאול, שהעלה זכרונות מיום יו"ד שבט במחיצת הרבי בשנים תש"מ – תשנ"ב; הרב לימא וילהלם שליט"א, ראש ישיבת תומכי תמימים ברוסטוב, שדיבר על זכותם של התמימים בהיותם "בניו של הרבי"; הרב אהרן דוד גאנץ שליט"א, ר"מ ומשגיח בישיבת תומכי תמימים במוריסטאון, ניו ג'רסי שדיבר על הנקודה של הנחת עצמותו שנדרשת מתלמיד בתומכי תמימים. והרב יוסף יצחק גורארי', משפיע ישיבת מנחם-מענדל בדטרויט, שדיבר על המשמעות האמיתית של ההתקשרות לרבי. בין הנאומים התקיימה אתנחתא שבה הוגשה ארוחת ערב חגיגית. הת' יוסף זאקליקובסקי מהנהלת ה'ועד' הכריז על וידיאו חדש בסדרת 'פארברענגען עם הרבי' שי"ל לקראת כ"ב שבט לצפי' בישיבות חב"ד ברחבי תבל ועורר לנצל את זה במילואו והודה בחום לכל אלו שנטלו חלק בהכנת הכינוס המוצלחת. לאחר שהסתיים חלקו הרשמי של הכינוס ישבו התמימים להתוועד יחד עם המשפיעים החשובים, וביניהם ה'חוזר' הגה"ח הרב יואל כהן שליט"א; הגה"ח הרב ישראל פרידמן, ראש ישיבת "אהלי תורה" בברוקלין, הרב שלמה זרחי משפיע ב-770 ועוד.

Master of Ceremonies, the Tomim Menachem Shechter, who introduced the speakers, also presented a video of the Rebbe addressing Temimim in the past, as appropriate for this event. Rabbi Zvi Hirsch Raskin, one of the directors of the Montreal Mesifta, recalled memories from Yud Shvat with the Rebbe throughout the years 5740-5752.  Rabbi Lime Wilhelm, Rosh Yeshiva of the Rostov Tomchei Temimim, spoke about the privilege Temimim have - being 'sons' of the Rebbe. Rabbi Aharon Dovid Gants of the Morristown Yeshiva in New Jersey spoke about 'self-abandonment' which is demanded of Temimim. Rabbi Yosef Yitschok Gurary, mashpia of the Menachem Mendel Yeshiva in Detroit spoke about the genuine interpretation of connection to the Rebbe.

The speeches in English and Yiddish, which also had an Ivrit translation available on special earphones, were temporarily suspended in favor of the festive meal prepared for all. The Tomim Yossi Zaklikowsky, of the arranging committee, notified the Temimim about the latest release of 'Farbreingens with the Rebbe' which will be available by 22nd of Shvat. He also took this opportunity to thank all of those who made this exceptional affair possible.

The official portion of the convention was followed by spontaneous farbreingens with important mashpiim; Reb Yoel Kahan, the renown 'choizer', Rabbi Yisroel Freedman, Rosh Yeshiva of Oholei Torah of Brooklyn, Rabbi Shlomo Zarchi, mashpia of  770 and others.

 

הוסף תגובה
10 תגובות
1.
Unreal
י"ד שבט ה׳תשס״ה
extremely impressive crowd, seeing that the entire oilam Hayeshivos of Lubavitch is in the right direction will keep me going for months.
2.
אשר, אין עליך
י"ד שבט ה׳תשס״ה
התמונות מצליחות להעביר את התחושה, כאילו אני שוב בהתוועדות לראות את החיוך הנצחי של ר' ישראל פרידמן להסתכל על התנועה הייחודית של ר' יואל כהן להרצין עם ר' י.י. גורארי ולהצטופף עם האלפים 'אשר'יך וחילך לאורייתא
3.
us
י"ד שבט ה׳תשס״ה
I am very Impressed that R. Wagner came to the kinnus, due to his known view.
4.
בנצי סטאק
י"ד שבט ה׳תשס״ה
בנגי אוהבים אותך מאוד ויותר את האוכל שלך
5.
מנדי ל
י"ד שבט ה׳תשס״ה
ישר כוח על התרגום נהנו מאוד
6.
כל הכבוד!!!
י"ד שבט ה׳תשס״ה
אשר אתה גדול! למרות שלא הייתי שם,אחרי שראיתי את הכתבה עם התמונות, זה עשה חם בלב!!! ישר כוח גדול,תמשיך ככה! חבר.
7.
לא רק תמימים
י"ד שבט ה׳תשס״ה
כתבתם תחת אחת התמונות "לא רק תמימים", אבל שכחתם את מאמר המשנה "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו", האברך בלי הזקן גם הוא הנו בוגר ישיבת תומכי תמימים - אושען פארקוויי!
8.
Yossi Zak
ט"ו שבט ה׳תשס״ה
You did it again. Keep it up!!
9.
הבחורים רוצים שהוועד תצליח עוד יותר
ט"ו שבט ה׳תשס״ה
די וועלט האט זיך געקאכט במה שאמר ההוא גוי ביישן, שישתמש בזה שכל כך הרבה הגיעו להצביע עבורו, כדי לעשות הרבה דברים טובים ב-4 שנים הבאות. עכשיו הוא הזמן בזמן התעוררות זה, ובמיוחד שהגאוותנים מסתתרים ומפחדים, להשתמש בזה שכ"כ הרבה תמימים (ובפעם הבאה המון אנ"ש) הגיעו להשתתף בהתוועדות שאירגנה הוועד, שהוועד יעשה סדר בקראון הייטס ויעשה הרבה דברים טובים בעולם הישיבות דחב"ד.
10.
אוי מי שלא נמצא מפסיד
ט"ו שבט ה׳תשס״ה
בראותי את התמונות עולים לי מחשבות של געגועים. כולי מתרגש ומצד שני שמח שיש לנו צבא שלוחם ברגעים האחרונים. ישר כח לכל התמימים !!!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.