מערכת COL | יום ח' שבט ה׳תשע״ו 18.01.2016

היום שאחרי הבחירות: חברי ועד כפר-חב"ד מדברים ● בלעדי

תגיות: ועד כפר חב"ד
הבחירות מאחורינו וציבור הבוחרים בכפר-חב"ד אמר את דברו ובחר בשבעה חברי הוועד שיצעידו את כפר-חב"ד קדימה בשנים הבאות ● מה התחושות שלהם לאחר הניצחון? מה עומד אצלם בראש סדר העדיפויות? ולא פחות חשוב: מה המסר שלהם לתושבי הכפר, רגע לאחר שנבחרו? ● פרויקט מיוחד ב-COL  הנבחרים מדברים
היום שאחרי הבחירות: חברי ועד כפר-חב
החברים הנבחרים של ועד כפר חב״ד (צילומים: שלמה ניימרק, יח"צ ומתוך הקמפיינים)
משה בן-חיים

הדי הבחירות פגו בבת אחת, והמתח שהיה באוויר אתמול, התפוגג לו. תושבי כפר חב"ד בחרו את שבעת האישים שבהם נתנו אמון, שיצעידו את הכפר של הרבי הלאה, ויתנו מענה למגוון הציפיות בעניינים שחשובים כל כך לתושבי הכפר, בגשמיות וברוחניות.

פנינו לשבעת חברי הוועד החדשים לשמוע התייחסות ראשונה לאחר היוודע התוצאות. את סבב הראיונות פתחנו, כמובן, עם היו"ר הוועד החדש, ואחריו לחברי הוועד החדשים, על-פי סדר א'-ב':

ספר על התחושה האישית לאחר הניצחון.

ר' שמעון רבינוביץ יו"ר הוועד החדש:
"קיבלתי הרבה כח מהתושבים. זה הכח האמיתי, כשהציבור בוחר בך. זו גם לדעתי הסיבה שהרבי ביקש שיתקיימו בחירות בכפר חב"ד, משום נתינת הכח של הציבור. אני שמח, ומודה לכל מי שתמך ונתן לנו את היכולת לפעול למען תושבי כפר חב"ד".


היו"ר ר' שמעון רבינוביץ מגיע למשרדו עם תיבת הקלפי, הבוקר

ר' שאול בייטש: "תחושה מיוחדת , על שכ"כ הרבה מתושבי הכפר נתנו בי אמון, ועל אלא שעבדו קשה כדי שאבחר. זה נותן כח ורצון לפעול למען תושבי הכפר".

ר' שניאור מיכלשווילי: "שמחה גדולה על האמון והפרגון שקיבלתי מצד תושבי כפר חב"ד. מאידך, תחושת אחריות גדולה לאדם צעיר בגילי שנכנס לוועד כפר חב"ד, מוסד שהרבי הוא הבעל-הבית בו. מקווה להצדיק את האמון שנתנו בי".

ר' יהושע סגל: "אני שמח על ההחלטה ללכת בלחירות מתוך אחדות, מתוך כוונה אמיתית. ראינו, שכשיש אחדות יש הצלחה, ונפתח הצינור של ברכות הרבי. על כך אני שמח".

ר' יעקב קעניג: "אני משמש כ-24 שנים חבר וועד. התחושה האישית שלי היא של איחוד ואחדות. במבט שטחי אפשר לחשוב שמדובר בשני קצוות, אבל למעשה ישבו יחד ועזרו אחד לשני. אני מקווה שזה ימשך בע"ה גם הלאה".

ר' נחמן רייכמן: "ניצחון איננו שלי, כי אם של כפר חב״ד. אני מרגיש שליח אמיתי של תושבי הכפר ואני מודה להם שנתנו לי את הכוח לפעול למענם בוועד הכפר".

ר' בן-ציון שיינברגר: "מודה לכל מי שסייע ותמך. אני שמח על האמון שנתנו בי תושבי כפר חב"ד, וחש תחושת אחריות ושליחות".

הדבר הראשון בתפקיד

מה הדבר הראשון שתרצה לעשות בתפקידך?

ר' שמעון רבינוביץ:
"קודם כל, אני נוסע לרבי לבקש ברכה להצלחה עבור וועד כפר חב"ד. הוועד זה לא איש אחד, אלה צוות שיצטרך לטפל במשותף בהרבה נושאים ופרוייקטים. החל מנקיון, ממשיך בתעסוקה ודיור, גנים ומעונות, וכלה ברווחתם היום-יומית של תושבי הכפר בגשמיות וברוחניות. בקרוב אסע לרבי, ואבקש ברכה להצלחת השליחות שהוטלה עלינו".

ר' שאול בייטש: "באופן טבעי, במהלך הבחירות היה מאבק מסויים בין המתמודדים. צריך לזכור: אנחנו כפר אחד, וכל אחד צריך לעזור לסייע ולשמור על השני. גם כשיש חילוקי דעות, כל אחד צריך לדעת להתגמש קצת, וכך בע"ה נצליח".

ר' שניאור מיכאלשוילי: "במעלה הראשונה, לאמוד את מצב פרויקט השכונה הצפונית שלאחרונה חל בו התקדמות חיובית, ולנסות לסייע בכל דרך להתגבר על מכשולים רגולטוריים שהפרויקט יצא לדרך.


חיוך של מנצחים. חלק מחברי הוועד שנבחרו, אמש

"אני מאמין שכשהפרויקט יצא לפועל, הוא ייתן אפשרויות חדשות לאברכים בעלי משפחות, להיכנס לדירה המתאימה לצרכיהם. גם הדירות שיתפנו כתוצאה מכך, יתנו מענה לבני הכפר האחרים שזקוקים לשכור בית נורמלי במחיר סביר והוגן".

ר' יהושע סגל: "היות וזו הפעם הראשונה שנבחרתי כחבר בוועד, אצטרך לשבת וללמוד את כל הנושאים כדי לדעת ולקבל את ההחלטות הנכונות, בצורה אחראית".

ר' יעקב קעניג: "עסקתי בחינוך, ואמשיך בזה ביתר שאת. המטרה היא לדאוג שלא יהיה ילד שנמצא ברחוב, וגם להרחיב את הטיפול בנושא גם לבנות. נושא החינוך הוא בראש מעייני".

ר' נחמן רייכמן: "ראשית אלמד לעומק את הנושאים הכואבים והדורשים טיפול, השגורים בפי כולנו. כמו כן חשוב לי מאוד טיפוח וניקיון הכפר. הכפר הוא קודם כל של הרבי וראוי שהכפר של הרבי יהיה הפנינה של חב״ד בארץ ובעולם. ולכן אתחיל ב"ה במשימה זאת כמשימתי הראשונה בוועד".

ר' בן-ציון שיינברגר: "כל הנושאים חשובים. קודם כל, צריך ללמוד את הדברים. כשאדע איך הכל עובד, אעשה כל שביכולתי למען תשבי כפר חב"ד. אני מקווה להיות אוזן קשבת ולדאוג לתושבים".

המסר שלהם

לסיום, מה המסר שלך לתושבים?

ר' שמעון רבינוביץ:
"להתאזר בסבלנות, עד שכל אחד יכנס לתפקידו. נשתדל לשרת את הציבור ביושר, ובהגינות. אני מתפלל לה' שאצדיק את הבחירה של התושבים".

ר' שאול בייטש: "צריך לדעת - מה זה כפר חב"ד? אני חש כאחד מוותיקי הכפר, שכפר חב"ד זה מותג, וצריך לשמור עליו. תודה רבה לבוחרים ולידידים שהשקיעו המון מאמצים, ולכל תושבי כפר חב"ד, אני אומר שאמשיך להיות שליח ציבור, ואעשה ככל יכולתי לרומם ולפעול להצלחת הכפר של הרבי והצלחת תושביו.

"כאן אני רואה לציין את רבה של כפר חב"ד הגרמ"ש אשכנזי זצ"ל, ואני סבור שיש לו נחת. בפעם הראשונה לפני 17 שנה, התלבטתי אם להתמודד בוועד כפר חב"ד, ואז הרב ענה לי: "חשוב מאוד שתתמודד". אני מתכנן בע"ה לנסוע לקברו שבטבריה."

ר' שניאור מיכאלשוילי: "כאשר יש אחדות אמיתית ניתן לפעול הרבה יותר פעולות טובות למען הכלל, וכך נעשה בעז"ה. ובזכות זה יזכו תושבי הכפר לברכה 'ברכנו אבינו כולנו כאחד', לקראת הגאולה בקרוב ממש".

ר' יהושע סגל: "המסר שצריך להמשיך באחדות ורק בדרך הזו נצליח. באמת תודה רבה על האמון שנתנו בי, ומקווה באמת שלא לאכזב אותם ולהצליח בע"ה."

ר' יעקב קעניג: "תודה לכל אלו שבחרו, ולאלה שעודדו. תודה מיוחדת למד"א ולמשפיע שלי, שכשהסתפקתי האם להתמודד, ציוו ועודדו. כאן אני רוצה להוסיף, שאם הורה חש שהוא נזקק לסיוע בנושא חינוכי, או שכן שמבחין בילד במצוקה, יכול לפנות אלי אישית בטלפון שמספרו: 052-3770909, או למזכיר וועדת החינוך בכפר חב"ד ר' נתן גלבשטיין והוא יענה בע"ה".

ר' נחמן רייכמן: "אני כאן בשבילכם. בכל שעה ובכל זמן כפי שתמיד היה, כך יהיה ב"ה. השרוולים כבר מופשלים, באתי לעבוד".

ר' בן-ציון שיינברגר: "אחדות בכפר חב"ד, חייבת להיות בראש סדר העדיפויות. זה מבחינתי המסר הכי חשוב".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.