מערכת COL | יום ג' שבט ה׳תשע״ו 13.01.2016

הרב לאו: "על יהודי אירופה ללכת בגאון עם כיפה וציצית"

בשל המצב הביטחוני הרעוע והמתקפות נגד יהודים באירופה, נועד השבוע הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו עם קבוצת שגרירים של האיחוד האירופי וקרא להם להשפיע כדי למנוע מתקפות על יהודים ביבשת אירופה ולתגבר את הביטחון והשמירה על יהודים במדינות שבהם הם חשים מאוימים  ללכת בגאון עם כיפה וציצית
הרב לאו:
בשל המצב הביטחוני הרעוע והמתקפות נגד יהודים באירופה, נועד השבוע הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א עם קבוצת שגרירים של האיחוד האירופי וקרא להם להשפיע כדי למנוע מתקפות על יהודים ביבשת אירופה ולתגבר את הביטחון והשמירה על יהודים במדינות שבהם הם חשים מאוימים.

המפגש נערך במסגרת ביקור מיוחד של הרב הראשי בקהילות היהודיות בבלגיה ובהולנד שנערך ביוזמת 'מרכז רבני אירופה'. הרב ביקר בקהילות במדינות מערב אירופה, פגש את היהודים שמשרים את היהדות במקומות שבהם פעלו קהילות יהודיות במשך מאות שנים, שמע את מצוקות היהודים והבטיח כי יפעל לטובת שיפור תנאי הביטחון שלהם.

במפגש המיוחד שהתקיים בבריסל, בבניין הארגונים היהודיים בעיר, נועד הרב עם עשרות שגרירים, ממדינות רבות ביבשת, והביא בפניהם את רשמיו מהביקורים בקהילות היהודיות בבלגיה ובהולנד. "אני קורא לכם לשמש כשגרירים של היהדות העולמית", קרא הרב, "ולהביא את דבר היהודים בכל מקום שהם למנהיגי המדינות שאתם משמשים כשגרירים שלהם. יהודי אירופה חזרו בפני על הבקשה להבטיח את הימצאותם בערים הגדולות באירופה, ולהבטיח את בטחונם האישי".

הרב סיפר על השושלת המשפחתית המפוארת לה הוא שייך והזכיר כי "כבן למשפחת רבנים שחיה באירופה אני פונה אליכם ומבקש בכל לשון של בקשה: אנא מכם, אפשרו לנו, בני העם היהודי, להמשיך וללכת ברחובות הערים באירופה בלבוש היהודי האותנטי, שלא השתנה זה מאות שנים. המציאות שבה יהודי חושש ללכת ברחובות הערים באירופה עם כיפה וציצית היא מציאות שאנו לא רוצים להכיר בה".

הרב הדגיש כי הוא מתנגד לקריאות של פוליטיקאים קיצוניים באירופה שקוראים לחוקק חוקים נגד הכיפה והציצית. "החופש באירופה מאפשר לכל אדם לחיות באופן חופשי מבלי שיכתיבו לו כללי לבוש כלשהם", אמר הרב לשגרירים. "אני מציע לכם לקחת דוגמא ממדינת ישראל שבימים אלו, בהם משתוללת מלחמת אזרחים בסוריה, עושה מאמץ כדי לסייע לפליטים ולפצועים במלחמה. במדינת ישראל פועלים בתי חולים שקולטים את הפצועים, ומטפלים בהם ללא הבדל דת גזע או מין. בבתי החולים הללו מאושפזים יהודים נוצרים ומוסלמים כאחד, ללא שום הפרדה. אנחנו מצפים גם כן ממדינות אירופה לתת יחס הוגן לכל אדם באשר הוא אדם".

הרב סיכם את דבריו ואמר כי "אנחנו מבקשים ממדינות אירופה לתגבר את מערכות האבטחה סביב הקהילות היהודיות במדינות רבות ביבשת. אני פונה אליכם ומבקש שתעבירו את בקשתי למנהיגי אירופה, שיפעלו כדי להבטיח שיהודי, בכל מקום שבו הוא נמצא, לא יחשוש לצאת מן הבית. כולנו צריכים לעשות חשבון נפש ולנסות להבין איך הגענו למצב שבשנת 2016 יהודי חושש לצאת מהבית עם כיפה. זה תלוי בכם, ותחושת הביטחון של יהודי אירופה בידיכם".

הרב ממשיך בימים אלו בביקור שתוכנן על ידי 'מרכז רבני אירופה', והוא צפוי להיפגש בהמשך עם נשיא הפרלמנט האירופי וסגנו ולהעלות את הנושאים הבוערים. הוא גם יפגוש עוד מנהיגי קהילות במדינות שונות באירופה. אנשי 'מרכז רבני אירופה' שמלווים את הרב סיפרו כי הוא נרגש במיוחד במפגשים עם בני הקהילות המרוחקות במערב אירופה והוא הבטיח להיות להם לפה ולשמש כשגריר שלהם בהתמודדות שלהם עם המצוקות המלוות את יהודי אירופה בשנים האחרונות.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.