מערכת COL | יום כ"ה חשוון ה׳תשע״ו 07.11.2015

נפטר הנשיא יצחק נבון. מה סיפר על הקשר עם חב"ד?

בשבת נפטר יצחק נבון, בן 94 ● במגוון תפקידו הציבוריים, כולל בתפקידו כשר חינוך וכנשיא, סייע ושמר על קשר אוהד, וגם הופיע בעצמו באירועים של חב"ד ● אנו מביאים כאן קטע מדבריו, לפני 12 שנה באירוע בעיר אילת, בו השתתף גם רבה של העיר, הרב יוסף הכט  יצחק נבון ז"ל
נפטר הנשיא יצחק נבון. מה סיפר על הקשר עם חב
יצחק נבון ז"ל (משמאל), עם יבדלח"ט רבה של אילת השליח הרב יוסף הכט שיחי' (ארכיון col)
בשבת נפטר יצחק נבון, בן 94. נבון היה הנשיא החמישי, וכיהן גם כשר החינוך, ובתפקידים נוספים. במגוון תפקידיו הציבוריים, שמר על קשר חם ואוהד, וגם הופיע בעצמו בכמה אירועים של חב"ד במשך השנים.

אנו מביאים כאן קטע שהתפרסם כאן ב-COL, לפני 12 שנה:

"מר יצחק נבון, מי שכיהן כנשיאה החמישי של מדינת ישראל, דיבר השבוע בשבחה של תנועת חב"ד ופעילותיה, בהרצאה שנשא בפני חברי מועדון הרוטרי באילת. מר נבון שהוזמן על-ידי יו"ר המועדון מר מנחם הופן הרצה על המפריד והמאחד בחברה הישראלית, כשרבים מנכבדי העיר הוזמנו להשתתף בערב ובהם הרב הראשי של אילת, השליח הרב יוסף העכט אשר לו קשר אישי בן שנים רבות עם מר נבון.

במסגרת הרצאתו דיבר הנשיא לשעבר על הקיטוב ההולך וגובר בין דתיים לחילוניים, שזהו לדעתו הקטוב הקשה ביותר בחברה הישראלית וגם לא נראים פתרונות באופק. ובכל זאת גם בתחום זה ניתן לפעול רבות, וכך אמר: "יושב כאן אתנו כבוד רב העיר הרב הכט, שנמנה על חסידי חב"ד, ואכן חב"ד היא תנועה של אהבת ישראל אמיתית. חב"ד עושה רבות לגשר בין דתיים לשאינם דתיים ועושה הכל באהבה , בדרכי נועם ובסבר פנים יפות".

הוא הוסיף כי "פעילותם בין כל שכבות הציבור בישראל ראויה לשבח ומביאה לקירוב הלבבות ואהבת הזולת. בהיותי נשיא לשכתי היתה פתוחה תמיד בפני חסידי חב"ד, והלואי שאחרים היו לומדים מהם".

דבריו החמים של מר נבון על תנועת חב"ד התקבלו באהדה רבה בקהל הנוכחים (כ-300 מתושבי אילת) וגרמו לקידוש שם חב"ד".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.