מערכת COL | יום ט"ו חשוון ה׳תשע״ו 28.10.2015

שבעה חיילים חרדים נעצרו בחשד שהיכו מחבלים

שבעה לוחמים מהנח"ל החרדי נעצרו בחשד שהיכו מחבלים עצורים, מחר יוגש נגדם כתב אישום ● עורכי דינם מארגון 'חוננו': "במקום לקבל גיבוי החיילים נמצאים במעצר"  לכתבה המלאה
שבעה חיילים חרדים נעצרו בחשד שהיכו מחבלים
חיילים בפעילות לילית למעצר מחבלים מבוקשים (אילוסטרציה: ד"צ)
שבעה לוחמים מגדוד הנח"ל החרדי עצורים, חלקם מעל שבוע בחשד להכאת מחבלים ערבים.

השבעה חשודים בהכאת שניים או שלושה מחבלים במקרים שונים, כאשר האירוע המרכזי מיוחס לשלושה מהם. אתמול שוחרר אחד מהם למעצר בסיס ומחר (ה') צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום בידי הפרקליטות הצבאית.

באירוע הראשון נעצרו שלושה חיילים. על פי גרסת שלושת הלוחמים בתחקיר הצבאי, מחבל משוחרר שנעצר בפעילות מבצעית באזור ג'נין, הובל על ידם לשירותים, וכאשר סירב להמשיך וללכת, הפעילו נגדו כח סביר. במצ"ח מייחסים להם גרימת חבלות נוספות בפניו של המחבל, על אף שאין מחלוקת כי קודם לאירוע השתולל המחבל העצור והטיח את ראשו בקיר וברצפה מספר פעמים.

החיילים טוענים כי נאמר להם שהאירוע יסגר בתוך היחידה ולפיכך שיתפו פעולה עם התחקיר, אך למרות ההבטחה העבירו מפקדיהם תלונה למשטרה הצבאית שהחלה בגל מעצרים בפלוגה.

במצ"ח בחרו להאמין לגרסתו של המחבל שטוען כי הטיח את ראשו בקיר משום שרצה שיפסיקו להכות בו, בעוד שחיילים נוספים שעל גרסתם נסמכת הפללת הלוחמים, מעידים כי המחבל הטיח את ראשו ללא סיבה עוד בטרם הלוחמים הובילו אותו לשירותים.

ארבעה לוחמים נוספים נעצרו בימים האחרונים בעקבות מעצרם של השלושה והם חשודים כי היכו מחבלים במקרים נוספים. אחד מהם שוחרר אתמול למעצר פתוח בבסיסו.

חמישה מהחיילים מיוצגים בידי עורכי הדין אהרון רוזה, חי הבר ואבי פינרסקי מארגון חוננו, וביום חמישי צפויה הפרקליטות הצבאית להגיש כתב אישום כנגד שבעת הלוחמים ולבקש את הארכת מעצרם עד לתום ההליכים נגדם.

עו"ד הבר המייצג שניים מהחיילים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה: "מדובר בחקירה שהחלה לאחר שמחבל שנעצר על ידי כוחות הביטחון החליט להעליל על מספר לוחמים כי היכו אותו בזמן שישב עצור. כפי שעולה עד כה מסתבר כי אותו המחבל בזמן המעצר גרם לעצמו לחבלות ועל כך מעידים חיילים רבים ולא החשודים. רק חבל שרשויות הצבא בחרו דווקא בעת הזו בה כוחות הביטחון בכלל, וחיילי צה"ל בפרט, עושים לילות כימים על מנת להשיב את הביטחון לאזרחים ובמקום לתת להם את חופש הפעולה והגיבוי המינימאלי הדרוש, מצאו עצמם אות לוחמים עצורים ונאלצים להתמודד עם טענות מחבל חסרות כל שחר".

עו"ד אבי פינרסקי המייצג מטעם חוננו את אחד הלוחמים מסר בתגובה: "החשוד מכחיש את כל המיוחס לו, ובדיון הבא נבקש לשחררו מן המעצר".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.