מערכת COL | יום ז' חשוון ה׳תשע״ו 20.10.2015

"הרוח החיה, איש חסד גדול": שלוחי הרבי מספרים על הנרצח

תגיות: ויקטור עטיה
שעה קלה לאחר הרצח של הקדוש אברהם אשר חסנו הי"ד, תושב שכונת רמת ממרא (החרסינא) בקריית-ארבע, מספרים השלוחים בחברון הרב ויקטור עטיה והרב יוסי נחשון על הכרות קרובה עם הקדוש ועל פעילות משותפת מספרים על אברהם חסנו
בעיגול: אברהם אשר חסנו הי"ד (צילום: משטרת ישראל)
משה בן חיים

לאחר היוודע הרצח המזעזע של הקדוש אברהם אשר חסנו הי"ד, שוחחנו עם השליח לחברון הרב ויקטור עטיה, ועם השליח המסור הרב יוסי נחשון ושמענו מהם על דמותו של הקדוש.

"קיבלנו בצער גדול את הידיעה הקשה", סיפר השליח הרב ויקטור עטיה, "הכרתי היטב את הקדוש אשר חסנו הי"ד. ילדיו - כשהיו קטנים - היו אצלי בקייטנה של חב"ד. בגבעת החרסינא (רמת ממרא) הוא היה עושה פעילויות עם ילדים, והיה מזמין אותי להופיע בפניהם.

"לפני כמה ימים פגשתי אותו באחת החנויות בקריית ארבע, ושיבחתי אותו על המסירות הרבה שלו למען הילדים. נגע לו מאוד לסייע לזולת, והיה חשוב לו מאוד לתת לילדים 'כיף'. היינו בקשר מתמיד איתו במסיבות שבת שהיה מארגן.

"הוא היה ממש 'יהודי של הבעל שם טוב'. מצד אחד, יהודי גאה, ומאידך, עם רגישות מאוד גדולה לזולת, וזה בא לידי ביטוי בפעילות ובמסירות שלו עם הילדים".

"יש חוסר אונים"

איך האווירה בחברון בכלל, וכעת לאחר היוודע האסון?

"התחושה היא של חוסר אונים מסויים, שלא פועלים מספיק. אנשים רוצים לראות פעילות 'כשהברזל חם'. מאידך, אנו חשים שכל המדינה איתנו. מבינים שאנו חיים במלחמה וחשים את השותפות של כולם.

"לצערינו, הרבה שנאה וטרור יצאו מאיזור חברון, והוכח שוב שאבנים – הורגות. חבר'ה פה זה מלחמה! אתה שומע שכביכול בממשלה פועלים, אבל זה לא מספיק.

"המסר שלנו שאנחנו נמשיך לגור פה ולפעול. כחסידי חב"ד ושלוחי הרבי, אנחנו נמשיך ולהוסיף באור. באמצעים הגשמיים צריך להגן. הזעקה שלנו כלפי הממשלה שיפעלו ביד קשה, שלא יהיה כדאי להם. אם מפגע יגרום לכך שכל משפחתו תסבול, והתגובה תגיע מיד, זה יספק להם חומר למחשבה".

"איש חסד גדול"

הרב יוסי נחשון מספר על חלקו של חסנו בפעילות הקירוב: "הכרתי את אשר חסנו הי"ד, עבדנו יחד בפעילות 'צבאות השם' לילדים במשך שנים. סייע רבות לפעילות. יהודי יקר מאוד, קשה לי אפילו לדמיין את הדיווח... הקדוש גר שני בניינים לידי בשכונת החרסינא בדרום הר חברון.

"אברהם היה איש חסד גדול, אהב לעזור לאנשים. בזמנו עשינו הרבה 'סעודות על האש' לקבוצות שבאו לחברון. יהודי מיוחד, עם לב חם.

"במשך השנים היה 'הרוח החיה' בכל פעילות של ילדים. בשמחת בית השואבה, מסיבות שבת, ועוד. היה לו קשר מאוד לחב"ד, קשה לנו לעכל...

"התקשר אלי קודם אחד המקורבים, שאל אותי מי הנרצח?. עניתי לו: 'זה אשר'. הוא לא האמין. עדיין אנחנו לא קולטים, היינו בקשר קרוב מאוד. במוצאי שבתות היה עורך סעודות מלווה מלכא ושיעור בקבלה. עם כיבוד עשיר, כמו שהוא היה יודע. למרות מצבו הכלכלי שלא תמיד היה שפיר, תמיד העניק ביד רחבה".

הצומת בה נרצח הקדוש אשר חסנו הי"ד, מוכרת היטב לרב יוסי נחשון. הוא מספר: "בסוכות יצאתי עם כמה בחורים למבצע לולב. הצומת הזו, בין עתניאל לבית חגי, היא צומת מועדת. יש שם פילבוקס של חיילים, ויצאנו מהרכב לזכות אותם במצוות לולב ולשמח אותם בשמחת החג. לפתע פורעים ערבים החלו להשליך עלינו סלעים. אמרתי מיד לבחורים להיכנס חזרה לרכב שהוא ממוגן.

"אני לא מומחה גדול לביטחון, ובתור שליח, מתחנן לקב"ה שיביא את הגאולה, זה הפתרון האמיתי. הבעיה כיום היא ההסתה, ולא רק אצלינו, אלא בכל הארץ. ערביי ישראל גילו את פרצופם האמיתי, ויש לכוחות הביטחון את כל האמצעים להעניש את המסיתים.

"אנו פונים בקריאה לקב"ה שישלח כבר את הגאולה, כולם כבר רוצים אותה".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.